پیام بازرگانی:

گالری عکسهای ایرانی-بخش: اشخاص

شامل: شخصيت ها، مشاهير، هنرمندان، اشخاص، سیاستمداران، پادشاهان، شاعران، دختران و زنان، مردان و پسران، مردم، دانشمندان، ورزشکاران، روحانیون
1.در جریان جشن های گرامیداشت 34 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصاویر جالبی از ایرانیان در خبرگزاری ها منتشر شد که نشانه ای از علاقه و پایبندی ملت ایران به جمهوری اسلامی داشت در جریان جشن های گرامیداشت 34 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصاویر جالبی از ایرانیان در خبرگزاری ها منتشر شد که نشانه ای از علاقه و پایبندی ملت ایران به جمهوری اسلامی داشت 2. ایسکی بریتون قهرمان ۲۶ ساله موج سواری ایرلند که مروج این ورزش آبی بین زنان در سراسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی است با مایوی پوشیده اسلامی در سواحل چابهار موج سواری کرد ایسکی بریتون قهرمان ۲۶ ساله موج سواری ایرلند که مروج این ورزش آبی بین زنان در سراسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی است با مایوی پوشیده اسلامی در سواحل چابهار موج سواری کرد 3.عكسی که در 30 مرداد 1368 در فشم منزل مرضيه خواننده موسیقی سنتی توسط آقاي علي خادم گرفته شده تصاویر بزرگانی از هنر ایران از جمله فريدون مشيري، انوشيروان روحاني، ناصر مسعودي، ناصر ملك مطيعي، علي تابش و ... عكسی که در 30 مرداد 1368 در فشم منزل مرضيه خواننده موسیقی سنتی توسط آقاي علي خادم گرفته شده تصاویر بزرگانی از هنر ایران از جمله فريدون مشيري، انوشيروان روحاني، ناصر مسعودي، ناصر ملك مطيعي، علي تابش و ... 4.عکسی‌ از کودکی استاد همایون خرم (زادهٔ ۱۳۰۹ در بوشهر - درگذشتهٔ شامگاه ۲۸ دی ۱۳۹۱ در تهران)، نوازندهٔ نامدار ویولن، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی ایرانی بود. او یکی از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران بود. عکسی‌ از کودکی استاد همایون خرم (زادهٔ ۱۳۰۹ در بوشهر - درگذشتهٔ شامگاه ۲۸ دی ۱۳۹۱ در تهران)، نوازندهٔ نامدار ویولن، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی ایرانی بود. او یکی از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران بود.
5.نماد عمونوروز در جشن نوروزی برج میلاد تهران. حاجی فیروز و ننه سرما دیگر شخصیتهای اساطیری باستانی ترین جشن زنده تاریخ بشریت هستند. نماد عمونوروز در جشن نوروزی برج میلاد تهران. حاجی فیروز و ننه سرما دیگر شخصیتهای اساطیری باستانی ترین جشن زنده تاریخ بشریت هستند. 6.نبم تنه امپراطور روم کاراکالا. ئی در جریان حمله به ایران در دوره اشکانیان توسط یکی از سربازان رومی به قتل ریبد نبم تنه امپراطور روم کاراکالا. ئی در جریان حمله به ایران در دوره اشکانیان توسط یکی از سربازان رومی به قتل ریبد 7.بازدید محمدررضا شاه از زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری که جهت بازداشت و شکنجه زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت.شلاق، کتک، آویزان کردن، دستبند قپانی، شوک الکتریکی، آپولو، سوزاندن نقاط حساس بدن، قفس و صندلی هیتر دار و باتوم برقی از موارد متداول بود بازدید محمدررضا شاه از زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری که جهت بازداشت و شکنجه زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت.شلاق، کتک، آویزان کردن، دستبند قپانی، شوک الکتریکی، آپولو، سوزاندن نقاط حساس بدن، قفس و صندلی هیتر دار و باتوم برقی از موارد متداول بود 8.شاعر شهیر ایرانی فروغ فرخزاد در دوران جوانی در کنار سفره هفت سین شاعر شهیر ایرانی فروغ فرخزاد در دوران جوانی در کنار سفره هفت سین
9.دختران نینجای ایرانی ئر حال تمرین در باشگاهی در کرج. هزاران بانوی ایرانی مشغول یادگیری فنون رزمی و دفاع شخصی هستند ولی جالب اینجاست که بعضی رسانه های شبه طالبان غربی گاها به طرزی مغرضانه آنها را به عنوان تیم های سوء قصد معرفی می کنند. دختران نینجای ایرانی ئر حال تمرین در باشگاهی در کرج. هزاران بانوی ایرانی مشغول یادگیری فنون رزمی و دفاع شخصی هستند ولی جالب اینجاست که بعضی رسانه های شبه طالبان غربی گاها به طرزی مغرضانه آنها را به عنوان تیم های سوء قصد معرفی می کنند. 10.سرلشکر حسن پاکروان (زادهٔ ۱۲ امرداد سال ۱۲۹۰ در تهران) رئیس رکن دو ارتش، معاون کل و دومین رئیس سازمان امنیت و اطلاعات کشور (ساواک) بین سالهای ۱۳۴۰ و ۱۳۴۴، وزیر اطلاعات امیر عباس هویدا و سفیر دولت شاهنشاهی ایران در پاکستان و فرانسه بود. سرلشکر حسن پاکروان (زادهٔ ۱۲ امرداد سال ۱۲۹۰ در تهران) رئیس رکن دو ارتش، معاون کل و دومین رئیس سازمان امنیت و اطلاعات کشور (ساواک) بین سالهای ۱۳۴۰ و ۱۳۴۴، وزیر اطلاعات امیر عباس هویدا و سفیر دولت شاهنشاهی ایران در پاکستان و فرانسه بود. 11.تیمور بختیار اولین رئیس ساواک و از شرکت کنندگان کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود. تيمور بختيار ديرتر در گروه نظاميانى بود كه دكتر محمد مصدق را، محاكمه و محكوم به حبس كردند، و حكم اعدام براى زنده ياد دكتر حسين فاطمي، وزير خارجه مصدق صادر كردند. تیمور بختیار اولین رئیس ساواک و از شرکت کنندگان کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود. تيمور بختيار ديرتر در گروه نظاميانى بود كه دكتر محمد مصدق را، محاكمه و محكوم به حبس كردند، و حكم اعدام براى زنده ياد دكتر حسين فاطمي، وزير خارجه مصدق صادر كردند. 12.میرزا ابوطالب غِفاری (نیز فرخ‏خان غِفاری) ملقب به امین‌الدوله از رجال قاجار در سال ۱۲۲۹ (قمری) در کاشان تولد یافت. در سال ۱۲۷۲ از ناصرالدین شاه لقب امین‏الملک گرفت و برای امضای معاهده پاریس به‏ عنوان سفیر فوق‏العاده به دربار ناپلئون سوم اعزام شد. میرزا ابوطالب غِفاری (نیز فرخ‏خان غِفاری) ملقب به امین‌الدوله از رجال قاجار در سال ۱۲۲۹ (قمری) در کاشان تولد یافت. در سال ۱۲۷۲ از ناصرالدین شاه لقب امین‏الملک گرفت و برای امضای معاهده پاریس به‏ عنوان سفیر فوق‏العاده به دربار ناپلئون سوم اعزام شد.
13.تصویر آدولف هیتلر در قاب عکس اصلی مخصوص پیشوا با آرم صلیب شکسته در کاخ صاحبقرانیه در مجموعه کاخ موزه نیاوران نگهداری میشود. در پایین عکس به زبان آلمانی: اعلیحضرت همایونی -رضا شاه پهلوی - شاهنشاه ایران - با بهترین آرزوها - برلین 12 مارس 1936 تصویر آدولف هیتلر در قاب عکس اصلی مخصوص پیشوا با آرم صلیب شکسته در کاخ صاحبقرانیه در مجموعه کاخ موزه نیاوران نگهداری میشود. در پایین عکس به زبان آلمانی: اعلیحضرت همایونی -رضا شاه پهلوی - شاهنشاه ایران - با بهترین آرزوها - برلین 12 مارس 1936 14.میرزا ابوطالب غِفاری در سال ۱۲۷۲ از ناصرالدین شاه لقب امین‏الملک گرفت و برای امضای معاهده پاریس به‏ عنوان سفیر فوق‏العاده به دربار ناپلئون سوم اعزام شد و سه‏ سال بعد به ایران بازگشت. بعد از این عهدنامه ننگین افغانستان از ایران جدا شد. میرزا ابوطالب غِفاری در سال ۱۲۷۲ از ناصرالدین شاه لقب امین‏الملک گرفت و برای امضای معاهده پاریس به‏ عنوان سفیر فوق‏العاده به دربار ناپلئون سوم اعزام شد و سه‏ سال بعد به ایران بازگشت. بعد از این عهدنامه ننگین افغانستان از ایران جدا شد. 15.انقلابی واقعی ایرانی دکتر مصدق و جملاتی که به وی نسبت داده میشود: درد من حصار برکه نیست، درد من زيستن با ماهياني است كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است. درد من از خشم ونفرت دشمنان نيست...درد من از خنجر به ظاهر دوستان است.. انقلابی واقعی ایرانی دکتر مصدق و جملاتی که به وی نسبت داده میشود: درد من حصار برکه نیست، درد من زيستن با ماهياني است كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است. درد من از خشم ونفرت دشمنان نيست...درد من از خنجر به ظاهر دوستان است.. 16.بیرونی در ۱۴ شهریور ۳۵۲ خورشیدی (۲۹ ذیقعده ۳۶۲ قمری برابر ۵ سپتامبر ۹۷۳ میلادی) در خوارزم که در قلمرو سامانیان بود به دنیا آمد، و زادگاه او که در آن زمان روستای کوچکی بود، «بیرون» نام داشت. بیرونی در ۱۴ شهریور ۳۵۲ خورشیدی (۲۹ ذیقعده ۳۶۲ قمری برابر ۵ سپتامبر ۹۷۳ میلادی) در خوارزم که در قلمرو سامانیان بود به دنیا آمد، و زادگاه او که در آن زمان روستای کوچکی بود، «بیرون» نام داشت.
17.در خرداد ماه 1313، رضاشاه تنها مسافرت خارجي خود را در رأس يك هيأت 17 نفره اكثرا نظامي به تركيه آغاز كرد. این سفر تحولاتی را در او به وجود آورد که از جمله اصرار به کشف حجاب بود که در ایران پیامدهای ناخوشایندی داشت. در خرداد ماه 1313، رضاشاه تنها مسافرت خارجي خود را در رأس يك هيأت 17 نفره اكثرا نظامي به تركيه آغاز كرد. این سفر تحولاتی را در او به وجود آورد که از جمله اصرار به کشف حجاب بود که در ایران پیامدهای ناخوشایندی داشت. 18.یک روزنامه ترکیه گزارشی از مراسم تولد رضا پهلوی 11 ساله را در سال 1970 م مینویسد با تیتر ژنرالها دست بوسند. رضا پسر ارشد محمد رضا پهلوی شاه مخلوع است که اکنون ادعای تاج و تخت دارد. یک روزنامه ترکیه گزارشی از مراسم تولد رضا پهلوی 11 ساله را در سال 1970 م مینویسد با تیتر ژنرالها دست بوسند. رضا پسر ارشد محمد رضا پهلوی شاه مخلوع است که اکنون ادعای تاج و تخت دارد. 19.سلطان مسعود میرزا (۱۵ دی ۱۲۲۸ ه‍.خ. - ۱۲ تیر ۱۲۹۷ ه‍.خ.) ملقب به ظل‌السلطان شاهزادهٔ قاجار و بزرگترین پسر به سن بلوغ رسیدهٔ ناصرالدین شاه بود. ظل‌السلطان مدت زیادی حاکم اصفهان بود. سلطان مسعود میرزا (۱۵ دی ۱۲۲۸ ه‍.خ. - ۱۲ تیر ۱۲۹۷ ه‍.خ.) ملقب به ظل‌السلطان شاهزادهٔ قاجار و بزرگترین پسر به سن بلوغ رسیدهٔ ناصرالدین شاه بود. ظل‌السلطان مدت زیادی حاکم اصفهان بود. 20.نعمت الله بروجردی یک مشروطه خواه بود که با ششلول چهار گلوله به قوام الملک شیرازی شلیک کرد و خود را با همان سلاح کشت. این اتقاق در اسفند 1326 قمری رخ داد. محمدرضا قوام معروف به قوام الملک از کسانی بود که در قضیه مشروطه، به حمایت از محمد علی شاه برخاست. نعمت الله بروجردی یک مشروطه خواه بود که با ششلول چهار گلوله به قوام الملک شیرازی شلیک کرد و خود را با همان سلاح کشت. این اتقاق در اسفند 1326 قمری رخ داد. محمدرضا قوام معروف به قوام الملک از کسانی بود که در قضیه مشروطه، به حمایت از محمد علی شاه برخاست.
21.خانم مهرانگیز دولتشاهی اولین و تنها سفیر ایران. ایشان به عنوان یکی از فعالان حقوق زنان در بیست و بکمین کنفرانس شوارای بین المللی زنان در ونکوور کانادا در سال 1976 م سخنران بودند. خانم مهرانگیز دولتشاهی اولین و تنها سفیر ایران. ایشان به عنوان یکی از فعالان حقوق زنان در بیست و بکمین کنفرانس شوارای بین المللی زنان در ونکوور کانادا در سال 1976 م سخنران بودند. 22.آخرین نحست وزیر رژیم پهلوی شاپور بختیار. وی در 1991 میلادی در سن 77 سالگی در خانه اش در پاریس توسط ضربات چاقو به قتل رسید. وی در دوران صدارتش که 36 روز بطول انجامید سعی بسیار کرد تا سلطنت پهلوی را با ترفندهای مختلف نجات دهد. آخرین نحست وزیر رژیم پهلوی شاپور بختیار. وی در 1991 میلادی در سن 77 سالگی در خانه اش در پاریس توسط ضربات چاقو به قتل رسید. وی در دوران صدارتش که 36 روز بطول انجامید سعی بسیار کرد تا سلطنت پهلوی را با ترفندهای مختلف نجات دهد. 23.نیم تنه باقرخان معروف به سردار ملی در خانه مشروطه تبریز. نیم تنه باقرخان معروف به سردار ملی در خانه مشروطه تبریز. 24.ساناز سهرابی، هنرمند ایرانی مقیم آمریکا، امروز چهارشنبه ۲۹ آذرماه جلوی مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به اجرای هنری با عنوان ” تحریم: جنگ خاموش” پرداخت. ساناز سهرابی، هنرمند ایرانی مقیم آمریکا، امروز چهارشنبه ۲۹ آذرماه جلوی مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به اجرای هنری با عنوان ” تحریم: جنگ خاموش” پرداخت.
25.شهيد آيت الله غفاري در تير ماه 1353، در تهران دستگير شد و اين آخرين دوران زندان اين مبارز نستوه بود. او در 7 دي 1353 زیر شکنجه ساواک از محيط رنج آوري كه آخرين مرحله امتحان بندگي را در آن گذراند، آسوده شده و به وصال معبود رسيد. شهيد آيت الله غفاري در تير ماه 1353، در تهران دستگير شد و اين آخرين دوران زندان اين مبارز نستوه بود. او در 7 دي 1353 زیر شکنجه ساواک از محيط رنج آوري كه آخرين مرحله امتحان بندگي را در آن گذراند، آسوده شده و به وصال معبود رسيد. 26.دختران حرم قاجار در حال قلیان کشی، عادت عجیبی که نمایه دوره ناصرالدین شاهی است، برهه ای از تاریخ که در آن مردم با افیون و غیره آرام میشدند تا شاه بتواند خاک وطن را در بازی بزرگ جهت عیاشی بفروشد و متاسفانه این عادت ناهنجار فرهنگی تا به امروز شیوع پیدا کرد. دختران حرم قاجار در حال قلیان کشی، عادت عجیبی که نمایه دوره ناصرالدین شاهی است، برهه ای از تاریخ که در آن مردم با افیون و غیره آرام میشدند تا شاه بتواند خاک وطن را در بازی بزرگ جهت عیاشی بفروشد و متاسفانه این عادت ناهنجار فرهنگی تا به امروز شیوع پیدا کرد. 27.تندیس فردوسی ساختۀ افشین اسفندیاری در موزۀ ملی تاجیکستان. علاوه بر شهرهای ایران و کشورهای فارسی زبان، مجسمه های از فردوسی در کشوهایی همچون آلمان، ایتالیا، فرانسه... یافت میشود تندیس فردوسی ساختۀ افشین اسفندیاری در موزۀ ملی تاجیکستان. علاوه بر شهرهای ایران و کشورهای فارسی زبان، مجسمه های از فردوسی در کشوهایی همچون آلمان، ایتالیا، فرانسه... یافت میشود 28.سید علی حسینی سیستانی از مراجع تقلید شیعه در ۱۳ مرداد ۱۳۰۹ ـ ۹ ربیع‌الاول ۱۳۴۹ در مشهد متولد شد. سید علی حسینی سیستانی از مراجع تقلید شیعه در ۱۳ مرداد ۱۳۰۹ ـ ۹ ربیع‌الاول ۱۳۴۹ در مشهد متولد شد.
29.الیزابت تایلور هنرپیشه هالیوودی مشهور زمان خود در چایخانه سنتی در شیراز الیزابت تایلور هنرپیشه هالیوودی مشهور زمان خود در چایخانه سنتی در شیراز 30.حسن فیروزآبادی (زاده:۱۳۳۰ مشهد) فرمانده کنونی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترای پزشکی در مشهد ادامه داد و در سال 1359 با معدل عالی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکترای پزشکی را اخذ نمود. حسن فیروزآبادی (زاده:۱۳۳۰ مشهد) فرمانده کنونی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترای پزشکی در مشهد ادامه داد و در سال 1359 با معدل عالی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکترای پزشکی را اخذ نمود. 31.اخراج مهاجران غیر قانونی افغان: دولت ایران اعلام کرد در میان دو ملیون مهاجری که همینک در ایران هستند تنها ۹۰۰ هزار نفر قانونی زندگی می‌کنند و متباقی باید اخراج شوند. اخراج مهاجران غیر قانونی افغان: دولت ایران اعلام کرد در میان دو ملیون مهاجری که همینک در ایران هستند تنها ۹۰۰ هزار نفر قانونی زندگی می‌کنند و متباقی باید اخراج شوند. 32.دکتر مصدق در جلسه رسیدگی به شکایت انگلیس در دادگاه بین المللی لاهه در کنار نصرالله انتظام تنها ایرانی که در سال 1951م رئیس مجمع عمومی سازمان ملل شد. دکتر مصدق در جلسه رسیدگی به شکایت انگلیس در دادگاه بین المللی لاهه در کنار نصرالله انتظام تنها ایرانی که در سال 1951م رئیس مجمع عمومی سازمان ملل شد.
33.دکتر مصدق رهبر جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران به همراه پسرش و هیئت ایرانی وارد قصر صلح در دادگاه بین المللی لاهه میشود تا به شکایت انگلیس پاصخ دهند. خوشبختانه با پیروزی بزرگ ملت ایران، رای دادگاه 9-5 به نفع ایران شد. دکتر مصدق رهبر جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران به همراه پسرش و هیئت ایرانی وارد قصر صلح در دادگاه بین المللی لاهه میشود تا به شکایت انگلیس پاصخ دهند. خوشبختانه با پیروزی بزرگ ملت ایران، رای دادگاه 9-5 به نفع ایران شد. 34.تمبر ده شاهی با تصویر اجمد شاه هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در ایران بوده‌است. او دومین پسر محمدعلی‌شاه و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در هنگام ولیعهدی پدرش در تبریز به دنیا آمد و در۱۲سالگی به سلطنت رسید. تمبر ده شاهی با تصویر اجمد شاه هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در ایران بوده‌است. او دومین پسر محمدعلی‌شاه و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در هنگام ولیعهدی پدرش در تبریز به دنیا آمد و در۱۲سالگی به سلطنت رسید. 35.سردار اسعد فرمانده نیروهای بختیاری از جنوب و نیروهای مجاهدین، از شمال راهی تهران گردیدند و با هماهنگی‌هایی که با هم داشتند، در بادامک بهم رسیده و در تاریخ ۲۲ تیر ۱۲۸۸ وارد تهران شدند. سردار اسعد فرمانده نیروهای بختیاری از جنوب و نیروهای مجاهدین، از شمال راهی تهران گردیدند و با هماهنگی‌هایی که با هم داشتند، در بادامک بهم رسیده و در تاریخ ۲۲ تیر ۱۲۸۸ وارد تهران شدند. 36.رجبعلی منصور (۱۳۵۳ تفرش -۱۲۶۵)، ملقب به منصورالملک، سیاست‌مرد و دو دوره نخست‌وزیر ایران در ۱۲۶۵ متولد شد. تحصیلات مقدماتی و متوسطه را در مدارس مظفری و دارالفنون انجام داد. حسنعلی منصور فرزند او بود رجبعلی منصور (۱۳۵۳ تفرش -۱۲۶۵)، ملقب به منصورالملک، سیاست‌مرد و دو دوره نخست‌وزیر ایران در ۱۲۶۵ متولد شد. تحصیلات مقدماتی و متوسطه را در مدارس مظفری و دارالفنون انجام داد. حسنعلی منصور فرزند او بود
37.رجبعلی منصور (۱۳۵۳ تفرش -۱۲۶۵)، پدر حسنعلی منصورملقب به منصورالملک، سیاست‌مرد ایرانی، در سمت والی آذربایجان و خراسان، سفیر ایران در ایتالیا، ترکیه و واتیکان، و در کابینه های مشروطه وزیر و دو دوره نخست‌وزیر ایران بود. رجبعلی منصور (۱۳۵۳ تفرش -۱۲۶۵)، پدر حسنعلی منصورملقب به منصورالملک، سیاست‌مرد ایرانی، در سمت والی آذربایجان و خراسان، سفیر ایران در ایتالیا، ترکیه و واتیکان، و در کابینه های مشروطه وزیر و دو دوره نخست‌وزیر ایران بود. 38.رئیس جمهور رومانی نیکولای چاوشسکو در دیدار با شاه ایران محمدرشا پهلوی در کاخ سعد آباد تهران 12 شهریور 1348 . جالب اینجاست که آخرین سفر خارجی چاوشسکو نیز 20 سال بعد در 27 آذر 1368 صورت گرفت که ایشان یک هفته بعد از بازگشت به کشورش اعدام شد! رئیس جمهور رومانی نیکولای چاوشسکو در دیدار با شاه ایران محمدرشا پهلوی در کاخ سعد آباد تهران 12 شهریور 1348 . جالب اینجاست که آخرین سفر خارجی چاوشسکو نیز 20 سال بعد در 27 آذر 1368 صورت گرفت که ایشان یک هفته بعد از بازگشت به کشورش اعدام شد! 39.دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی و تحصیلکرده فرانسه در رشتهٔ اقتصاد بعد از انتصاب به نخست‌وزیری در سال 1340. وی پس از کودتای ننگین ۲۸مرداد در مقام وزیر دارائی کابینه سپهبد زاهدی مذاکرات با کنسرسیوم را اداره کرد که منجر به قرارداد استعماری کنسرسیوم شد دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی و تحصیلکرده فرانسه در رشتهٔ اقتصاد بعد از انتصاب به نخست‌وزیری در سال 1340. وی پس از کودتای ننگین ۲۸مرداد در مقام وزیر دارائی کابینه سپهبد زاهدی مذاکرات با کنسرسیوم را اداره کرد که منجر به قرارداد استعماری کنسرسیوم شد 40.دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی و یک دوره (۱۳۴۰-۱۳۴۱) نخست‌وزیر ایران بود. امینی پس از انقلاب ایران به فرانسه رفت و تا زمان مرگش در 21 آذر 1371 در پاریس زندگی میکرد. دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی و یک دوره (۱۳۴۰-۱۳۴۱) نخست‌وزیر ایران بود. امینی پس از انقلاب ایران به فرانسه رفت و تا زمان مرگش در 21 آذر 1371 در پاریس زندگی میکرد.
41.دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی در دیدار از پاریس. وی یک دوره (۱۳۴۰-۱۳۴۱) با حمایت دولت جان اف کندی در آمریکا به سمت نخست‌وزیری منصوب شد. او در 21 آذر 1371ش در پاریس درگذشت. دکتر علی امینی مجدی سیاست‌مدار ایرانی در دیدار از پاریس. وی یک دوره (۱۳۴۰-۱۳۴۱) با حمایت دولت جان اف کندی در آمریکا به سمت نخست‌وزیری منصوب شد. او در 21 آذر 1371ش در پاریس درگذشت. 42.عکس‌هایی از کنفرانس مطبوعاتی مقام امنیتی ساواک پرویز ثابتی مسئول اول اداره کل سوم ساواک و رئیس ساواک تهران در سال ۱۳۱۵ در محله «تپه سر» سنگسر سمنان به دنیا آمد. عکس‌هایی از کنفرانس مطبوعاتی مقام امنیتی ساواک پرویز ثابتی مسئول اول اداره کل سوم ساواک و رئیس ساواک تهران در سال ۱۳۱۵ در محله «تپه سر» سنگسر سمنان به دنیا آمد. 43.منصور اولین دبیرکل حزب ایران نوین بود و پس از احراز پست نخست وزیری بجای امیر اسدالله علم، قصد انجام اصلاحات و تغییراتی را داشت و کوشش نمود که با روحانیت از در سازش در آید. حسنعلی منصور در اول بهمن ۱۳۴۳ توسط نواب صفوی ترور شد. منصور اولین دبیرکل حزب ایران نوین بود و پس از احراز پست نخست وزیری بجای امیر اسدالله علم، قصد انجام اصلاحات و تغییراتی را داشت و کوشش نمود که با روحانیت از در سازش در آید. حسنعلی منصور در اول بهمن ۱۳۴۳ توسط نواب صفوی ترور شد. 44.مظفرالدین شاه و وزیرانش در فرانسه مغرور از واگذاری امتیاز انحصاری و دائمی حفاری و برداشت عتیقه به دولت فرانسه در سراسر خاک ایران! و ما امروز شاهد نمایش بسیاری از آثار تاریخی ایران در موزهٔ لوور هستیم. مظفرالدین شاه و وزیرانش در فرانسه مغرور از واگذاری امتیاز انحصاری و دائمی حفاری و برداشت عتیقه به دولت فرانسه در سراسر خاک ایران! و ما امروز شاهد نمایش بسیاری از آثار تاریخی ایران در موزهٔ لوور هستیم.
45.کابینه فروغی در مجلس 1934م جم، داور، منصور، صدر، حکمت، نخجوان، بیات، علم و سهیلی از اعضای برجسته هیئت دولت بودند کابینه فروغی در مجلس 1934م جم، داور، منصور، صدر، حکمت، نخجوان، بیات، علم و سهیلی از اعضای برجسته هیئت دولت بودند 46.محمّدعلی فروغی (۱۳۲۱-۱۲۵۴) سرشناس به ذکاءالملک، روشنفکر، مترجم، ادیب و سخن‌شناس، روزنامه‌نگار، سیاست‌مدار، دیپلمات، نماینده مجلس، وزیر و نخست‌وزیرفراماسون که در۳۲ سالگی از بنیان­گذاران لژ بیداری ایران بود و به مقام استاد اعظم با عنوان خاص چراغدار نائل شد. محمّدعلی فروغی (۱۳۲۱-۱۲۵۴) سرشناس به ذکاءالملک، روشنفکر، مترجم، ادیب و سخن‌شناس، روزنامه‌نگار، سیاست‌مدار، دیپلمات، نماینده مجلس، وزیر و نخست‌وزیرفراماسون که در۳۲ سالگی از بنیان­گذاران لژ بیداری ایران بود و به مقام استاد اعظم با عنوان خاص چراغدار نائل شد. 47.تظاهرکنندگان بر ضد خلیفه دست نشانده بحرینی. بحرین، استان چهاردهم ایران از سال ۱۸۲۰ میلادی با حیله روباه پیر تحت سرپرستی کشور بریتانیا درآمد و در سال ۱۹۷۱ اعلام استقلال کرد و محمدرضا پهلوی شاه کودتاچی ایران اولین کسی بود که استقلال آن را به رسمیت شناخت. تظاهرکنندگان بر ضد خلیفه دست نشانده بحرینی. بحرین، استان چهاردهم ایران از سال ۱۸۲۰ میلادی با حیله روباه پیر تحت سرپرستی کشور بریتانیا درآمد و در سال ۱۹۷۱ اعلام استقلال کرد و محمدرضا پهلوی شاه کودتاچی ایران اولین کسی بود که استقلال آن را به رسمیت شناخت. 48.سید محمد صادق خرازی سفیر ایران در سازمان ملل متحد (۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵) و کشور فرانسه (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶) و مشاور ارشد محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری در سفارت ایران در پاریس 2005م. سید محمد صادق خرازی سفیر ایران در سازمان ملل متحد (۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵) و کشور فرانسه (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶) و مشاور ارشد محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری در سفارت ایران در پاریس 2005م.
49.هنری کیسینجر وزیر امورخارجه وقت امریکا در تهران از طرف امیرعباس هویدا به طرز ویژه ای پذیرایی میشود. جمیله رقاص معروف در محیطی اوریانتال در یکی از کاباره ها با قلیان و دست و سوت در حال خوش خدمتی به اشغالگران کودتاچی. هنری کیسینجر وزیر امورخارجه وقت امریکا در تهران از طرف امیرعباس هویدا به طرز ویژه ای پذیرایی میشود. جمیله رقاص معروف در محیطی اوریانتال در یکی از کاباره ها با قلیان و دست و سوت در حال خوش خدمتی به اشغالگران کودتاچی. 50.زنان بندرعباس با پوشش خاص عربی مشغول فروش فلافل در این شهر ساحلی خلیج فارس هستند که با رشد سریح جمعیت بندری، فارسی و عرب زبان خود موزاییکی از میراث فرهنگی غنی ایرانی است. زنان بندرعباس با پوشش خاص عربی مشغول فروش فلافل در این شهر ساحلی خلیج فارس هستند که با رشد سریح جمعیت بندری، فارسی و عرب زبان خود موزاییکی از میراث فرهنگی غنی ایرانی است. 51.یک مرد بختیاری با لباس سنتی عشایری تفنگ در دست با نگاهی به افقهای دوردست! بختیاری ها ایلی از جنوب غربی ایران هستند که خود را از نوادگان فریدون قهرمان افسانوی شاهنامه میدانند یک مرد بختیاری با لباس سنتی عشایری تفنگ در دست با نگاهی به افقهای دوردست! بختیاری ها ایلی از جنوب غربی ایران هستند که خود را از نوادگان فریدون قهرمان افسانوی شاهنامه میدانند 52.کودک عشایری در خواب آرام. بر اساس مطالعات پژوهش های باستان شناسان قدیمی ترین آثار به دست آمده در استان چهارمحال و بختیاری متعلق به حدود 11 هزار سال پیش می باشد. کودک عشایری در خواب آرام. بر اساس مطالعات پژوهش های باستان شناسان قدیمی ترین آثار به دست آمده در استان چهارمحال و بختیاری متعلق به حدود 11 هزار سال پیش می باشد.
53.کلنل محمدتقی خان پسیان (۱۲۷۰ تبریز - ۱۳۰۰ قوچان) از نظامیان اواخر دورهٔ قاجاریه و اولین خلبان تعلیم دیده ایرانی بود که در آلمان تحصیلات نظامی را ادامه داد نخست در نیروی هوایی آلمان و سپس در پیاده نظام به تحصیل و تمرین همت گمارد. کلنل محمدتقی خان پسیان (۱۲۷۰ تبریز - ۱۳۰۰ قوچان) از نظامیان اواخر دورهٔ قاجاریه و اولین خلبان تعلیم دیده ایرانی بود که در آلمان تحصیلات نظامی را ادامه داد نخست در نیروی هوایی آلمان و سپس در پیاده نظام به تحصیل و تمرین همت گمارد. 54.تندیس آرش کمانگیر در مقابل برج میلاد تهران. قهرمان افسانه ای جان بر تیری نهاد و سحرگاهان آن را رهاکرد. تیری که مسافت شگفت انگیزی را طی کرد تا به امروز مرز بین ایرانیان و انیرانیان را مشخص کند. تندیس آرش کمانگیر در مقابل برج میلاد تهران. قهرمان افسانه ای جان بر تیری نهاد و سحرگاهان آن را رهاکرد. تیری که مسافت شگفت انگیزی را طی کرد تا به امروز مرز بین ایرانیان و انیرانیان را مشخص کند. 55.رئیس علی دلواری و همرزمانش :رئیس‌علی دلواری (۱۲۶۱-۱۲۹۴ خورشیدی/ ۱۸۸۲-۱۹۱۵ میلادی) آزادی‌خواه مشروطه‌طلب و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای بریتانیا در دورهٔ جنگ جهانی اول بود. رئیس علی دلواری و همرزمانش :رئیس‌علی دلواری (۱۲۶۱-۱۲۹۴ خورشیدی/ ۱۸۸۲-۱۹۱۵ میلادی) آزادی‌خواه مشروطه‌طلب و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای بریتانیا در دورهٔ جنگ جهانی اول بود. 56.آیت الله سید محمد رضا شیرازی در سال ۱۳۷۹ هجری قمری در شهر کربلا به جهان گشود. او فرزند آیت الله العظمی سید محمد حسینی شیرازی (۱۳۴۷هـ - ۱۴۲۲هـ) معروف به مجدد ثانی و صاحب موسوعة صد و ده جلدی الفقه . آیت الله سید محمد رضا شیرازی در سال ۱۳۷۹ هجری قمری در شهر کربلا به جهان گشود. او فرزند آیت الله العظمی سید محمد حسینی شیرازی (۱۳۴۷هـ - ۱۴۲۲هـ) معروف به مجدد ثانی و صاحب موسوعة صد و ده جلدی "الفقه".
57.عباس امیر انتظام (زادهٔ ۱۳۱۱ خورشیدی در تهران)، معاون نخست‌وزیر در دولت موقت مهدی بازرگان است. امیرانتظام نخستین و قدیمی‌ترین زندانی سیاسی پس از انقلاب ایران به‌شمار می‌رود که از تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۵۸ تاکنون در حبس به سر می‌برد. عباس امیر انتظام (زادهٔ ۱۳۱۱ خورشیدی در تهران)، معاون نخست‌وزیر در دولت موقت مهدی بازرگان است. امیرانتظام نخستین و قدیمی‌ترین زندانی سیاسی پس از انقلاب ایران به‌شمار می‌رود که از تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۵۸ تاکنون در حبس به سر می‌برد. 58.میرزا محمد فرخی یزدی، (۱۲۶۸ یزد - ۲۵ مهر ۱۳۱۸) شاعر و روزنامه‌نگار آزادی‌خواه صدر مشروطیت است. وی سردبیر نشریات زیادی از جمله روزنامه طوفان بود. او نماینده مردم یزد در دوره هفتم مجلس شورای ملی بود و سرانجام در زندان قصر به دستور رضا شاه کشته شد. میرزا محمد فرخی یزدی، (۱۲۶۸ یزد - ۲۵ مهر ۱۳۱۸) شاعر و روزنامه‌نگار آزادی‌خواه صدر مشروطیت است. وی سردبیر نشریات زیادی از جمله روزنامه طوفان بود. او نماینده مردم یزد در دوره هفتم مجلس شورای ملی بود و سرانجام در زندان قصر به دستور رضا شاه کشته شد. 59.صیاد شیرازی همراه با رفسنجانی: پس از کشته شدن سرلشکر ولی الله فلاحی در ۹ مهر ۱۳۶۰، وی به درخواست رییس شورای عالی دفاع (رفسنجانی) و با حکم آیت‌الله خمینی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش منصوب شد. صیاد شیرازی همراه با رفسنجانی: پس از کشته شدن سرلشکر ولی الله فلاحی در ۹ مهر ۱۳۶۰، وی به درخواست رییس شورای عالی دفاع (رفسنجانی) و با حکم آیت‌الله خمینی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش منصوب شد. 60.امیر سپهبد علی صیاد شیرازی (۲۳ خرداد۱۳۲۳-۲۱ فروردین۱۳۷۸) فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی دفاع پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش در تهران و جلوی درب منزلش توسط تروریست های مزدور شهید شد. امیر سپهبد علی صیاد شیرازی (۲۳ خرداد۱۳۲۳-۲۱ فروردین۱۳۷۸) فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی دفاع پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش در تهران و جلوی درب منزلش توسط تروریست های مزدور شهید شد.
61.تیمسار سرلشکر خلبان احمدخان نخجوان (۱۲۷۲ - ۱۳۴۵) اولین فرمانده نیروی هوایی ایران روز پنجم اسفند با یک هواپیمای خریداری شده از فرانسه روز پنجم اسفند در قلعه‌مرغی به زمین نشست. سال‌ها وزارت جنگ و فرماندهی نیروی‌ هوایی ایران را بر عهده‌ داشت. تیمسار سرلشکر خلبان احمدخان نخجوان (۱۲۷۲ - ۱۳۴۵) اولین فرمانده نیروی هوایی ایران روز پنجم اسفند با یک هواپیمای خریداری شده از فرانسه روز پنجم اسفند در قلعه‌مرغی به زمین نشست. سال‌ها وزارت جنگ و فرماندهی نیروی‌ هوایی ایران را بر عهده‌ داشت. 62.یک فروند هواپیمای یونکرز آلمانی در پایگاه هوایی قلعه مرغی تهران جزو اولین هواپیماهایی بود که در آسمان ایران جهت حمل و نقل هوایی بین تهران و دیگر شهرهای بزرگ دیده میشد. سرهنگ احمد نخجوان (ایستاده) از یک خانواده مهاجر قفقاز اولین خلبان ایرانی بود. یک فروند هواپیمای یونکرز آلمانی در پایگاه هوایی قلعه مرغی تهران جزو اولین هواپیماهایی بود که در آسمان ایران جهت حمل و نقل هوایی بین تهران و دیگر شهرهای بزرگ دیده میشد. سرهنگ احمد نخجوان (ایستاده) از یک خانواده مهاجر قفقاز اولین خلبان ایرانی بود. 63.مجسمه قدیمی حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان، در میدان فردوسی تهران. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. مجسمه قدیمی حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان، در میدان فردوسی تهران. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. 64.عبدالله موحد اردبیلی (زاده ۲۹ اسفند ۱۳۱۸ در بابلسر) کشتی‌گیر بازنشسته کشتی آزاد میان‌وزن اهل ایران است. وی با ۶ مدال طلای جهان و المپیک در فهرست مشاهیر کشتی ایران به همراه غلامرضا تختی در رتبه اول و در تالار افتخارات فیلا در جایگاه یازدهم قرار دارد. عبدالله موحد اردبیلی (زاده ۲۹ اسفند ۱۳۱۸ در بابلسر) کشتی‌گیر بازنشسته کشتی آزاد میان‌وزن اهل ایران است. وی با ۶ مدال طلای جهان و المپیک در فهرست مشاهیر کشتی ایران به همراه غلامرضا تختی در رتبه اول و در تالار افتخارات فیلا در جایگاه یازدهم قرار دارد.
65.با راهنماییهای علامه مجلسی صفویان با اقدامات خود در سال ایران را به عنوان یک دولت مستقل مجدداً یکپارچه کردند و مذهب تشیع اثنی عشری را به عنوان مذهب رسمی حکومت خود به مثابه یکی از مهمترین نقاط عطف در جهان اسلام برگزیدند. با راهنماییهای علامه مجلسی صفویان با اقدامات خود در سال ایران را به عنوان یک دولت مستقل مجدداً یکپارچه کردند و مذهب تشیع اثنی عشری را به عنوان مذهب رسمی حکومت خود به مثابه یکی از مهمترین نقاط عطف در جهان اسلام برگزیدند. 66.پس از انتشار خبر بستری شدن حبیبی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان قلب تهران به علت نارسایی قلبی و تنفسی در 4 مهر 87، آیت الله خامنه ای از وی عیادت کرد. پس از انتشار خبر بستری شدن حبیبی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان قلب تهران به علت نارسایی قلبی و تنفسی در 4 مهر 87، آیت الله خامنه ای از وی عیادت کرد. 67.شهبانو فرح پهلوی و نخست وزیر امیر عباس هویدا در دیدار رسمی از چین 1972م شهبانو فرح پهلوی و نخست وزیر امیر عباس هویدا در دیدار رسمی از چین 1972م 68.سید محمد حسینی وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد ایران است. وی در سال ۱۳۴۰ در شهر رفسنجان به دنیا آمد. سید محمد حسینی وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد ایران است. وی در سال ۱۳۴۰ در شهر رفسنجان به دنیا آمد.
69.مهدی غضنفری (۱۳۳۹، الیگودرز) وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوم محمود احمدی‌نژاد است. او سابقه تدریس در مدارس این شهر به عنوان معلم را دارد. مهدی غضنفری (۱۳۳۹، الیگودرز) وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوم محمود احمدی‌نژاد است. او سابقه تدریس در مدارس این شهر به عنوان معلم را دارد. 70.نخست وزیر فقید ترکیه نجم الدین اربکان مردی جسور بود که زیر بار حرف زور نرفت علی رغم فشارهای امریکا قرارداد خط لوله انتقال گاز با ایران را امضا کرد. نخست وزیر فقید ترکیه نجم الدین اربکان مردی جسور بود که زیر بار حرف زور نرفت علی رغم فشارهای امریکا قرارداد خط لوله انتقال گاز با ایران را امضا کرد. 71.رئیس جمهور سوریه بشار اسد در حال ترک ساختمان وازت امور خارجه در تهران پس از دریافت بالاترین نشان افتخاری ایران از محمود احمدی نژاد. این در حالی است که سوریه در میان یک توطئه بین المللی و جنگ داخلی قرار گرفته است. رئیس جمهور سوریه بشار اسد در حال ترک ساختمان وازت امور خارجه در تهران پس از دریافت بالاترین نشان افتخاری ایران از محمود احمدی نژاد. این در حالی است که سوریه در میان یک توطئه بین المللی و جنگ داخلی قرار گرفته است. 72.از رجال قاجار نزدیک به دربار ناصرالدین شاه میرزا فتحعلی خان فرزند حاج میرزا علی اکبر قوام الملک شیرازی ملقب به صاحب دیوان به خاطر اینکه شعر هم می سروده. از رجال قاجار نزدیک به دربار ناصرالدین شاه میرزا فتحعلی خان فرزند حاج میرزا علی اکبر قوام الملک شیرازی ملقب به صاحب دیوان به خاطر اینکه شعر هم می سروده.
73.میرزا تقی خان فراهانی ملقب به امیرنظام، امیرکبیر و اتابک اعظم وزیر شایسته دربار قاجار بود که به دستور ناصرالدین شاه کشته شد. میرزا تقی خان فراهانی ملقب به امیرنظام، امیرکبیر و اتابک اعظم وزیر شایسته دربار قاجار بود که به دستور ناصرالدین شاه کشته شد. 74.نقاشی چهره ناصرالدین شاه قاجار دیکتاتوری که بر خلاف این واقعیت که فاسد و بی لیاقت بود بیش از نیم قرن بر ایران حکمرانی کرد و جای بسی حیرت است هنوز نیز چهره قبله عالم به وفور بر قوری و قلیان و استکان دیده میشود نقاشی چهره ناصرالدین شاه قاجار دیکتاتوری که بر خلاف این واقعیت که فاسد و بی لیاقت بود بیش از نیم قرن بر ایران حکمرانی کرد و جای بسی حیرت است هنوز نیز چهره قبله عالم به وفور بر قوری و قلیان و استکان دیده میشود 75.خانم هوادار محمد احمدی نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری 88 دست خودش را که با رنگهای پرچم ایران آذین بندی کرده نشان میدهد. یکی از دستاوردهای جالب این انتخابات بحث بر انگیز استفاده از پرچم ایران و نمادهای ملی بود که قبل از این چندان رایج نبود. خانم هوادار محمد احمدی نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری 88 دست خودش را که با رنگهای پرچم ایران آذین بندی کرده نشان میدهد. یکی از دستاوردهای جالب این انتخابات بحث بر انگیز استفاده از پرچم ایران و نمادهای ملی بود که قبل از این چندان رایج نبود. 76.حسینقلی بیگ سفیر شاه عباس صفوی در ازوپا بین سالهای (1599-160م) تلاش بسیاری برای تشکیل یاتحادی بر علیه گسترش نفوذ عثمانی به عمل آورد و پس از او نیز نمایندگانی ویژه همچون آنتونی شرلی در این زمینه نقش میانجی را ایفا کردند. حسینقلی بیگ سفیر شاه عباس صفوی در ازوپا بین سالهای (1599-160م) تلاش بسیاری برای تشکیل یاتحادی بر علیه گسترش نفوذ عثمانی به عمل آورد و پس از او نیز نمایندگانی ویژه همچون آنتونی شرلی در این زمینه نقش میانجی را ایفا کردند.
77.نقاشی مربوط به کلیسای لمبرشتهاگن آلمان با تصویر پیغمبر دانیال در کنار شیرها در حالی که داریوش ماد از بالا به تماشا مشغول است. نقاشی مربوط به کلیسای لمبرشتهاگن آلمان با تصویر پیغمبر دانیال در کنار شیرها در حالی که داریوش ماد از بالا به تماشا مشغول است. 78.منصور ارباب سیاریک فروشنده اتومبیل دست دوم ساکن امریکا به اتهام قصد ترور سفیر عربستان در امریکا بازداشت شد. منصور ارباب سیاریک فروشنده اتومبیل دست دوم ساکن امریکا به اتهام قصد ترور سفیر عربستان در امریکا بازداشت شد. 79.سه کوهنورد امریکایی در کنفرانس مطبوعاتی پس از آزادی در نیویورک 3 مهر 1390. این سه نفر به علت ورود غیر قانونی به خاک ایران و جاسوسی در 9 مرداد 1388 دستگیر شده بودند. سه کوهنورد امریکایی در کنفرانس مطبوعاتی پس از آزادی در نیویورک 3 مهر 1390. این سه نفر به علت ورود غیر قانونی به خاک ایران و جاسوسی در 9 مرداد 1388 دستگیر شده بودند. 80.پوستری به یادبود مسعود علی مجمدی دانشمند هسته ای ایرانی که در 20 دی 1388 بر اثر انفجار یک موتورسیکلت که در نزدیکی خودروی ایشان پارک شده بود به شهادت رسید. پوستری به یادبود مسعود علی مجمدی دانشمند هسته ای ایرانی که در 20 دی 1388 بر اثر انفجار یک موتورسیکلت که در نزدیکی خودروی ایشان پارک شده بود به شهادت رسید.
81.مهدوی کنی و مرتضی مطهری از طرف امام خمینی به عضویت شورای انقلاب درآمدند. آیت الله مهدوی کنی پس ازمطهری به سمت ریاست جامعه روحانیون مبارز درآمد. مهدوی کنی و مرتضی مطهری از طرف امام خمینی به عضویت شورای انقلاب درآمدند. آیت الله مهدوی کنی پس ازمطهری به سمت ریاست جامعه روحانیون مبارز درآمد. 82.مهدوی کنی در حین صحبت با امام خمینی. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مهدور کنی به عضویت شورای انقلاب درآمد. مهدوی کنی در حین صحبت با امام خمینی. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مهدور کنی به عضویت شورای انقلاب درآمد. 83.سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در حال دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در دمشق. سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در حال دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در دمشق. 84.شاه اردن ملک عبدالله دوم در دیدار غیر منتظره با آیت الله خامنه ای در دوره ریاست جمهوری خاتمی. شاه اردن ملک عبدالله دوم در دیدار غیر منتظره با آیت الله خامنه ای در دوره ریاست جمهوری خاتمی.
85.خبرگزاری آلمان به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: کاترین اشتون در مذاکرات استانبول به سعید جلیلی توصیه کرده است ملاقاتی دوجانبه‌یی با ویلیام برنز ـ معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی ـ داشته باشد. خبرگزاری آلمان به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: کاترین اشتون در مذاکرات استانبول به سعید جلیلی توصیه کرده است ملاقاتی دوجانبه‌یی با ویلیام برنز ـ معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی ـ داشته باشد. 86.ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۷ به منظور شرکت در اجلاس روسای کشورهای حاشیه دریای خزر به ایران سفر کرد. او اولین رئیس جمهور روسیه است که طی ۵۰ سال گذشته به ایران سفر کرده است ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۷ به منظور شرکت در اجلاس روسای کشورهای حاشیه دریای خزر به ایران سفر کرد. او اولین رئیس جمهور روسیه است که طی ۵۰ سال گذشته به ایران سفر کرده است 87.دکتر احمدی‌نژاد که در جریان سفرش به آمریکای لاتین به کوبا رفته بود، از دانشگاه هاوانا دکترای افتخاری گرفت و با حرکتی جالبو نمادین به سوی استکبار جهانی برای دانشجویان سخنرانی کرد. آقای احمدی‌نژاد به دانشجویان گفت که سرمایه‌داری به پایان راه رسیده است. دکتر احمدی‌نژاد که در جریان سفرش به آمریکای لاتین به کوبا رفته بود، از دانشگاه هاوانا دکترای افتخاری گرفت و با حرکتی جالبو نمادین به سوی استکبار جهانی برای دانشجویان سخنرانی کرد. آقای احمدی‌نژاد به دانشجویان گفت که سرمایه‌داری به پایان راه رسیده است. 88.عکس سید علی خامنه ای در نوجوانی. وی در روز ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۱۸ در شهر مشهد به دنیا آمد. پدرش سید جواد خامنه ای و پدربزرگش سید حسین خامنه ای از علمای شیعه بودند. عکس سید علی خامنه ای در نوجوانی. وی در روز ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۱۸ در شهر مشهد به دنیا آمد. پدرش سید جواد خامنه ای و پدربزرگش سید حسین خامنه ای از علمای شیعه بودند.
89.محسن رضایی در زمان فرماندهی کل سپاه، در سفر به کره شمالی، پای تفاهم نامه دو کشور را امضا می کند. در تصویر، رئیس ستاد ارتش کره شمالی،. حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، علی لاریجانی، علی آقامحمدی، علاءالدین بروجردی. محسن رضایی در زمان فرماندهی کل سپاه، در سفر به کره شمالی، پای تفاهم نامه دو کشور را امضا می کند. در تصویر، رئیس ستاد ارتش کره شمالی،. حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، علی لاریجانی، علی آقامحمدی، علاءالدین بروجردی. 90.نقش برجسته مربوط به امپراطوری اشکانی در منطقه تاریخی ایذه خوزستان مهراداد اول پادشاه ششم از پارتیان را سوار بر اسب نشان میدهد که بزرگان برای ادای احترام در مقابلش ایستاده اند. شلوار گشاد کردی جلب توجه میکند. نقش برجسته مربوط به امپراطوری اشکانی در منطقه تاریخی ایذه خوزستان مهراداد اول پادشاه ششم از پارتیان را سوار بر اسب نشان میدهد که بزرگان برای ادای احترام در مقابلش ایستاده اند. شلوار گشاد کردی جلب توجه میکند. 91.هاله نور دور سر تصویری که به شاه عباس دوم صفوی نسبت داده میشود هاله نور دور سر تصویری که به شاه عباس دوم صفوی نسبت داده میشود 92.سربازان امریکایی در حین حفاظت از مزارع تریاک در افغانستان! شایع است که رهبران زنجیره های عمده قاچاق مواد مخدر در نیروهای نظامی اشغالگر افغانستان رخنه کرده تولید و توزیع جهانی آن را هدایت میکنند. سربازان امریکایی در حین حفاظت از مزارع تریاک در افغانستان! شایع است که رهبران زنجیره های عمده قاچاق مواد مخدر در نیروهای نظامی اشغالگر افغانستان رخنه کرده تولید و توزیع جهانی آن را هدایت میکنند.
93.سردیس کریمخان زند بنیانگزار سلسله زندیه در شیراز. کریمخان یکی از ژنرالهای نادرشاه افشار بود که پس از رسیدن عادلشاه به پادشاهی قیام کرد و با این ترتیب حکومت دودمان زند به مدت 44 سال در ایران شکل گرفت سردیس کریمخان زند بنیانگزار سلسله زندیه در شیراز. کریمخان یکی از ژنرالهای نادرشاه افشار بود که پس از رسیدن عادلشاه به پادشاهی قیام کرد و با این ترتیب حکومت دودمان زند به مدت 44 سال در ایران شکل گرفت 94.آگوستوس پریما پورتا! تندیس غول پیکر امپراطور روم اکتاویوس. بر روی زره ای که بر سینه آن قرارگرفته صحنه اعاده پرچمهایی رومی ها که در شکست کرخه در مقابل پارتی ها در 53ق.م از دست داده بودند پس از پیمان صلح دیده میشود آگوستوس پریما پورتا! تندیس غول پیکر امپراطور روم اکتاویوس. بر روی زره ای که بر سینه آن قرارگرفته صحنه اعاده پرچمهایی رومی ها که در شکست کرخه در مقابل پارتی ها در 53ق.م از دست داده بودند پس از پیمان صلح دیده میشود 95.شاهزاده محمدرضا پهلوی و همسر مصری الاصلش پرنسس فوزیه دختر سلطان فاروق درکنار مادرعروس نازلی. ازدواج این دو در 24 اسفند 1317ش برگزار شد. شاهزاده محمدرضا پهلوی و همسر مصری الاصلش پرنسس فوزیه دختر سلطان فاروق درکنار مادرعروس نازلی. ازدواج این دو در 24 اسفند 1317ش برگزار شد. 96.یاسر عرفات رهبر جنبش آزادیبخش فلسطین در دیدار از تهران پس از انقلاب با مقامات عالیرتبه همچون ابراهیم یزدی و احمد خمینی ملاقات کرد و کلید سفارت فلسطین که قبلا متعلق به اسرائیل بود تحویل گرفت یاسر عرفات رهبر جنبش آزادیبخش فلسطین در دیدار از تهران پس از انقلاب با مقامات عالیرتبه همچون ابراهیم یزدی و احمد خمینی ملاقات کرد و کلید سفارت فلسطین که قبلا متعلق به اسرائیل بود تحویل گرفت
97.حجت الاسلام علی خامنه ای در جنگ ایران و عراق شرکت فعال داشت و در خاطراتش از ایستادگی دلیرانه عده قلیلی از ایرانیان میگوید که متشکل از سربازان، پاسداران و مردم بودند. آنها قهرمانانه در مقابل تجاوزعراق ایستادند و تدادی از آنان نیز شهید شدند. حجت الاسلام علی خامنه ای در جنگ ایران و عراق شرکت فعال داشت و در خاطراتش از ایستادگی دلیرانه عده قلیلی از ایرانیان میگوید که متشکل از سربازان، پاسداران و مردم بودند. آنها قهرمانانه در مقابل تجاوزعراق ایستادند و تدادی از آنان نیز شهید شدند. 98.از راست به چپ امام خمینی، مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت و ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور منتخب تاریخ ایران از راست به چپ امام خمینی، مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت و ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور منتخب تاریخ ایران 99.محمود احمدی نژاد در جوانی دورهٔ اول ریاست جمهوری او همزمان با پایان کار دولت نهم در ۱۲ مرداد ۱۳۸۸ پایان یافت. احمدی‌نژاد در انتخابات بحث برانگیز دوره دهم ریاست جمهوری با ۲۴ میلیون و ۵۹۷ هزار رأی پیروز اعلام شد محمود احمدی نژاد در جوانی دورهٔ اول ریاست جمهوری او همزمان با پایان کار دولت نهم در ۱۲ مرداد ۱۳۸۸ پایان یافت. احمدی‌نژاد در انتخابات بحث برانگیز دوره دهم ریاست جمهوری با ۲۴ میلیون و ۵۹۷ هزار رأی پیروز اعلام شد 100.سردیس زنده یاد سهراب سپهری شاعر و نقاش نامور اهل کاشان در موزه معماری ایران سردیس زنده یاد سهراب سپهری شاعر و نقاش نامور اهل کاشان در موزه معماری ایران
101.سردیس زنده یاد میرزا تقی خان امیرکبیر صدراعظم قاجار که علی رغم صدارت کوتاه مدت در دوره ناصرالدین شاه تحولات بزرگی در زمینه زیرساختهای سیاسی، آموزشی و اداری انجام داد سردیس زنده یاد میرزا تقی خان امیرکبیر صدراعظم قاجار که علی رغم صدارت کوتاه مدت در دوره ناصرالدین شاه تحولات بزرگی در زمینه زیرساختهای سیاسی، آموزشی و اداری انجام داد 102.کاشیکاری با تصویر احمد شاه آخرین نفر از دودمان قاجار که در سن 13 سالگی به سلطنت نشست کاشیکاری با تصویر احمد شاه آخرین نفر از دودمان قاجار که در سن 13 سالگی به سلطنت نشست 103.ورودی موزه مردم شناسی دزفول شامل یک حمام قدیمی . مشاغل وابسته به آن مانند حجامت و سلمانی   می باشد . سربنیه حمام شامل نمایش تعدادی از مشاغل سنتی دزفول مانند جاجیم بافی ، نمد بافی ، خراطی ، آهنگری و مسگری و نیز نمایش یک خانه قدیمی در دزفول است . ورودی موزه مردم شناسی دزفول شامل یک حمام قدیمی . مشاغل وابسته به آن مانند حجامت و سلمانی می باشد . سربنیه حمام شامل نمایش تعدادی از مشاغل سنتی دزفول مانند جاجیم بافی ، نمد بافی ، خراطی ، آهنگری و مسگری و نیز نمایش یک خانه قدیمی در دزفول است . 104.تاج‌ستانی بهرام اول از شاپور - تنگ چوگان حوالی کازرون. بهرام یکم یا وهرام یکم چهارمین شاه ساسانی و فرزند شاپور یکم است. از ۲۷۳ تا سال ۲۷۶ میلادی، بعد از برادر خود، هرمز یکم، به عنوان شاهنشاه ایران سلطنت کرد. تاج‌ستانی بهرام اول از شاپور - تنگ چوگان حوالی کازرون. بهرام یکم یا وهرام یکم چهارمین شاه ساسانی و فرزند شاپور یکم است. از ۲۷۳ تا سال ۲۷۶ میلادی، بعد از برادر خود، هرمز یکم، به عنوان شاهنشاه ایران سلطنت کرد.
105.تصویری از میران شاه پسر تیمور لنگ فرماندار گورکانی خراسان در زمان پدر.به خاطر کینه ای که نسبت به ایرانیان داشت او شهر توس زادگاه فردوسی را به آب بست و آن را کاملا از بین برد تصویری از میران شاه پسر تیمور لنگ فرماندار گورکانی خراسان در زمان پدر.به خاطر کینه ای که نسبت به ایرانیان داشت او شهر توس زادگاه فردوسی را به آب بست و آن را کاملا از بین برد 106.کشتی گیر و اکتور ایرانی فردین برنده مدال نقره وزن پنجم مسابقات کشتی آزاد جهانی توکیو در سال ۱۳۳۳و بهترین بازیگر مرد برای فیلم سلطان قلبها در جشنواره فیلم سپاس ۱۳۴۸ تهران - -۱۸ فروردین ۱۳۷۹ در تهران درگذشت کشتی گیر و اکتور ایرانی فردین برنده مدال نقره وزن پنجم مسابقات کشتی آزاد جهانی توکیو در سال ۱۳۳۳و بهترین بازیگر مرد برای فیلم سلطان قلبها در جشنواره فیلم سپاس ۱۳۴۸ تهران - -۱۸ فروردین ۱۳۷۹ در تهران درگذشت 107.پرتره ای از شاه صفوی شاه عباس. شاه عباس نام دو تن از پادشاهان صفوی بود:1- شاه عباس اول (کبیر) پنجمین شاه صفوی بین سالهای 1588 و 1629 میلادی 2- و شاه عباس دوم بین سالهای 1642 و 1666 میلادی شاه ایران بودند پرتره ای از شاه صفوی شاه عباس. شاه عباس نام دو تن از پادشاهان صفوی بود:1- شاه عباس اول (کبیر) پنجمین شاه صفوی بین سالهای 1588 و 1629 میلادی 2- و شاه عباس دوم بین سالهای 1642 و 1666 میلادی شاه ایران بودند 108.دختران جوان در یونیفورم ارتش اسرائیل و تی شرت هایی با عکس محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران. با آنکه دو دولت دشمن دیرینه هستند مردم معمولی با حرکاتی اینچنین سعی در شکستن یخها دارند دختران جوان در یونیفورم ارتش اسرائیل و تی شرت هایی با عکس محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران. با آنکه دو دولت دشمن دیرینه هستند مردم معمولی با حرکاتی اینچنین سعی در شکستن یخها دارند
109.رسمی از خشایارشاه و یا بقول لاتینهای کجزبان که حروف ش و خ ندارند (زرکسس) اثر سام رحیمی احتمالا سیاه قلم. خشایارشاه پسر داریوش کبیر قبلا از رسیدن به سلطنت مدتی ساتراپ بابل و بعد مصر بود و پس از پادشاهی کار ناتمام پدرش را با فتح یونان تکمیل کرد رسمی از خشایارشاه و یا بقول لاتینهای کجزبان که حروف ش و خ ندارند (زرکسس) اثر سام رحیمی احتمالا سیاه قلم. خشایارشاه پسر داریوش کبیر قبلا از رسیدن به سلطنت مدتی ساتراپ بابل و بعد مصر بود و پس از پادشاهی کار ناتمام پدرش را با فتح یونان تکمیل کرد 110.شاهنشاهان هخامنشی : کورش کبیر، کامبیز، داریوش کبیر و بردیا از دید اروپای قرون وسطا. تصویری است از کتاب روزشمار نورمبرگ اثر هارتمن شدل (1440-1514م) نگرشی به تاریخ دنیا در آنزمان شاهنشاهان هخامنشی : کورش کبیر، کامبیز، داریوش کبیر و بردیا از دید اروپای قرون وسطا. تصویری است از کتاب روزشمار نورمبرگ اثر هارتمن شدل (1440-1514م) نگرشی به تاریخ دنیا در آنزمان 111.بانوی هندی در لباس سنتی ساری به رنگ قرمز پارسی.: رنگی که اروپایی ها به نام قرمزپرشین میشناسند نوعی سرخ خاکی رنگ شبیه خاک رس است که طیفی از نارنجی نیز هست. این رنگ با تاریخ خلیج فارس عجین است چون دریانوردان غربی آن را اولین بار در سواحل نیلگون ایران دیدند. بانوی هندی در لباس سنتی ساری به رنگ قرمز پارسی.: رنگی که اروپایی ها به نام قرمزپرشین میشناسند نوعی سرخ خاکی رنگ شبیه خاک رس است که طیفی از نارنجی نیز هست. این رنگ با تاریخ خلیج فارس عجین است چون دریانوردان غربی آن را اولین بار در سواحل نیلگون ایران دیدند. 112.مادر داریوش سوم و بقیه خانواده سلطنتی منجمله همسر، دختران و پسر پنج ساله اش پس از فرار داریوش از میدان نبرد ایسوس در مقابل اسکندر مقدونی اسیر افتادند و سیسیگامبیس مادر شاه از پسرش به خاطر بزدلی به نفرت یاد کرد. مادر داریوش سوم و بقیه خانواده سلطنتی منجمله همسر، دختران و پسر پنج ساله اش پس از فرار داریوش از میدان نبرد ایسوس در مقابل اسکندر مقدونی اسیر افتادند و سیسیگامبیس مادر شاه از پسرش به خاطر بزدلی به نفرت یاد کرد.
113.مجسمه یعقوب ایث صفار که از سیستان بر علیه حکومت خلیفه به پا خواست و دوباره پارسی را زبان رسمی ایرانیان اعلام کرد مجسمه یعقوب ایث صفار که از سیستان بر علیه حکومت خلیفه به پا خواست و دوباره پارسی را زبان رسمی ایرانیان اعلام کرد 114. مجسمه ابوعلی سینا دانشمند نام آور در شهر دوشنبه تاجیکستان. ابن سینا در بخارا به دنیا آمد و زندگی اش را در تحصیل علم و خدمت به بشریت گذراند سرانجام در همدان درگذشت. مجسمه ابوعلی سینا دانشمند نام آور در شهر دوشنبه تاجیکستان. ابن سینا در بخارا به دنیا آمد و زندگی اش را در تحصیل علم و خدمت به بشریت گذراند سرانجام در همدان درگذشت. 115. 116.
117.شاه عباس اول برگی از کتاب «صحن قیصرهای قهرمان» از دومینیکوس کوستوس. ۱۶۰۰ تا ۱۶۰۲ میلادی، آوگسبورگ. شاه عباس کبیر از نظر بسیاری بزرگترین فرمانروای دوران صفوی بود شاه عباس اول برگی از کتاب «صحن قیصرهای قهرمان» از دومینیکوس کوستوس. ۱۶۰۰ تا ۱۶۰۲ میلادی، آوگسبورگ. شاه عباس کبیر از نظر بسیاری بزرگترین فرمانروای دوران صفوی بود 118.استقبال از فرح پهلوی توسط پرنسس بیاتریکس در فرودگاه آمستردام در سال ۱۳۴۱ جهت شرکت در مراسم جشن ۲۵مین سالگرد ازدواج خانواده سلطنتي هلند. استقبال از فرح پهلوی توسط پرنسس بیاتریکس در فرودگاه آمستردام در سال ۱۳۴۱ جهت شرکت در مراسم جشن ۲۵مین سالگرد ازدواج خانواده سلطنتي هلند. 119.شاه و فرح در دیدار با ایندیرا گاندی وزیر امور داخله. ایندیرا تنها دختر جواهرلعل نهرو بود. در این تصویر محمد رضا شاه پهلوی در یونیفورم نظامی دیده میشود و فرح یک لباس شیک تابستانی به تن دارد. شاه و فرح در دیدار با ایندیرا گاندی وزیر امور داخله. ایندیرا تنها دختر جواهرلعل نهرو بود. در این تصویر محمد رضا شاه پهلوی در یونیفورم نظامی دیده میشود و فرح یک لباس شیک تابستانی به تن دارد. 120.سیاستمدار ایرانی جعفر شریف امامی از یک خانواده روحانی بود که بعدها رییس بزرگ لژ فراماسونری ایران شد. انسان بدنامی بود و به خاطر حق حسابهایی که میگرفت به آقای 5% معروف شده بود. شریف امامی در 25 تیر 1377 در نیویورک در گذشت سیاستمدار ایرانی جعفر شریف امامی از یک خانواده روحانی بود که بعدها رییس بزرگ لژ فراماسونری ایران شد. انسان بدنامی بود و به خاطر حق حسابهایی که میگرفت به آقای 5% معروف شده بود. شریف امامی در 25 تیر 1377 در نیویورک در گذشت
121.اثر نقاشی بسیار زیبا از محمد مصدق سیاست مدار ضد استعماری ایرانی که رهبری جنبش ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت و نام ایرانی را در جهان زنده کرد. سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995: خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از جنگ دوم جهانی بیش تر بود اثر نقاشی بسیار زیبا از محمد مصدق سیاست مدار ضد استعماری ایرانی که رهبری جنبش ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت و نام ایرانی را در جهان زنده کرد. سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995: خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از جنگ دوم جهانی بیش تر بود 122.عارف قزوینی در سال ۱۳۲۳ در زمان آغاز ۲۳ سالگی با غزلهای خود به موفقیت مشروطیت کمک کرد. ایرج میرزا شاعر طنز سرای معروف، منظومه عارفنامه را در هجو وی سروده‌است.عارف در 52 سالگی در تنگدستی درگذشت و کنار بوعلی سینا درخاک همدان آرمید. عارف قزوینی در سال ۱۳۲۳ در زمان آغاز ۲۳ سالگی با غزلهای خود به موفقیت مشروطیت کمک کرد. ایرج میرزا شاعر طنز سرای معروف، منظومه عارفنامه را در هجو وی سروده‌است.عارف در 52 سالگی در تنگدستی درگذشت و کنار بوعلی سینا درخاک همدان آرمید. 123.دیدار آیت الله منتظری و شهید باهنر. وی در ۸ شهریور ۱۳۶۰ خورشیدی بعد از اینکه کمتر از یک ماه از رئیس جمهوری رجایی بود در انفجار تروریستی در دفتر نخست وزیری کشته شد. دیدار آیت الله منتظری و شهید باهنر. وی در ۸ شهریور ۱۳۶۰ خورشیدی بعد از اینکه کمتر از یک ماه از رئیس جمهوری رجایی بود در انفجار تروریستی در دفتر نخست وزیری کشته شد. 124.دیدار آیت الله منتظری و محمد علی رجایی. این دو در جریان مبارزات بر علیه رژیم در زندان پهلوی آشنا شده بودند. دیدار آیت الله منتظری و محمد علی رجایی. این دو در جریان مبارزات بر علیه رژیم در زندان پهلوی آشنا شده بودند.
125.پرتره های هنری از شخص خودش توسط عکاس ایرانی-امریکایی ناتالی نازنین عباسی در جستجوی هویت یک زن ایرانی و امریکایی. او گاهی دچار احساس سردرگمی، غرور ویا غریبی در ارتباط با دو قسمت از وجودی که شخص اورا نشکیل میدهد میشود پرتره های هنری از شخص خودش توسط عکاس ایرانی-امریکایی ناتالی نازنین عباسی در جستجوی هویت یک زن ایرانی و امریکایی. او گاهی دچار احساس سردرگمی، غرور ویا غریبی در ارتباط با دو قسمت از وجودی که شخص اورا نشکیل میدهد میشود 126.امير اسدالله علم (نخست وزير) در ملاقات با رجال فارس در شيراز: نفر چهارم از سمت راست: حبيب الله شهبازي، نفر اول از سمت چپ: ناصر طاهري رئيس ايل بويراحمدي، نفر دوم از سمت چپ: حسينقلي رستم رئيس ايل رستم ممسني. اندکي بعد اين سه نفر تيرباران شدند. امير اسدالله علم (نخست وزير) در ملاقات با رجال فارس در شيراز: نفر چهارم از سمت راست: حبيب الله شهبازي، نفر اول از سمت چپ: ناصر طاهري رئيس ايل بويراحمدي، نفر دوم از سمت چپ: حسينقلي رستم رئيس ايل رستم ممسني. اندکي بعد اين سه نفر تيرباران شدند. 127.در جریان تظاهرات پس از انتخابات بحث برانگیز دوره نهم ریاست جمهوری ایران، نداآقاسلطان (26) قربانی خشونت پس از اعتراضات شد و شهادت این دختر جوان عنوان پرشاهدترین مرگ تاریخ بشریت را به خود اختصاص داد. در جریان تظاهرات پس از انتخابات بحث برانگیز دوره نهم ریاست جمهوری ایران، نداآقاسلطان (26) قربانی خشونت پس از اعتراضات شد و شهادت این دختر جوان عنوان پرشاهدترین مرگ تاریخ بشریت را به خود اختصاص داد. 128.اولین رئیس جمهور منتخب ایران ابوالحسن بنی صدر در کنار خبرنگار معروف ایتالیایی اوریانا فالانچی در 1979م پس از انفلاب ایران. خمینی خیلی زود شروع به تصفیه مخالفانش کرد و بنی صدر با فرار از ایران وجهه خود را ازدست داد اولین رئیس جمهور منتخب ایران ابوالحسن بنی صدر در کنار خبرنگار معروف ایتالیایی اوریانا فالانچی در 1979م پس از انفلاب ایران. خمینی خیلی زود شروع به تصفیه مخالفانش کرد و بنی صدر با فرار از ایران وجهه خود را ازدست داد
129.دختران نوجوان کردستان با لباسهای زیبای محلی در مهاباد 1941م دختران نوجوان کردستان با لباسهای زیبای محلی در مهاباد 1941م 130.نقاشی از عباس میرزا پرنس قاجار با شمشیر: او یکی از شاهزاده های قاجار فرزند فتحعلیشاه و آسیه خانم بود. وی همچنین ولیعهد و والی آذربایجان بود. وی افسری شجاع بود که قبل از مرگ پدرش از دنیا رفت. نقاشی از عباس میرزا پرنس قاجار با شمشیر: او یکی از شاهزاده های قاجار فرزند فتحعلیشاه و آسیه خانم بود. وی همچنین ولیعهد و والی آذربایجان بود. وی افسری شجاع بود که قبل از مرگ پدرش از دنیا رفت. 131.سیاستمدار برجسته دوران پهلوی حسنعلی منصور از جمله بوروکراتهایی بود که راه را برای اجرای رشد اقتصادی پایدار هموار کردند، روندی که پس از ترور او توسط فدایین اسلام ادامه داشت. سیاستمدار برجسته دوران پهلوی حسنعلی منصور از جمله بوروکراتهایی بود که راه را برای اجرای رشد اقتصادی پایدار هموار کردند، روندی که پس از ترور او توسط فدایین اسلام ادامه داشت. 132.عکسي از جشن فارغ التحصيلي دبيرستان فيروز بهرام در خرداد 1316:شاپورریپورتردر کنار برادرش، ايدلجي ، و ساير همشاگردي هايش نعمت الله مين باشيان، عزت الله مين باشيان، محسن پناهي، محمود صانعي، فرهنگ مهر، جعفر نخجوان، حسنعلي منصور، جواد منصور... عکسي از جشن فارغ التحصيلي دبيرستان فيروز بهرام در خرداد 1316:شاپورریپورتردر کنار برادرش، ايدلجي ، و ساير همشاگردي هايش نعمت الله مين باشيان، عزت الله مين باشيان، محسن پناهي، محمود صانعي، فرهنگ مهر، جعفر نخجوان، حسنعلي منصور، جواد منصور...
133.ستاره فوتبال ایران و جهان علی دایی. هنوزعنوان آقای گل جهان با 109 گل در مسابقات بین المللی را صاحب است. علی دایی یکی از افتخارات زنده ایرانی است که به اسطوره ای در فوتبال دنیا تبدیل شده است. ستاره فوتبال ایران و جهان علی دایی. هنوزعنوان آقای گل جهان با 109 گل در مسابقات بین المللی را صاحب است. علی دایی یکی از افتخارات زنده ایرانی است که به اسطوره ای در فوتبال دنیا تبدیل شده است. 134.آیت‌الله طالقانی، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و ابوالحسن بنی‌صدر در مقابل مجسمه سرنگون شده شاه - بهمن‌ماه ۱۳۵۷ آیت‌الله طالقانی، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و ابوالحسن بنی‌صدر در مقابل مجسمه سرنگون شده شاه - بهمن‌ماه ۱۳۵۷ 135.حجت الاسلام خامنه ای در حال کشیدن پیپ در کنار آیت الله بهشتی و رفسنجانی جند سال قبل از رسیدن به مقام آیت الله عظما رهبر معظم ولایت فقیه حجت الاسلام خامنه ای در حال کشیدن پیپ در کنار آیت الله بهشتی و رفسنجانی جند سال قبل از رسیدن به مقام آیت الله عظما رهبر معظم ولایت فقیه 136.عسگر خان افشار ایمانلویا عبدالملکی، یکی از رجال نظامی و سیاسی ایران و از بزرگان ایل افشار است که در دوران چهار پادشاه (کریم خان زند ، لطفعلی خان زند،آغامحمدخان قاجار و فتحعلیشاه قاجار) صاحب خدمات شایانی بوده است عسگر خان افشار ایمانلویا عبدالملکی، یکی از رجال نظامی و سیاسی ایران و از بزرگان ایل افشار است که در دوران چهار پادشاه (کریم خان زند ، لطفعلی خان زند،آغامحمدخان قاجار و فتحعلیشاه قاجار) صاحب خدمات شایانی بوده است
137.محمدرضا بیگ سفیر صفوی به دربار لویی چهاردهم در فرانسه بود.وی که در پاریس مبهوت ظواهر زندگی فرانسویان شده بود، در آنجا دوشیزه‌ای ۱۷ ساله از او آبستن می‌شود و ماموریتش با یک افتضاح سرانجام چیدا میکند محمدرضا بیگ سفیر صفوی به دربار لویی چهاردهم در فرانسه بود.وی که در پاریس مبهوت ظواهر زندگی فرانسویان شده بود، در آنجا دوشیزه‌ای ۱۷ ساله از او آبستن می‌شود و ماموریتش با یک افتضاح سرانجام چیدا میکند 138.ژان باتیست تـاورنیه (۱۰۱۴-۱۱۰۰ق/۱۶۰۵- ۱۶۸۹م)، جهانگرد و بازرگان معروف فرانسوی است که در عصر صفوی بارها به ایران و مشرق زمین سفر کرد. سفرنامهٔ او در شرح وقایع دورهٔ صفویه و وقایع دربار صفوی دارای اهمیت بسیار است. ژان باتیست تـاورنیه (۱۰۱۴-۱۱۰۰ق/۱۶۰۵- ۱۶۸۹م)، جهانگرد و بازرگان معروف فرانسوی است که در عصر صفوی بارها به ایران و مشرق زمین سفر کرد. سفرنامهٔ او در شرح وقایع دورهٔ صفویه و وقایع دربار صفوی دارای اهمیت بسیار است. 139.پوستر فیلم درباره الي... / ویژه اکران فرانسه با هنرنمایی هنرچیشه با استعداد ایرانی گلشیفته فراهانی پوستر فیلم درباره الي... / ویژه اکران فرانسه با هنرنمایی هنرچیشه با استعداد ایرانی گلشیفته فراهانی 140.مجسمه شاه اسماعیل اول بنیانگزار سلسله صفوی در باکو، جمهوری آذربایجان. به رغم فعالیتهای شدید ایرانی زدایی در دوره شوروی بلشویکی، سرمایه گذاری معقولی بر میراث فرهنگی ایرانی از جمله پادشاهان، شاعران و غیره انجام میدهند که ثمره آن وفورگردشگران است مجسمه شاه اسماعیل اول بنیانگزار سلسله صفوی در باکو، جمهوری آذربایجان. به رغم فعالیتهای شدید ایرانی زدایی در دوره شوروی بلشویکی، سرمایه گذاری معقولی بر میراث فرهنگی ایرانی از جمله پادشاهان، شاعران و غیره انجام میدهند که ثمره آن وفورگردشگران است
141.تندیس شاعر مشهور ایرانی نظامی کنجوی در باکو-جمهوری آذربایجان. نام باکو از بادکوبه که در فارسی مخل کوبش باد است مشتق شده. تندیس شاعر مشهور ایرانی نظامی کنجوی در باکو-جمهوری آذربایجان. نام باکو از بادکوبه که در فارسی مخل کوبش باد است مشتق شده. 142.دختر خانمی همراه دوچرخه اش در رشت حدود نیم قرن پیش. شهررشت درکنار شاخه ای از سپیدرود در جنوب دریای گیلان قراردارد و اهمیت زیادی از لحاظ تولید و تجارت در ایران دارد دختر خانمی همراه دوچرخه اش در رشت حدود نیم قرن پیش. شهررشت درکنار شاخه ای از سپیدرود در جنوب دریای گیلان قراردارد و اهمیت زیادی از لحاظ تولید و تجارت در ایران دارد 143.دانشمند هسته ای ایرانی فریدون عباسی دوانی در خین سخنرانی آژانس انرژی هسته ای در ژنو سپتامبر 2011م. وی صبح روز ۸ آبان ۱۳۸۹ در یک سو قصد در میدان دانشجوی تهران مجروح شد وی در۲۴ بهمن ۱۳۸۹به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب شد. دانشمند هسته ای ایرانی فریدون عباسی دوانی در خین سخنرانی آژانس انرژی هسته ای در ژنو سپتامبر 2011م. وی صبح روز ۸ آبان ۱۳۸۹ در یک سو قصد در میدان دانشجوی تهران مجروح شد وی در۲۴ بهمن ۱۳۸۹به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب شد. 144.رئیس جمهور خوشتیپ ایران محمود احمدی نژاد در حال سخنرانی در مجمع سازمان ملل در نیویورک سپتامبر 2011م. به محض اینکه ایشان بحث منطقی توطئه 11 سپتامبر و مشروعیت اسرائیل را شروع کرد، کشورهای غربی با شرم و بی آبرویی سالن را ترک کردند. رئیس جمهور خوشتیپ ایران محمود احمدی نژاد در حال سخنرانی در مجمع سازمان ملل در نیویورک سپتامبر 2011م. به محض اینکه ایشان بحث منطقی توطئه 11 سپتامبر و مشروعیت اسرائیل را شروع کرد، کشورهای غربی با شرم و بی آبرویی سالن را ترک کردند.
145.زنان موزیسین دوره قاجار: مطرب از نظر اجتماعی کلمه آزاردهنده ای بود که به آنانی اطلاق میشد که به نحوی در حرفه موسیقی و تفریح بودند گفته میشد و برای علاقه مندان به موسیقی بخصوص زنان، در جامعه مردسالاری مثل ایران شهامت زیادی لازم بود. زنان موزیسین دوره قاجار: مطرب از نظر اجتماعی کلمه آزاردهنده ای بود که به آنانی اطلاق میشد که به نحوی در حرفه موسیقی و تفریح بودند گفته میشد و برای علاقه مندان به موسیقی بخصوص زنان، در جامعه مردسالاری مثل ایران شهامت زیادی لازم بود. 146.عکسی که دکتر مصدق به یکی از نمایندگان مجلس تقدیم کرده : مصدق رهبری نهضت ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت ولی با خیانت عوامل داخلی که منجر به کودتای 28 مرداد شد مظلومانه محاکمه و زندانی شد وهمچنان در وطن خویش غریب. عکسی که دکتر مصدق به یکی از نمایندگان مجلس تقدیم کرده : مصدق رهبری نهضت ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت ولی با خیانت عوامل داخلی که منجر به کودتای 28 مرداد شد مظلومانه محاکمه و زندانی شد وهمچنان در وطن خویش غریب. 147.ناصرالدین شاه قاجار در لباس رسمی: وی به عکاسی علاقه شدید داشت و صدها عکس از او در دست است. همچنین دوست داشت حقوق ملت را به ازای مبالغ ناچیز ونشانهایی که دریافت میکرد به اجنبی بفروشد ناصرالدین شاه قاجار در لباس رسمی: وی به عکاسی علاقه شدید داشت و صدها عکس از او در دست است. همچنین دوست داشت حقوق ملت را به ازای مبالغ ناچیز ونشانهایی که دریافت میکرد به اجنبی بفروشد 148.ملکه الیزابت انگلستان در جوانی تاج کیانی به سر: سمبل درفش کاویانی به وضوح در بالای نیم تاجی که پس از فوت پدرش شاه جورج پنجم در 1952م به ارث رسید دبده میشود ملکه الیزابت انگلستان در جوانی تاج کیانی به سر: سمبل درفش کاویانی به وضوح در بالای نیم تاجی که پس از فوت پدرش شاه جورج پنجم در 1952م به ارث رسید دبده میشود
149.بانوی ایرانی دکتر شهلا صلحجو از معاونت دانشگاه پهلوی (شیراز) رصدخانه ابوریحان از اولین زنان حرفه ای در عرصه ستاره شناسی است بانوی ایرانی دکتر شهلا صلحجو از معاونت دانشگاه پهلوی (شیراز) رصدخانه ابوریحان از اولین زنان حرفه ای در عرصه ستاره شناسی است 150.امیر عباس هویدا (۲۸ بهمن ۱۲۹۷ - ۱۸ فروردین ۱۳۵۸ در تهران) یکی از نخست‌وزیران ایران در زمان حکومت محمد رضا پهلوی بود. وی ۱۳ سال نخست وزیر بود و ریاست دولت در ایران را بر عهده داشت که این طولانی ترین ریاست بر دولت در طول تاریخ ایران بوده‌است. امیر عباس هویدا (۲۸ بهمن ۱۲۹۷ - ۱۸ فروردین ۱۳۵۸ در تهران) یکی از نخست‌وزیران ایران در زمان حکومت محمد رضا پهلوی بود. وی ۱۳ سال نخست وزیر بود و ریاست دولت در ایران را بر عهده داشت که این طولانی ترین ریاست بر دولت در طول تاریخ ایران بوده‌است. 151.بابک خرم دين بزرگ مرد اصيل ايراني ، شيرمردي که 22 سال در برابر تجاوز ننگين اعراب به خاک ميهن، مردانه مقاومت وايستادگي کرد و در نهايت با غدعه و نيرنگ از پا در آمد. بابک خرم دين بزرگ مرد اصيل ايراني ، شيرمردي که 22 سال در برابر تجاوز ننگين اعراب به خاک ميهن، مردانه مقاومت وايستادگي کرد و در نهايت با غدعه و نيرنگ از پا در آمد. 152.آشو زرتشت پیامبر ایرانی که باید از نو شناخت: خدیا، با سخنان راستینِ خود مرا كه زرتشت هستم و یارانم را یاری كن و نیرو بخش تا آزارِ بدخواهان را از میان برداریم. آشو زرتشت پیامبر ایرانی که باید از نو شناخت: خدیا، با سخنان راستینِ خود مرا كه زرتشت هستم و یارانم را یاری كن و نیرو بخش تا آزارِ بدخواهان را از میان برداریم.
153.تصویر شاه عباس کبیر برجیته ترین پادشاه صفوی که در سن 16 سالگی پس از برکنار شدن پدرش شاه محمد خدابنده به تخت جلوس کرد تصویر شاه عباس کبیر برجیته ترین پادشاه صفوی که در سن 16 سالگی پس از برکنار شدن پدرش شاه محمد خدابنده به تخت جلوس کرد 154.سنگ‌نگاره یادبود اونتاش ناپیریشا از آثار باستانی دوره عیلام است. بر روی این سنگ نگاره باستانی نقش زنی حک شده‌است که دم ماهی دارد و مارهایی را در دستان خود گرفته‌است. در بالای تصویر کامل این سنگ نگاره، کاهنه‌های معبد در حال عبور هستند. سنگ‌نگاره یادبود اونتاش ناپیریشا از آثار باستانی دوره عیلام است. بر روی این سنگ نگاره باستانی نقش زنی حک شده‌است که دم ماهی دارد و مارهایی را در دستان خود گرفته‌است. در بالای تصویر کامل این سنگ نگاره، کاهنه‌های معبد در حال عبور هستند. 155.نقاشی از جنگجوی بزرگ نادرشاه افشار از کتاب تاریخ معتبر اثر یوناس هانوی. نادر دلاوری خستگی ناپذیر بود که الهام بخش نویسندگان بسیاری بود. او تاریخ ایران را با شکست دادن متجاوزان بسیار شکل داد نقاشی از جنگجوی بزرگ نادرشاه افشار از کتاب تاریخ معتبر اثر یوناس هانوی. نادر دلاوری خستگی ناپذیر بود که الهام بخش نویسندگان بسیاری بود. او تاریخ ایران را با شکست دادن متجاوزان بسیار شکل داد 156.ستاره سرشناس هالیوود الیزابت تيلوردر خرابه های تخت جمشید پایتخت هخامنشی در سال 1976 بعد از سفری به ایران به مناسبت آغاز پرواز مستقیم نیویورک-تهران ستاره سرشناس هالیوود الیزابت تيلوردر خرابه های تخت جمشید پایتخت هخامنشی در سال 1976 بعد از سفری به ایران به مناسبت آغاز پرواز مستقیم نیویورک-تهران
157.ستاره سرشناس هالیوود الیزابت تيلور در کنار اردشير زاهدی سفير وقت ايران در آمريكا، در هواپيمای بوئينگ ۷۴۷ تازه خريداری‌شده از سوی شركت ملی هواپیمایی ایران در مراسم افتتاح نخستين خط پروازی مستقيم تهران – نیویورک 1976م ستاره سرشناس هالیوود الیزابت تيلور در کنار اردشير زاهدی سفير وقت ايران در آمريكا، در هواپيمای بوئينگ ۷۴۷ تازه خريداری‌شده از سوی شركت ملی هواپیمایی ایران در مراسم افتتاح نخستين خط پروازی مستقيم تهران – نیویورک 1976م 158.ملکه زیبای پهلوی فرح دیبا در جامه سلطنتی زرین یا نیم تاجی پر از الماس و برلیان و گوشواره و گردنبند همسان. فرح آخرین ملکه ایران، همسر سوم محمدرضا شاه که از 1357 در تبعید بسر میبرد ملکه زیبای پهلوی فرح دیبا در جامه سلطنتی زرین یا نیم تاجی پر از الماس و برلیان و گوشواره و گردنبند همسان. فرح آخرین ملکه ایران، همسر سوم محمدرضا شاه که از 1357 در تبعید بسر میبرد 159.محسمه تمام قد از زرتشت پیامبر ایرانی اثر ادوارد سی پاتردر مقابل دادگاه استینافی نیویورک در میدان مدیسون از سال 1950م به عنوان نماد قانون پارسی قرارداده شده است محسمه تمام قد از زرتشت پیامبر ایرانی اثر ادوارد سی پاتردر مقابل دادگاه استینافی نیویورک در میدان مدیسون از سال 1950م به عنوان نماد قانون پارسی قرارداده شده است 160.روحانی متشخص ایرانی آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی از خانواده ای برجسته به خاطر اعتراضها ومخالفتهایش به نقض حقوق بشر و عقاید سکولار زندانی سیاسی طولانی مدت است روحانی متشخص ایرانی آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی از خانواده ای برجسته به خاطر اعتراضها ومخالفتهایش به نقض حقوق بشر و عقاید سکولار زندانی سیاسی طولانی مدت است
161.تصویر جلال الدین خوارزمشاه آخرین پادشاه سلسله خوارزمیان بر سکه ای از ازبکستان. از جلال الدین خوارزمشاه به خاطر شهامت و ایستادگی اش در مقابل حمله مغولها از سوی تاریخ نویسان ایرانی، ترک و عرب قدردانی شده است تصویر جلال الدین خوارزمشاه آخرین پادشاه سلسله خوارزمیان بر سکه ای از ازبکستان. از جلال الدین خوارزمشاه به خاطر شهامت و ایستادگی اش در مقابل حمله مغولها از سوی تاریخ نویسان ایرانی، ترک و عرب قدردانی شده است 162.محمدرضاشاه پهلوی و شهبانوفرح دیبا لبخندزنان در حال ترک فرودگاهی نظامی در مریلند امریکا در 1977م در حالی که احساسات ضد شاه در ایران شدت گرفته بود و پرزیدنت کارتر از حمایت از شاه دست کشید محمدرضاشاه پهلوی و شهبانوفرح دیبا لبخندزنان در حال ترک فرودگاهی نظامی در مریلند امریکا در 1977م در حالی که احساسات ضد شاه در ایران شدت گرفته بود و پرزیدنت کارتر از حمایت از شاه دست کشید 163.شاعر جوان و زیبای ایرانی هیلا صدیقی که در اشعارش درد و رنج ایرانیان علی الخصوص زنان و آزاداندیشان را به قلم میکشد که در پایان به سرنوشت شوم زندان به جرم آزادی و به خاطر بیان عقیده دچار میشوند شاعر جوان و زیبای ایرانی هیلا صدیقی که در اشعارش درد و رنج ایرانیان علی الخصوص زنان و آزاداندیشان را به قلم میکشد که در پایان به سرنوشت شوم زندان به جرم آزادی و به خاطر بیان عقیده دچار میشوند 164.نقاشی رنگ و روغن تیمور لنگ را نشان میدهد که سلطان بایزید عثمانی را در جنگ آنکارا اسیر کرد. بایزید یک سال بعد در اسارت درگذشت. نقاشی رنگ و روغن تیمور لنگ را نشان میدهد که سلطان بایزید عثمانی را در جنگ آنکارا اسیر کرد. بایزید یک سال بعد در اسارت درگذشت.
165.رییس مجلس ایران علی لاریجانی در ملاقات با حسنی مبارک رییس جمهور مصر در سال 2009 میلادی. روزگار خوشی دیکتاتور بالاخره به سر رسید و در مرداد 1390 محاکمه مبارک به اتهام قتل و فساد آغاز شد. رییس مجلس ایران علی لاریجانی در ملاقات با حسنی مبارک رییس جمهور مصر در سال 2009 میلادی. روزگار خوشی دیکتاتور بالاخره به سر رسید و در مرداد 1390 محاکمه مبارک به اتهام قتل و فساد آغاز شد. 166.ایراندخت، دختر احمد شاه قاجارايراندخت متولد 25/8/1294 از ازدواج اول احمدشاه در 17 سالگی با بدرالملوک دختر 13 ساله ظهیرالسلطان، بزرگترین دختر احمد شاه بود. دیگر فرزندان وی به نامهای همایوندخت و فریدون بودند ایراندخت، دختر احمد شاه قاجارايراندخت متولد 25/8/1294 از ازدواج اول احمدشاه در 17 سالگی با بدرالملوک دختر 13 ساله ظهیرالسلطان، بزرگترین دختر احمد شاه بود. دیگر فرزندان وی به نامهای همایوندخت و فریدون بودند 167.شاه بيگم خانم يكي از دختران فتحعلي شاه از زن يهوديش، به نام مريم خانم بود. مريم خانم از زنان آغا محمد خان قاجار بود كه به دليل زيبايي بسيار مورد توجه فتحعلي شاه و برادرش حسينقلي خان قاجار قرار گرفت و يكي از عوامل عمده اختلاف بين آن دو گرديد. شاه بيگم خانم يكي از دختران فتحعلي شاه از زن يهوديش، به نام مريم خانم بود. مريم خانم از زنان آغا محمد خان قاجار بود كه به دليل زيبايي بسيار مورد توجه فتحعلي شاه و برادرش حسينقلي خان قاجار قرار گرفت و يكي از عوامل عمده اختلاف بين آن دو گرديد. 168.بابک خرمدین رهبر یکی از اولین قیامهای موفقیت آمیز ایرانی بر ضد نسل کشی اعراب بود. تندیس وی دربسیاری از شهرهای جمهوری آذربایجان موجوداست و این در حالی است که در ایران عرب پرستان متعصب مشغول نابودی نمادهای ملی ایرانی هستند بابک خرمدین رهبر یکی از اولین قیامهای موفقیت آمیز ایرانی بر ضد نسل کشی اعراب بود. تندیس وی دربسیاری از شهرهای جمهوری آذربایجان موجوداست و این در حالی است که در ایران عرب پرستان متعصب مشغول نابودی نمادهای ملی ایرانی هستند
169.شاهزاده کیانی پسر کاووس شاه که پروریده رستم قهرمان افسانوی شاهنامه بود سوار بر اسب در حال گذر از آتش برای اثبات بی گناهی خویش. ملکه سودابه عاشق ناپسزی خویش میشود و برای رسیدن به این هوس بر علیه او دسیسه میچیند. برطبق باور کهن آتش بر جسم پاکان بی اثر است شاهزاده کیانی پسر کاووس شاه که پروریده رستم قهرمان افسانوی شاهنامه بود سوار بر اسب در حال گذر از آتش برای اثبات بی گناهی خویش. ملکه سودابه عاشق ناپسزی خویش میشود و برای رسیدن به این هوس بر علیه او دسیسه میچیند. برطبق باور کهن آتش بر جسم پاکان بی اثر است 170.مهدی بازرگان، نخست وزیر دولت موقت در دی ماه ۱۳۷۳ بعد از یک دوره بیماری در ژنو درگذشت. پیکر بازرگان را پس از درگذشت به ایران بازگرداندند مهدی بازرگان، نخست وزیر دولت موقت در دی ماه ۱۳۷۳ بعد از یک دوره بیماری در ژنو درگذشت. پیکر بازرگان را پس از درگذشت به ایران بازگرداندند 171.بانویی از اشراف قاجار : مریم مستوفی اردلان (فخرالسلطنه) همراه با دخترش نیر مستوفی بانویی از اشراف قاجار : مریم مستوفی اردلان (فخرالسلطنه) همراه با دخترش نیر مستوفی 172.شیوا نظرآهاری (زاده خرداد ۱۳۶۳) فعال حقوق بشر، عضو هیات موسس، دبیر سابق و سخن گوی فعلی کمیته گزارشگران حقوق بشر و فعال دفاع از زندانیان سیاسی است. شیوا نظرآهاری (زاده خرداد ۱۳۶۳) فعال حقوق بشر، عضو هیات موسس، دبیر سابق و سخن گوی فعلی کمیته گزارشگران حقوق بشر و فعال دفاع از زندانیان سیاسی است.
173.تندیس سردار ایرانی آریوبرزن از معدود قهرمانانی که حتی از جانب دشمن متجاوز به خاطر شهامتش مورد تقدیر قرارگرفت. او و یارانش سپاه اسکندر را در 330 ق.م در دروازه پارس متوقف کردند و تا آخرین نفس برای دفاع از وطن مقاومت کردند تندیس سردار ایرانی آریوبرزن از معدود قهرمانانی که حتی از جانب دشمن متجاوز به خاطر شهامتش مورد تقدیر قرارگرفت. او و یارانش سپاه اسکندر را در 330 ق.م در دروازه پارس متوقف کردند و تا آخرین نفس برای دفاع از وطن مقاومت کردند 174.هاله سحابی (زاده ۱۳۳۴ تهران - درگذشت ۱۱ خرداد ۱۳۹۰) قرآن‌پژوه [۱]، روزنامه نگار، فعال ملی-مذهبی، فعال حقوق بشر، فعال حقوق زنان و زندانی سیاسی ایرانی و از اعضای انجمن مادران صلح بودکه در روز خاکسپاری پدرش عزت الله سحابی به طرز مشکوکی درگذشت. هاله سحابی (زاده ۱۳۳۴ تهران - درگذشت ۱۱ خرداد ۱۳۹۰) قرآن‌پژوه [۱]، روزنامه نگار، فعال ملی-مذهبی، فعال حقوق بشر، فعال حقوق زنان و زندانی سیاسی ایرانی و از اعضای انجمن مادران صلح بودکه در روز خاکسپاری پدرش عزت الله سحابی به طرز مشکوکی درگذشت. 175.هدی ‌رضازاده صابر در کنار عزت الله سحابی وی که در ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ در حالی‌که در اوین زندانی بود در اعتراض به مرگ مشکوک هاله سحابی دست به اعتصاب غذا زد ودر ۲۱ خرداد پس از انتقال از زندان به بیمارستان مدرس بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. هدی ‌رضازاده صابر در کنار عزت الله سحابی وی که در ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ در حالی‌که در اوین زندانی بود در اعتراض به مرگ مشکوک هاله سحابی دست به اعتصاب غذا زد ودر ۲۱ خرداد پس از انتقال از زندان به بیمارستان مدرس بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. 176.بهاره هدایت فعال دانشجویی و جنبش زنان، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت است. وی از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و پس از چندین‌بار بازداشت به جرم تبلیغ علیه نظام به 9 سال و نیم زندان محکوم شد بهاره هدایت فعال دانشجویی و جنبش زنان، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت است. وی از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و پس از چندین‌بار بازداشت به جرم تبلیغ علیه نظام به 9 سال و نیم زندان محکوم شد
177.پادشاه قاجار مظفرالدین شاه و پسرش احتمالا محمد علی میرزا. مظفرالدین شاه به خاطر امضای فرمان مشروطیت خوشنامی خاصی از بین قاجارها کسب کرد هرچند به خاطر تامین مخارج سنگین حرم و زندگی مجلل مجبور به مضای قراردادهای ننگینی با بعضی دول خارجی مثل روس و انگلیس شد پادشاه قاجار مظفرالدین شاه و پسرش احتمالا محمد علی میرزا. مظفرالدین شاه به خاطر امضای فرمان مشروطیت خوشنامی خاصی از بین قاجارها کسب کرد هرچند به خاطر تامین مخارج سنگین حرم و زندگی مجلل مجبور به مضای قراردادهای ننگینی با بعضی دول خارجی مثل روس و انگلیس شد 178.دکتر حسین فاطمی جوانترین وزیر امورخارجه ایران لبخند میزند. او از دوستان نزدیک دکتر مصدق و از شهیدان راه ملی سازی صنعت نفت بود که پس از کودتای ننگین 28 مرداد 1332 برای مدتی مخفی شد ولی پس از دستگیری در دادگاه نظامی محکوم به اعدام شد. دکتر حسین فاطمی جوانترین وزیر امورخارجه ایران لبخند میزند. او از دوستان نزدیک دکتر مصدق و از شهیدان راه ملی سازی صنعت نفت بود که پس از کودتای ننگین 28 مرداد 1332 برای مدتی مخفی شد ولی پس از دستگیری در دادگاه نظامی محکوم به اعدام شد. 179.دکتر حسین فاطمی جوانترین وزیر امور خارجه ایران تا آنزمان در حال عیادت از دکتر محمد مصدق نخست وزیر انقلابی ایران که برای ملی شدن صنعت نفت ایران تلاش بسیار کردند دکتر حسین فاطمی جوانترین وزیر امور خارجه ایران تا آنزمان در حال عیادت از دکتر محمد مصدق نخست وزیر انقلابی ایران که برای ملی شدن صنعت نفت ایران تلاش بسیار کردند 180.سیاستمدار نامی ایرانی دکتر محمد مصدق در دادگاه نظامی که پس از کودتای نظامی 28 مرداد با پشتیبانی امریکا روند دموکراسی را در ایران برای همیشه تغییر داد . وی محکوم به خیانت شد و پس از سه سال در زندان در احمد آباد تا آخر عمر تحت حبس خانگی بود سیاستمدار نامی ایرانی دکتر محمد مصدق در دادگاه نظامی که پس از کودتای نظامی 28 مرداد با پشتیبانی امریکا روند دموکراسی را در ایران برای همیشه تغییر داد . وی محکوم به خیانت شد و پس از سه سال در زندان در احمد آباد تا آخر عمر تحت حبس خانگی بود
181.رئیس بانک ملی ایران ابوالحسن ابتهاج و نماینده یونان برای شرکت در کنفرانس پولی سازمان ملل متحد در فرودگاه لاگواردیای نیویورک در ژوئن 1944م رئیس بانک ملی ایران ابوالحسن ابتهاج و نماینده یونان برای شرکت در کنفرانس پولی سازمان ملل متحد در فرودگاه لاگواردیای نیویورک در ژوئن 1944م 182.ملکه زیبای ایران فرح پهلوی در دیدار با رئیس جمهور وقت فرانسه شارل دوگل در 1961 م در پاریس. دو سال پس از این دیدار دوگل در بازدیدی از تهران در مراسم گشایش بنای جدید مدرسه فرانسوی زبان رازی که فرح زمانی در آنجا تحصیل میکرد شرکت میکند. ملکه زیبای ایران فرح پهلوی در دیدار با رئیس جمهور وقت فرانسه شارل دوگل در 1961 م در پاریس. دو سال پس از این دیدار دوگل در بازدیدی از تهران در مراسم گشایش بنای جدید مدرسه فرانسوی زبان رازی که فرح زمانی در آنجا تحصیل میکرد شرکت میکند. 183.رئیس جمهور فرانسه شارل دوگل از هواداران شاه در دیدار رسمی از تهران در سال 1963م با محمدرضاشاه پهلوی ملاقات میکند. در جریان اشغال ایران در سال 1945م و در دوره نخست وزیری مرتضی قلی بیات نیز دوگل یکبار به ایران سفر کرده بود رئیس جمهور فرانسه شارل دوگل از هواداران شاه در دیدار رسمی از تهران در سال 1963م با محمدرضاشاه پهلوی ملاقات میکند. در جریان اشغال ایران در سال 1945م و در دوره نخست وزیری مرتضی قلی بیات نیز دوگل یکبار به ایران سفر کرده بود 184.یـِپرم داویدیان گانتاکتسی (۱۲۴۷بارسوم-۱۲۹۱قلعه شورجه) معروف به یپرم خان ارمنی از انقلابیون و یکی از رهبران نظامی انقلاب مشروطه است. یـِپرم داویدیان گانتاکتسی (۱۲۴۷بارسوم-۱۲۹۱قلعه شورجه) معروف به یپرم خان ارمنی از انقلابیون و یکی از رهبران نظامی انقلاب مشروطه است.
185.کارت پستال زمان قاجار با نیمرخ یک دختر زیبای ارمنی و با تمبر ناصرالدین شاه مربوط به 1275ه از جلفای اصفهان از محلات قدیمی این شهر و منطقه‌ای ارمنی‌نشین است. کارت پستال زمان قاجار با نیمرخ یک دختر زیبای ارمنی و با تمبر ناصرالدین شاه مربوط به 1275ه از جلفای اصفهان از محلات قدیمی این شهر و منطقه‌ای ارمنی‌نشین است. 186.زنان ارمنی در زمان قاجار :ایرانیان به تمام ادیان با مسالمت نگاه میکنند با بعضی استثناها. قاجارها در زمان مغولها در ناحیه ارمنستان اقامت گزیدند و یکی از 7 طایفه قزلباش بودند که از صفویه حمایت میکردند. زنان ارمنی در زمان قاجار :ایرانیان به تمام ادیان با مسالمت نگاه میکنند با بعضی استثناها. قاجارها در زمان مغولها در ناحیه ارمنستان اقامت گزیدند و یکی از 7 طایفه قزلباش بودند که از صفویه حمایت میکردند. 187.مجسمه یعقوب لیث نخستین امیر صفاریان در دزفول. یعقوب صفاردولت مستقل اسلامی صفاریان را بنیاد نهاد. یعقوب در سال ۲۶۵ در گندی شاپور در اثر مرض قولنج در گذشت. مجسمه یعقوب لیث نخستین امیر صفاریان در دزفول. یعقوب صفاردولت مستقل اسلامی صفاریان را بنیاد نهاد. یعقوب در سال ۲۶۵ در گندی شاپور در اثر مرض قولنج در گذشت. 188.میرزارضا کرمانی (۱۲۲۶ خورشیدی کرمان - ۲۲ مرداد ۱۲۷۵ خورشیدی تهران) از شاگردان سید جمال‌الدین اسدآبادی و قاتل ناصرالدین شاه بود.میرزا رضا در سحرگاه روز پنجشنبه دوم ربیع الاول در میدان مشق تهران به‌دار آویخته شد. میرزارضا کرمانی (۱۲۲۶ خورشیدی کرمان - ۲۲ مرداد ۱۲۷۵ خورشیدی تهران) از شاگردان سید جمال‌الدین اسدآبادی و قاتل ناصرالدین شاه بود.میرزا رضا در سحرگاه روز پنجشنبه دوم ربیع الاول در میدان مشق تهران به‌دار آویخته شد.
189.پرتره نادرشاه افشار اثر بهرام نقاش باشی :نادرقلی ملقب به تهماسبقلی خان و نادر شاه از ایل افشار خراسان بود که به پادشاهی ایران رسید و بنیانگذار دودمان افشاریه شد. پرتره نادرشاه افشار اثر بهرام نقاش باشی :نادرقلی ملقب به تهماسبقلی خان و نادر شاه از ایل افشار خراسان بود که به پادشاهی ایران رسید و بنیانگذار دودمان افشاریه شد. 190.ابراهیم حکیمی، ملقب به حکیم‌الملک، دولتمرد ایرانی دورهٔ قاجار و پهلوی پس از شکایت از شوروی به سازمان ملل متحد به دلیل ادامهٔ اشغال آذربایجان، و یک روز بعد از طرح شکایت در سازمان ملل، از نخست‌وزیری استعفا کرد. ابراهیم حکیمی، ملقب به حکیم‌الملک، دولتمرد ایرانی دورهٔ قاجار و پهلوی پس از شکایت از شوروی به سازمان ملل متحد به دلیل ادامهٔ اشغال آذربایجان، و یک روز بعد از طرح شکایت در سازمان ملل، از نخست‌وزیری استعفا کرد. 191.سید محسن صدر _ معروف به صدرالاشراف (1341-1250ش) سمت هایی همچون وزیر دادگستری ، نمایندگی مجلس از محلات و کمره و سپس در 15 خرداد 1324 با رأی اکثریت مجلس شورا به نخست‌وزیری منصوب شد. سید محسن صدر _ معروف به صدرالاشراف (1341-1250ش) سمت هایی همچون وزیر دادگستری ، نمایندگی مجلس از محلات و کمره و سپس در 15 خرداد 1324 با رأی اکثریت مجلس شورا به نخست‌وزیری منصوب شد. 192.آیت اله سید جواد خامنه ای پدر آیت الله سید علی خامنه ای آیت اله سید جواد خامنه ای پدر آیت الله سید علی خامنه ای
193.تصویری از مظفرالدین شاه پنجمین شاه قاجار با سبیل مشهورش در لباس رسمی. وی پس از نزدیک به ۵۰سال ولیعهدی، پس از قتل پدرش ناصرالدین شاه از تبریز به تهران آمد و شاه شد. تصویری از مظفرالدین شاه پنجمین شاه قاجار با سبیل مشهورش در لباس رسمی. وی پس از نزدیک به ۵۰سال ولیعهدی، پس از قتل پدرش ناصرالدین شاه از تبریز به تهران آمد و شاه شد. 194.کودکان کار که در تصویر مشاهده میشوند مظهر شرم برای هر جامعه تحت جهالت هستند. بعضی از اینان از کشورهای همسایه آمده برخی دیگر یتیمند و گاه از طرف والدینشان فروخته میشوند. آنها مجبورند در شرایط دشوار کار و زندگی کنند کودکان کار که در تصویر مشاهده میشوند مظهر شرم برای هر جامعه تحت جهالت هستند. بعضی از اینان از کشورهای همسایه آمده برخی دیگر یتیمند و گاه از طرف والدینشان فروخته میشوند. آنها مجبورند در شرایط دشوار کار و زندگی کنند 195.بنیانگزار سلسله افشاریه نادر شاه در وسط نقاشی روی پلاک فلزی همراه با تعدادی از پادشاهان گورکانی مربوط به سال 1790م. اندیشه تسخیر هندوستان از آنجا شروع شد که پادشاهان گورکانی از تسلیم کردن متجاوزان افغانی سرباززدند بنیانگزار سلسله افشاریه نادر شاه در وسط نقاشی روی پلاک فلزی همراه با تعدادی از پادشاهان گورکانی مربوط به سال 1790م. اندیشه تسخیر هندوستان از آنجا شروع شد که پادشاهان گورکانی از تسلیم کردن متجاوزان افغانی سرباززدند 196.نقاشی از رباعیات خیام ترجمه ادوارد فیتزحرالد پیرمردی در خال خواندن کتابی در نور شمع اثری از آدلد هنسکام و بلانش کامینگ نقاشی از رباعیات خیام ترجمه ادوارد فیتزحرالد پیرمردی در خال خواندن کتابی در نور شمع اثری از آدلد هنسکام و بلانش کامینگ
197.ملکه ثریا همسر دوم محمدرضاشاه پهلوی در حین احرای نقش اول فیلم ایتالیایی سه صورت یک زن به کارگردانی میکلانژلو آنتونیونی و ماورو بولوگنینی که در سال 1965م به صحنه رفت و از سه قسمت تشکیل میشد ملکه ثریا همسر دوم محمدرضاشاه پهلوی در حین احرای نقش اول فیلم ایتالیایی سه صورت یک زن به کارگردانی میکلانژلو آنتونیونی و ماورو بولوگنینی که در سال 1965م به صحنه رفت و از سه قسمت تشکیل میشد 198.گروه موسیقی آزاده متشکل از گروهی از بانوان هنرمند ایرانی که موسیقی اصیل ایرانی را در کنسرتی در حمایت از آزادیخواهان ایرانی در سیاتل اجرا کردند گروه موسیقی آزاده متشکل از گروهی از بانوان هنرمند ایرانی که موسیقی اصیل ایرانی را در کنسرتی در حمایت از آزادیخواهان ایرانی در سیاتل اجرا کردند 199.نقش برجسته موبد ارشد دورره ساسانی به نام کرتیر که در دوره سه پادشاه نفوذ زیتدی داشت و از این قدرت برای ازمیان بردن رقیبان ارز قبیل پیامبر مانی استفاده میکرد نقش برجسته موبد ارشد دورره ساسانی به نام کرتیر که در دوره سه پادشاه نفوذ زیتدی داشت و از این قدرت برای ازمیان بردن رقیبان ارز قبیل پیامبر مانی استفاده میکرد 200.علی حسن پور، از شهیدان اعتراضات مردمی بعد از انتخابات مخدوش 22 خرداد، در 25 خرداد توسط قاتلان ناشناس به خاک و خون غلتید و عوامل قتل تاکنون دستگیر و محاکمه نشدند علی حسن پور، از شهیدان اعتراضات مردمی بعد از انتخابات مخدوش 22 خرداد، در 25 خرداد توسط قاتلان ناشناس به خاک و خون غلتید و عوامل قتل تاکنون دستگیر و محاکمه نشدند
201.ملکه پهلوی فرح دیبا در دیدار گروهی از دنیویون : یکی در حال دست بوسی، دیگری آماده با بی قراری، و آن یکی ... بیخود نیست بعضی ها دنبال کتمان حقیقت و سانسور اخبار و جراید و اینترنت و تصور میکنند خدا اعمالشان را نمیبیند. ملکه پهلوی فرح دیبا در دیدار گروهی از دنیویون : یکی در حال دست بوسی، دیگری آماده با بی قراری، و آن یکی ... بیخود نیست بعضی ها دنبال کتمان حقیقت و سانسور اخبار و جراید و اینترنت و تصور میکنند خدا اعمالشان را نمیبیند. 202.شاهزاده محمدرضا پهلوی (نشسته وسط) در تیم فوتبال مدرسه ای در سوئیس و در سن 11 سالگی به عنوان اولین ولیعهدی که به کشوری خارجی اعزام شد وارد تاریخ شد شاهزاده محمدرضا پهلوی (نشسته وسط) در تیم فوتبال مدرسه ای در سوئیس و در سن 11 سالگی به عنوان اولین ولیعهدی که به کشوری خارجی اعزام شد وارد تاریخ شد 203.محمدرضاشاه در ملاقاتی با جیمی کارتر رییس جمهور امریکا و ویلیام سولیوان آخرین سفیر امریکا در ایران در 1978م. چند ماه بعد از این ملاقات شاه از ایران فرار کرد که منجر به سقوط رژیم پهلوی شد محمدرضاشاه در ملاقاتی با جیمی کارتر رییس جمهور امریکا و ویلیام سولیوان آخرین سفیر امریکا در ایران در 1978م. چند ماه بعد از این ملاقات شاه از ایران فرار کرد که منجر به سقوط رژیم پهلوی شد 204.علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج ( ۲۱ آبان ۱۲۷۴ خورشیدی - ۱۳ دی ۱۳۳۸) زاده در دهکده یوش استان مازندران شاعر معاصر ایرانی است. وی بنیانگذار شعر نو فارسی است. علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج ( ۲۱ آبان ۱۲۷۴ خورشیدی - ۱۳ دی ۱۳۳۸) زاده در دهکده یوش استان مازندران شاعر معاصر ایرانی است. وی بنیانگذار شعر نو فارسی است.
205.محمدرضاشاه و همسرش فرح دیبا در بازدید از لئونید برژنف رهبر اتحاد جماهیر شوروی در مسکو در سال 1970م. روابط ایران و روسیه در سال 1592م از دوران صفویه آغاز شد و از آن پس روابط طرفین چندان به نفع ایران نبوده است محمدرضاشاه و همسرش فرح دیبا در بازدید از لئونید برژنف رهبر اتحاد جماهیر شوروی در مسکو در سال 1970م. روابط ایران و روسیه در سال 1592م از دوران صفویه آغاز شد و از آن پس روابط طرفین چندان به نفع ایران نبوده است 206.عکسی از شاه جوان محمد رضا شاه پهلوی در سن 21 سالگی بعد از رسیدن به سلطنت.پس از اشغال ایران توسط قوای متفقین رضا شاه خلع شد و پسرش شاه دست نشانده شد عکسی از شاه جوان محمد رضا شاه پهلوی در سن 21 سالگی بعد از رسیدن به سلطنت.پس از اشغال ایران توسط قوای متفقین رضا شاه خلع شد و پسرش شاه دست نشانده شد 207.یک موزاییک کهن از حضرت مسیح و الهه خورشید روم که از میتراییسم ایرانی کپی برداری شده است بر این اساس گمان میرود کریسمس همان یلدا باشد با خطای تقویمی. یک موزاییک کهن از حضرت مسیح و الهه خورشید روم که از میتراییسم ایرانی کپی برداری شده است بر این اساس گمان میرود کریسمس همان یلدا باشد با خطای تقویمی. 208.عکس تنديس نوری رستم کلاچرمينه, سردار شجاع تالشی سوار بر ارابه جنگی در جنگ چالدران که در 893 م بین نیروهای شاه اسماعیل صفوی و قوای متجاوز عثمانی صورت گرفت و به رغم رشادت های ایرانیان به دلیل عدم استفاده از سلاح گرم با پیروزی دشمن پایان یافت عکس تنديس نوری رستم کلاچرمينه, سردار شجاع تالشی سوار بر ارابه جنگی در جنگ چالدران که در 893 م بین نیروهای شاه اسماعیل صفوی و قوای متجاوز عثمانی صورت گرفت و به رغم رشادت های ایرانیان به دلیل عدم استفاده از سلاح گرم با پیروزی دشمن پایان یافت
209.بانوان ایل قشقایی مشغول تولید قالی. تولیدات پشمی عشایر قشقایی از قبیل فرش، گلیم مشهور به شیراز هسنتد چراکه بازار اصلی ارائه این محصولات به طورسنتی بازار شیراز است بانوان ایل قشقایی مشغول تولید قالی. تولیدات پشمی عشایر قشقایی از قبیل فرش، گلیم مشهور به شیراز هسنتد چراکه بازار اصلی ارائه این محصولات به طورسنتی بازار شیراز است 210. زندگی عشایرمنجمله اقوام قشقایی درعین سختی به علت دوری از بسیاری از امکانات شهری زیبا و لذت بخش است و یکی از با ارزش ترین عناصر میراث ملی ایران را تشکیل میدهند زندگی عشایرمنجمله اقوام قشقایی درعین سختی به علت دوری از بسیاری از امکانات شهری زیبا و لذت بخش است و یکی از با ارزش ترین عناصر میراث ملی ایران را تشکیل میدهند 211. بسياري حافظ شيراز را بزرگترين شاعر ايراني تمام دورانها ميدانند. بسياري حافظ شيراز را بزرگترين شاعر ايراني تمام دورانها ميدانند. 212.تندیس ابوریحان بیرونی دانشمند ایرانی در پارک لاله تهران . در کره ماه حفره ای به نام بیرونی نامگزاری شده است. تندیس ابوریحان بیرونی دانشمند ایرانی در پارک لاله تهران . در کره ماه حفره ای به نام بیرونی نامگزاری شده است.
213.مجسمه ناصرالدين شاه (شاه شهيد) سوار بر اسب در وسط باغشاه تهران. آرم شیروخورشید که مدت زمان زیادی نشانه دولت شاهنشاهی ایران بود بر پایه مجسمه مستبد خوشگزران قاجار دیده میشود مجسمه ناصرالدين شاه (شاه شهيد) سوار بر اسب در وسط باغشاه تهران. آرم شیروخورشید که مدت زمان زیادی نشانه دولت شاهنشاهی ایران بود بر پایه مجسمه مستبد خوشگزران قاجار دیده میشود 214.مظفرالدین شاه قاجار در سفر فرنگ: وی پنجمین پادشاه قاجار و پسر ناصرالدین شاه مستبد و شکوه السلطنه بود و با امضای فرمان مشروطیت فضای سیاسی ایران را متحول کرد مظفرالدین شاه قاجار در سفر فرنگ: وی پنجمین پادشاه قاجار و پسر ناصرالدین شاه مستبد و شکوه السلطنه بود و با امضای فرمان مشروطیت فضای سیاسی ایران را متحول کرد 215.مشارکت مردم درانتخابات ریاست جمهوری نسبتا بالا بود. محمود احمدی نژاد در دوره دوم ریاست جمهوری شناسنامه خود را نشان میدهد اتهامات تقلب در جریان انتخابات باعث تنشهای شدید سیاسی در ایران شد. مشارکت مردم درانتخابات ریاست جمهوری نسبتا بالا بود. محمود احمدی نژاد در دوره دوم ریاست جمهوری شناسنامه خود را نشان میدهد اتهامات تقلب در جریان انتخابات باعث تنشهای شدید سیاسی در ایران شد. 216.گلناز جمشیدی کارشناس ارشد موسیقی نوازنده سنتورمتولد 1358 تهران در گروه نریمان گلناز جمشیدی کارشناس ارشد موسیقی نوازنده سنتورمتولد 1358 تهران در گروه نریمان
217.زندانی های بهایی در غل و زنجیر: عکس دوره قاجار 1896م بهاییت که آنرا همانا فرقه ذاله میخوانند از آغاز پیدایشش در اواسط قرن 18 میلادی مواجه با رفتارهایی گاه ظالمانه از طرف حکام عصر خود بوده ویکی از موضوعات مورد توجه طرفداران حقوق بشر میباشد زندانی های بهایی در غل و زنجیر: عکس دوره قاجار 1896م بهاییت که آنرا همانا فرقه ذاله میخوانند از آغاز پیدایشش در اواسط قرن 18 میلادی مواجه با رفتارهایی گاه ظالمانه از طرف حکام عصر خود بوده ویکی از موضوعات مورد توجه طرفداران حقوق بشر میباشد 218.سید محمدحسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵-۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی شعر سروده‌است. سید محمدحسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵-۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی شعر سروده‌است. 219.احمد شاملو شاعر و نویسنده مشهور ایرانی و سوگواران دراز گیسو بر دو جانب رود یادآور کدام خاطره را با قصیده ی نفس گیرغوکان تعزیتی می کنند به هنگامی که هر سپیده به صدای هر آواز دوازده گلوله سوراخ میشود؟ احمد شاملو شاعر و نویسنده مشهور ایرانی و سوگواران دراز گیسو بر دو جانب رود یادآور کدام خاطره را با قصیده ی نفس گیرغوکان تعزیتی می کنند به هنگامی که هر سپیده به صدای هر آواز دوازده گلوله سوراخ میشود؟ 220.فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱ - ۱۸ آذر ۱۳۸۸) استاد برجستهٔ موسیقی ایرانی، آهنگ‌ساز و نوازنده سرشناس سنتور بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی و بزرگ‌ترین پایه‌گذار گروه‌نوازی در موسیقی سنتی ایرانی بوده‌است فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱ - ۱۸ آذر ۱۳۸۸) استاد برجستهٔ موسیقی ایرانی، آهنگ‌ساز و نوازنده سرشناس سنتور بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی و بزرگ‌ترین پایه‌گذار گروه‌نوازی در موسیقی سنتی ایرانی بوده‌است
221.هنرمند مشهور ایرانی مرتضی کاتوزیان در حال کار: بنابر آمار رسمی نمایشگاه آثار او از پربیننده ترین نمایشگاههای هنر معاصر ایران است هنرمند مشهور ایرانی مرتضی کاتوزیان در حال کار: بنابر آمار رسمی نمایشگاه آثار او از پربیننده ترین نمایشگاههای هنر معاصر ایران است 222.استودیو رادیو تهران در میدان ارگ: ازچپ:مرضیه، مذتضی محجوبی، ادیب خوانساری. بیشتر خوانندگان تراز اول موسیقی سنتی ایرانی قرن بیستم مثل مرضیه گلپا،شجریان، ناهید، الهه، پروین، ایرج و سیمابینا از این مکان سکوی شهرت را پیمودند. استودیو رادیو تهران در میدان ارگ: ازچپ:مرضیه، مذتضی محجوبی، ادیب خوانساری. بیشتر خوانندگان تراز اول موسیقی سنتی ایرانی قرن بیستم مثل مرضیه گلپا،شجریان، ناهید، الهه، پروین، ایرج و سیمابینا از این مکان سکوی شهرت را پیمودند. 223.سیاستمدار عهد قاجار و سه بار نخست وزیر ایران حسن وثوق الدوله با تریپ موسیو فرانسوی سبیل و پاپیون. او برای امضای قرارداد 1919 از انگلیسی ها رشوه گرفت و وقتی این موضوع برملا شد رضا شاه اورا عزل کرد و سپس به اروپا رفت و به عنوان مهره انگلیسی در تاریخ ماند سیاستمدار عهد قاجار و سه بار نخست وزیر ایران حسن وثوق الدوله با تریپ موسیو فرانسوی سبیل و پاپیون. او برای امضای قرارداد 1919 از انگلیسی ها رشوه گرفت و وقتی این موضوع برملا شد رضا شاه اورا عزل کرد و سپس به اروپا رفت و به عنوان مهره انگلیسی در تاریخ ماند 224.مجسمه طرز هلنی حجاری شده از بهرام (یا فرهاد) اشکانی شبیه هرکول در بیستون کرمانشاه. امپراطوری اشکانی بر منطقه ای بین فرات تا رودهند و از آمودریا تا خلیج فارس حکمرانی میکرد. مجسمه طرز هلنی حجاری شده از بهرام (یا فرهاد) اشکانی شبیه هرکول در بیستون کرمانشاه. امپراطوری اشکانی بر منطقه ای بین فرات تا رودهند و از آمودریا تا خلیج فارس حکمرانی میکرد.
225.آیت الله سید محمد بهبهانی از آزادیخواهان صدر مشروطه در اواخر عمر قرآن بر سر در مراسم شب قدر آیت الله سید محمد بهبهانی از آزادیخواهان صدر مشروطه در اواخر عمر قرآن بر سر در مراسم شب قدر 226.اردشير ريپورتر و سران طايفه زرتشتي در باغ ارباب جمشيد (پارک جمشيديه کنوني) اردشير ريپورتر و سران طايفه زرتشتي در باغ ارباب جمشيد (پارک جمشيديه کنوني) 227.مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی شاعر و حماسه سرای بزرگ ایرانی در دانشگاه فردوسی مشهد مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی شاعر و حماسه سرای بزرگ ایرانی در دانشگاه فردوسی مشهد 228.میرزا ابراهیم خان باغمیشه ای ملقب به شرف‌الدوله و مشهور به کلانتر، یکی از رجال سرشناس و معروف آذربایگان و همچنین نماینده‌ی مردم تبریز در مجلس شورای ملی در دوره‌ی اول بوده است. میرزا ابراهیم خان باغمیشه ای ملقب به شرف‌الدوله و مشهور به کلانتر، یکی از رجال سرشناس و معروف آذربایگان و همچنین نماینده‌ی مردم تبریز در مجلس شورای ملی در دوره‌ی اول بوده است.
229.رئیس جمهور اسلامی ایران دکتر محمود احمدی نژاد در حال بازدید از تاسیسات نه طنز. متاسفانه ایران به خاطر کارشکنی های غربی ها و ضعف مدیریت، با وجود هزینه های گزاف از جیب ملت تا کنون نتوانسته است حتی یک لامپ با انرژی اتمی روشن کند. رئیس جمهور اسلامی ایران دکتر محمود احمدی نژاد در حال بازدید از تاسیسات نه طنز. متاسفانه ایران به خاطر کارشکنی های غربی ها و ضعف مدیریت، با وجود هزینه های گزاف از جیب ملت تا کنون نتوانسته است حتی یک لامپ با انرژی اتمی روشن کند. 230.میرحسین موسوی انگشت خود را پس از دادن رای در انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد. همسرش زهرا رهنورد اورا به طور فعال همراهی میکرد. اعتراضاتی نسبت به تقلب در انتخابات منجر به سرکوبی مخالفین و سانسور رسانه ای شد میرحسین موسوی انگشت خود را پس از دادن رای در انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد. همسرش زهرا رهنورد اورا به طور فعال همراهی میکرد. اعتراضاتی نسبت به تقلب در انتخابات منجر به سرکوبی مخالفین و سانسور رسانه ای شد 231.فرزندان احمدشاه آخرین پادشاه قاجار 1.مریمدخت 2. ایراندخت 3. همایوندخت 4. فریدون میرزا فرزندان احمدشاه آخرین پادشاه قاجار 1.مریمدخت 2. ایراندخت 3. همایوندخت 4. فریدون میرزا 232.شعبان جعفری (بی مخ) و گانگسترهای همراهش موفق شدند مسیر دموکراسی ایران را تغییر داده حکومت مردمی دکتر مصدق را با کوتای 28 مرداد با طراحی سرویس های جاسوسی امریکا و انگلیس محمدرضاشاه دیکتاتور را بازگردانند شعبان جعفری (بی مخ) و گانگسترهای همراهش موفق شدند مسیر دموکراسی ایران را تغییر داده حکومت مردمی دکتر مصدق را با کوتای 28 مرداد با طراحی سرویس های جاسوسی امریکا و انگلیس محمدرضاشاه دیکتاتور را بازگردانند
233.آخرین شاهنشاه قاجار احمد شاه ملبس به کت و کراوات اروپایی و کلاه. چالب است بدانید یکی از چهار نماینده مجلس که بر علیه خلع احمدشاه صحبت کرد مصدق بود آخرین شاهنشاه قاجار احمد شاه ملبس به کت و کراوات اروپایی و کلاه. چالب است بدانید یکی از چهار نماینده مجلس که بر علیه خلع احمدشاه صحبت کرد مصدق بود 234.عکسی بسیار منحصر به فرد از شاهزاده احمد شاه قاجار با چشمانی غمگین، تکیه داده بر عصا در باغی در تهران. این واقعیت که هر 4 شاهنشاه آخر ایران در غربت مردند بسیار عبرت آمیز است البته در نظر هوشیار عکسی بسیار منحصر به فرد از شاهزاده احمد شاه قاجار با چشمانی غمگین، تکیه داده بر عصا در باغی در تهران. این واقعیت که هر 4 شاهنشاه آخر ایران در غربت مردند بسیار عبرت آمیز است البته در نظر هوشیار 235.شاهزاده احمد قاحاردر 11 سالگی. پس از آنکه پدرش محمد علیشاه در 25 تیر 1288ش به سفارت روس پناهنده شد بزرگان اورا به به سلطنت برگزیدند شاهزاده احمد قاحاردر 11 سالگی. پس از آنکه پدرش محمد علیشاه در 25 تیر 1288ش به سفارت روس پناهنده شد بزرگان اورا به به سلطنت برگزیدند 236.سفارت هند در ایران: سفیر هند دکتر تارا چاند نخست وزیر حسین اعلا را همراهی می کند. تصویری از ماهاتما گاندی بر دیوار قابل رویت است سفارت هند در ایران: سفیر هند دکتر تارا چاند نخست وزیر حسین اعلا را همراهی می کند. تصویری از ماهاتما گاندی بر دیوار قابل رویت است
237.یک عضو ارشد جامعه سیخهای هندوستان به محمد رضا شاه و ملکه ثریا خوش آمد می گوید یک عضو ارشد جامعه سیخهای هندوستان به محمد رضا شاه و ملکه ثریا خوش آمد می گوید 238.مراسم سوگند رضا شاه در مجلس موسسان. انقلاب مشرطه سلاطین را وادار کرد قدرت خود را از مجلس بگیرند هر چند رضا شاه با بی خردی دیکتاتوری جدیدی بنیان گذاشت مراسم سوگند رضا شاه در مجلس موسسان. انقلاب مشرطه سلاطین را وادار کرد قدرت خود را از مجلس بگیرند هر چند رضا شاه با بی خردی دیکتاتوری جدیدی بنیان گذاشت 239.از چپ به راست: پرنسس فوزيه، رضا شاه پهلوی، ملكه نازلی (مادر فوزیه)، و محمدرضا شاه پهلوی، در مصر از چپ به راست: پرنسس فوزيه، رضا شاه پهلوی، ملكه نازلی (مادر فوزیه)، و محمدرضا شاه پهلوی، در مصر 240.موزیسین های اواخر دوره قاجار - ارکستر حسام السلطنه موزیسین های اواخر دوره قاجار - ارکستر حسام السلطنه
241.دکتر مصطفی چمران یکی از اشخاص مهم نظامی در اوایل انقلاب سوار بر نوعی خودروی اراضی ناهموار دکتر مصطفی چمران یکی از اشخاص مهم نظامی در اوایل انقلاب سوار بر نوعی خودروی اراضی ناهموار 242.اجساد 4 تن از سران رژیم پهلوی که در پشت بام مدرسه رفاه محل اقامت موقت امام خمینی پس از ورود به ایران در سال 1357 اجساد 4 تن از سران رژیم پهلوی که در پشت بام مدرسه رفاه محل اقامت موقت امام خمینی پس از ورود به ایران در سال 1357 243.تندیس قهرمان اساطیری کیانی آرش کمانگیر در مجتمع سعدآباد تهران. شخصیت های افسانوی که تاریخ ایران را به عنوان مظهر شجاعت و مردانگی تزیین میکنند به طرز روزافزونی مورد توجه فیلم سازان و سوژه تصاویر سه بعدی و چند رسانه ای قرار گرفته اند. تندیس قهرمان اساطیری کیانی آرش کمانگیر در مجتمع سعدآباد تهران. شخصیت های افسانوی که تاریخ ایران را به عنوان مظهر شجاعت و مردانگی تزیین میکنند به طرز روزافزونی مورد توجه فیلم سازان و سوژه تصاویر سه بعدی و چند رسانه ای قرار گرفته اند. 244.خیابانی در لاهیجان : فروش پوسترهای مذهبی بالاخص شمایل امام علی، امام حسین و حضرت ابوالفضل که در میان مردم خواستاران بیشتری دارند خیابانی در لاهیجان : فروش پوسترهای مذهبی بالاخص شمایل امام علی، امام حسین و حضرت ابوالفضل که در میان مردم خواستاران بیشتری دارند
245.صدیقه دولت‌آبادی ( ۱۲۵۸-۱۳۴۰ خ) روزنامه نگار ایرانی و از فعالان انقلاب مشروطه وجنبش زنان در ایران است. صدیقه دولت‌آبادی ( ۱۲۵۸-۱۳۴۰ خ) روزنامه نگار ایرانی و از فعالان انقلاب مشروطه وجنبش زنان در ایران است. 246.شاهزاده قاجار احتملا ناصرالدین شاه ظل السلطان در لباس نظامی مجاری شاهزاده قاجار احتملا ناصرالدین شاه ظل السلطان در لباس نظامی مجاری 247.درویش ایرانی دوران قاجار در بازار گرجستان. دراویش که مسلمانان صوفی هستند گاهی پای پیاده سالها راه می پیمایند تا به سلوک ایزدی برسند و برخلاف به ظاهر زاهدان چاق و چله امروزی به ثروت و قدرت تمایلی نداشتند. درویش ایرانی دوران قاجار در بازار گرجستان. دراویش که مسلمانان صوفی هستند گاهی پای پیاده سالها راه می پیمایند تا به سلوک ایزدی برسند و برخلاف به ظاهر زاهدان چاق و چله امروزی به ثروت و قدرت تمایلی نداشتند. 248.هیئت مدیره جمعیت نسوان وطنخواه ، انجمن حقوق زنان در تهران (۱۳۰۱-۱۳۱۱) هیئت مدیره جمعیت نسوان وطنخواه ، انجمن حقوق زنان در تهران (۱۳۰۱-۱۳۱۱)
249.عکسی از خانم پروانه فروهر فعال سیاسی که در اول آذر 1367 در منزلش همراه با شوهرش داریوش فروهر به طرز بیرحمانه ای در راه عدالت و آزادی به شهادت رسید عکسی از خانم پروانه فروهر فعال سیاسی که در اول آذر 1367 در منزلش همراه با شوهرش داریوش فروهر به طرز بیرحمانه ای در راه عدالت و آزادی به شهادت رسید 250.جامه مطهرمیرزا تقی خان امیرکبیر در موزه ملی جواهرات. امیرکبیر در دوران کوتاه صدارتش در جاهلیت سیاه قجری توانست رفورمهای بنیادین در ایران انجام دهد هر جند در راه وطن مظلومانه شهید شد جامه مطهرمیرزا تقی خان امیرکبیر در موزه ملی جواهرات. امیرکبیر در دوران کوتاه صدارتش در جاهلیت سیاه قجری توانست رفورمهای بنیادین در ایران انجام دهد هر جند در راه وطن مظلومانه شهید شد 251.شاهزاده قاجار (شاید احمد شاه) نشسته در میان زنان حرم دربار. عکس احتمالا در کاخ گلستان محل اقامت سران قاجار گرفته شده است. شاهزاده قاجار (شاید احمد شاه) نشسته در میان زنان حرم دربار. عکس احتمالا در کاخ گلستان محل اقامت سران قاجار گرفته شده است. 252.عکسی از لطفعلی خان زند در جوانی که مردی خوشرو و شجاع بود و شمشیرزن ماهری بود ولی در مقابل ارتش سفاک آغا محمد خان قاجار شانسی نداشت و در کرمان اسیر شد و پس از سه سال شکنجه در تهران کشته شد. آرامگاه او در امامزاده زید در بازار تهران است. عکسی از لطفعلی خان زند در جوانی که مردی خوشرو و شجاع بود و شمشیرزن ماهری بود ولی در مقابل ارتش سفاک آغا محمد خان قاجار شانسی نداشت و در کرمان اسیر شد و پس از سه سال شکنجه در تهران کشته شد. آرامگاه او در امامزاده زید در بازار تهران است.
253.یک پوستر بزرگ از شهید باهنر نخست وزیر سابق که 5 زبقه پارکینگ تجریش را پوشانده است. تابلوی بانک شهر که ترجمه انگلیسی نام آن سیتی بنک یکی از بزرگترین موسسات مالی غربی است میتواند زنگهایی را به صدا دربیاورد یک پوستر بزرگ از شهید باهنر نخست وزیر سابق که 5 زبقه پارکینگ تجریش را پوشانده است. تابلوی بانک شهر که ترجمه انگلیسی نام آن سیتی بنک یکی از بزرگترین موسسات مالی غربی است میتواند زنگهایی را به صدا دربیاورد 254.سفیر ایران در امریکا در دوره قاجار، میرزا علی قلی خان و همسرش در مقابل پلکانهای ساختمانی در سال 1911م سفیر ایران در امریکا در دوره قاجار، میرزا علی قلی خان و همسرش در مقابل پلکانهای ساختمانی در سال 1911م 255.امیرعباس هویدا نخست وزیر رژیم پهلوی سوار بر پیکان در حال پیپ کشیدن. وی به دستور شاه دستگیر شد و بهد از انقلاب اسلامی اعدام شد. امیرعباس هویدا نخست وزیر رژیم پهلوی سوار بر پیکان در حال پیپ کشیدن. وی به دستور شاه دستگیر شد و بهد از انقلاب اسلامی اعدام شد. 256.درس تاریخی : امیرعباس هویدا در حال بوسه زدن بر دستان دیکتاتور پهلوی محمدرضاشاه. هویدا اغلب به عنوان بهایی خوانده میشد و در واپسین روزهای رژیم سلطنتی در زندان شاه به سر می برد و با چاپلوسی راهی به جایی نبرد. درس تاریخی : امیرعباس هویدا در حال بوسه زدن بر دستان دیکتاتور پهلوی محمدرضاشاه. هویدا اغلب به عنوان بهایی خوانده میشد و در واپسین روزهای رژیم سلطنتی در زندان شاه به سر می برد و با چاپلوسی راهی به جایی نبرد.
257.زنان قاجار محجبه با پوشش سنتی و نوعی چادر. جچاب پوششی است که نسبت به فرهنگ و سنتهای جامعه متغییر است و استانداردی خاصی ندارد زنان قاجار محجبه با پوشش سنتی و نوعی چادر. جچاب پوششی است که نسبت به فرهنگ و سنتهای جامعه متغییر است و استانداردی خاصی ندارد 258.محمد رضا شاه پهلوی در حال خروج از هواپیما. وی همراه همسرش ثریا با هواپیمای کوچکی از کشور فرار میکند، پس از اینکه سازمانهای جاسوسی امریکا و انگلیس حکومت دموکراتیک دکتر مصدق را در پی یک کودتا ساقط کردند این دیکتاتور دست نشانده را دوباره بر سر ملت علم کردند. محمد رضا شاه پهلوی در حال خروج از هواپیما. وی همراه همسرش ثریا با هواپیمای کوچکی از کشور فرار میکند، پس از اینکه سازمانهای جاسوسی امریکا و انگلیس حکومت دموکراتیک دکتر مصدق را در پی یک کودتا ساقط کردند این دیکتاتور دست نشانده را دوباره بر سر ملت علم کردند. 259.یک زمانی امریکا! قالی دستباف با تصویر هاوارد بسکرویل معلم امریکایی که در صفوف مبارزان مشروطه خواه ایران در تبریزبه ضرب گلوله شهید شد. یک زمانی امریکا! قالی دستباف با تصویر هاوارد بسکرویل معلم امریکایی که در صفوف مبارزان مشروطه خواه ایران در تبریزبه ضرب گلوله شهید شد. 260.اردشیر ریپورتر رئیس سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا در ایران در کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ و حوادث بعد ی آن شبکه مفصل اطلاعاتی حکومت هند بریتانیا در ایران اردشیر ریپورتر رئیس سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا در ایران در کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ و حوادث بعد ی آن شبکه مفصل اطلاعاتی حکومت هند بریتانیا در ایران
261.صمد بهرنگی از نویسندگان دوران پهلوی که برای کودکان مینوشت. او گرایش چپی داشت به این دلیل بسیاری غرق شدن وی را به رژیم پهلوی نسبت دادند. صمد بهرنگی از نویسندگان دوران پهلوی که برای کودکان مینوشت. او گرایش چپی داشت به این دلیل بسیاری غرق شدن وی را به رژیم پهلوی نسبت دادند. 262.تمبر یادبود از جمهوری نیجریه با تصویری از الویس پریسلی از مظاهر فرهنگ امریکایی در موزه ارتباطات تهران. موسیقی و خدمات پستی مرز نمیشناسند. تمبر یادبود از جمهوری نیجریه با تصویری از الویس پریسلی از مظاهر فرهنگ امریکایی در موزه ارتباطات تهران. موسیقی و خدمات پستی مرز نمیشناسند. 263.شهید بزرگوار رضا نادری در تاریخی ترین لحظات ایران، در نبرد با منافقین که بر سر سفره صدام حسین نشسته و به سوی مردم ایران آتش گشودند.در عملیات مرصاد به خاک افتاد و نامش جاودانه شد شهید بزرگوار رضا نادری در تاریخی ترین لحظات ایران، در نبرد با منافقین که بر سر سفره صدام حسین نشسته و به سوی مردم ایران آتش گشودند.در عملیات مرصاد به خاک افتاد و نامش جاودانه شد 264.بوسه بر دستهای دیکتاتور: مصطفی مصباح زاده صاحب روزنامه کیهان در حال بوسیدن دست محمدرضاشاه در مراسم سلام نوروزی. فرح دیبا لباس زیبایی به تن و نیم تاجی به سردارد بوسه بر دستهای دیکتاتور: مصطفی مصباح زاده صاحب روزنامه کیهان در حال بوسیدن دست محمدرضاشاه در مراسم سلام نوروزی. فرح دیبا لباس زیبایی به تن و نیم تاجی به سردارد
265.احمد شاه قاجار در یونیفورم نظامی با شمشیر و مدالها و کلاه. این یک نمونه بارز از پیشرفت در صنعت عکاسی در آنزمان است. نور و کنتراست مناسب و جزئیاتی که به کمال ثبت شده اند. خقیقتا میتوان در باره این عکس چندین صفحه نوشت. احمد شاه قاجار در یونیفورم نظامی با شمشیر و مدالها و کلاه. این یک نمونه بارز از پیشرفت در صنعت عکاسی در آنزمان است. نور و کنتراست مناسب و جزئیاتی که به کمال ثبت شده اند. خقیقتا میتوان در باره این عکس چندین صفحه نوشت. 266.دکتر شاخت اقتصاددان مشهور آلمانی در انجمن اقتصاد دمشق در 1953 با بررسی ریاضی و دقیق اثبات نمود بهره و سود خالص همه نیروهای کار و تولید را رباخواران می برند و دیگران گاه سود و گاه زیان دارن دکتر شاخت اقتصاددان مشهور آلمانی در انجمن اقتصاد دمشق در 1953 با بررسی ریاضی و دقیق اثبات نمود بهره و سود خالص همه نیروهای کار و تولید را رباخواران می برند و دیگران گاه سود و گاه زیان دارن 267.سیدضیاءالدین طباطبائی یزدی روزنامه‌نگار و نخست‌وزیر ایران بود.در کودتای ۱۲۹۹ همراه با رضاخان شرکت داشت و رئیس‌الوزرا شد. تا ۴ خرداد ۱۳۰۰ در این مقام بود و دوبار کابینه تشکیل داد. سیدضیاءالدین طباطبائی یزدی روزنامه‌نگار و نخست‌وزیر ایران بود.در کودتای ۱۲۹۹ همراه با رضاخان شرکت داشت و رئیس‌الوزرا شد. تا ۴ خرداد ۱۳۰۰ در این مقام بود و دوبار کابینه تشکیل داد. 268.محمدولی خان تنکابنی. محمدولیخان تُنِکابُنی (۱۲۶۴-۱۳۴۵ هجری قمری) معروف به سپهدار تنکابنی، سیاستمرد و پنج دوره رئیس الوزرای ایران محمدولی خان تنکابنی. محمدولیخان تُنِکابُنی (۱۲۶۴-۱۳۴۵ هجری قمری) معروف به سپهدار تنکابنی، سیاستمرد و پنج دوره رئیس الوزرای ایران
269.میرزا کوچک خان جنگلی رفبر قیام (نهضت) جنگل در حوالی مرکز فرماندهی کسما. نهضت جنگل دنباله حنبش مشروطه بر علیه حکومت قاجار بود. میرزا کوچک خان جنگلی رفبر قیام (نهضت) جنگل در حوالی مرکز فرماندهی کسما. نهضت جنگل دنباله حنبش مشروطه بر علیه حکومت قاجار بود. 270.عکسی بسیار نایاب از زهراسلطان شاهزاده عزت السلطنه دختر مظفرالدین شاه قاجار و نوه امیرکبیر و همسر اول میرزا عبدالحسین فرمانفرما که در این عکس با لباس تیره و بلند، روسری به سر ودر کنار یک ساعت دیده میشود عکسی بسیار نایاب از زهراسلطان شاهزاده عزت السلطنه دختر مظفرالدین شاه قاجار و نوه امیرکبیر و همسر اول میرزا عبدالحسین فرمانفرما که در این عکس با لباس تیره و بلند، روسری به سر ودر کنار یک ساعت دیده میشود 271.خوش آمد گویی فضل الله زاهدی به ریجارد نیکسون معاون رییس جمهور امریکا پس از کودتای 28 مرداد که حکومت مردمی دکتر مصدق را سرنگون کرد، برگی سیاه در تاریخ ننگ آور امریکا. سندی است دال بر اینکه امام خمینی لقب شیطان بزرگ را به امریکا به حق نسبت داد. خوش آمد گویی فضل الله زاهدی به ریجارد نیکسون معاون رییس جمهور امریکا پس از کودتای 28 مرداد که حکومت مردمی دکتر مصدق را سرنگون کرد، برگی سیاه در تاریخ ننگ آور امریکا. سندی است دال بر اینکه امام خمینی لقب شیطان بزرگ را به امریکا به حق نسبت داد. 272.تندیس منصور حلاج شاعر صوفی عهد سامانی در موزه مومیایی شیراز و شعر معروف وی : اقتلونی یا ثقاتی ان فی قتلی حیاتی تندیس منصور حلاج شاعر صوفی عهد سامانی در موزه مومیایی شیراز و شعر معروف وی : اقتلونی یا ثقاتی ان فی قتلی حیاتی
273.مجسمه با شکوهی از آرش کمانگیر یکی از اسطوره‌های کهن ایرانی در اوستا و شاهنامه در پارک سنگی ایذه. از آن خوانند آرش را کمانگیر که از آمل بمرو انداخت یک تیر(ویس و رامین) مجسمه با شکوهی از آرش کمانگیر یکی از اسطوره‌های کهن ایرانی در اوستا و شاهنامه در پارک سنگی ایذه. از آن خوانند آرش را کمانگیر که از آمل بمرو انداخت یک تیر(ویس و رامین) 274.انیس الدّوله، سوگلی حرم هزار نفری ناصرالدین شاه قاجار در لباس اروپایی: دوپیس با بلوز روشن، کیف بردوش و کفشهای پاشنه بلند تقلیدی از تجدد غربی انیس الدّوله، سوگلی حرم هزار نفری ناصرالدین شاه قاجار در لباس اروپایی: دوپیس با بلوز روشن، کیف بردوش و کفشهای پاشنه بلند تقلیدی از تجدد غربی 275. شاهزاده عبدالمجید میرزاعین الدوله فرماندار تهران از مبارزان سرسخت بر علیه مشروطه با یونیفورم و شمشیر جواهرنشان و سبیلهای تاب داده نشسته شاهزاده عبدالمجید میرزاعین الدوله فرماندار تهران از مبارزان سرسخت بر علیه مشروطه با یونیفورم و شمشیر جواهرنشان و سبیلهای تاب داده نشسته 276.تصویری از ملکه فوزیه همسر اول محمد رضا شاه با لباسی تیره و بلند و با جواهراتی قیمتی : نیم تاج، گردنبندو گوشواره ها تصویری از ملکه فوزیه همسر اول محمد رضا شاه با لباسی تیره و بلند و با جواهراتی قیمتی : نیم تاج، گردنبندو گوشواره ها
277.ژنرال فضل الله زاهدی افسر خیانتکاری که از طرف دکتر مصدق برکنارشد ولی با خودفروشی به امریکایی ها کودتای ننگین 28 مرداد را به اجرا در آورد ژنرال فضل الله زاهدی افسر خیانتکاری که از طرف دکتر مصدق برکنارشد ولی با خودفروشی به امریکایی ها کودتای ننگین 28 مرداد را به اجرا در آورد 278.شیخ خرعل فرماندار خوزستان در کنار رضا قلی خان پیشکار محمد علی شاه. در عهد قاجارقدرت حکومت مرکزی ضعیف بود و به سران عشایری برای جمع آوری مالیت سپرده شده بود شیخ خرعل فرماندار خوزستان در کنار رضا قلی خان پیشکار محمد علی شاه. در عهد قاجارقدرت حکومت مرکزی ضعیف بود و به سران عشایری برای جمع آوری مالیت سپرده شده بود 279.سیاستمداران قاجار موسی نوری اسفندیاری (سفیر ایران در برلین) ، حسین اسفندیاری (محتشم السلطنه) در دیدار با آدولف هیتلر در برلین سیاستمداران قاجار موسی نوری اسفندیاری (سفیر ایران در برلین) ، حسین اسفندیاری (محتشم السلطنه) در دیدار با آدولف هیتلر در برلین 280.رهبر گروه تروریستی جندالله در 4 اسفند 1388 در حال پرواز از دوبی به سوی بیشکک برای ملاقات با یک مقام عالی رتبه امریکایی دستگیر شد رهبر گروه تروریستی جندالله در 4 اسفند 1388 در حال پرواز از دوبی به سوی بیشکک برای ملاقات با یک مقام عالی رتبه امریکایی دستگیر شد
281.پادشاه جوان قاجار احمد شاه در یونیفورم در حال تکیه به شمشیر جواهر نشان و با مدالی بر سینه و کلاهی سبک و پردار به جای تاج سنگین کیانی پادشاه جوان قاجار احمد شاه در یونیفورم در حال تکیه به شمشیر جواهر نشان و با مدالی بر سینه و کلاهی سبک و پردار به جای تاج سنگین کیانی 282.مجسمه دانشمند عالیقدر ایرانی حکیم ابوعلی سینا در مقابل آرامگاهش در همدان. وی با نوشتن کتاب مشهور قانون در چهان به عنوان پدر طب مدرن و از افتخارات ایرانیان شناخته میشود. مجسمه دانشمند عالیقدر ایرانی حکیم ابوعلی سینا در مقابل آرامگاهش در همدان. وی با نوشتن کتاب مشهور قانون در چهان به عنوان پدر طب مدرن و از افتخارات ایرانیان شناخته میشود. 283.یک مدال طلا با تصویر نقاشی شده فتحعلی شاه قاجار در وسط آن. شاه تاج کیانی به سر ندارد و طاس است ولی در عین حال ریش درازی دارد و سعی دارد نگاهی عرفانی داشته باشد یک مدال طلا با تصویر نقاشی شده فتحعلی شاه قاجار در وسط آن. شاه تاج کیانی به سر ندارد و طاس است ولی در عین حال ریش درازی دارد و سعی دارد نگاهی عرفانی داشته باشد 284.محمد علی شاه قاجار ایستاده در لباس رسمی، یونیفورم، مدالها و شمشیر به کمر و در کنارش رضاقلی خان پیشکار مخصوص محمد علی شاه قاجار ایستاده در لباس رسمی، یونیفورم، مدالها و شمشیر به کمر و در کنارش رضاقلی خان پیشکار مخصوص
285.گروه دلقکها و مطربهای دربار ناصرالدین شاه قاجار همراه به کیم شیره ای و عباس گنده موظف بودند درباریان مخصوصا شاه و ملیجک را بخندانند و در هر ساعتی از شب لازم شد برایشان آواز بخوانند گروه دلقکها و مطربهای دربار ناصرالدین شاه قاجار همراه به کیم شیره ای و عباس گنده موظف بودند درباریان مخصوصا شاه و ملیجک را بخندانند و در هر ساعتی از شب لازم شد برایشان آواز بخوانند 286.مجسمه تیم تنه شاعر بزرگ ایرانی شهریار در مقابل تالار رودکی در اواخر سال 1388. شاید اینگونه آثار میبایست با دقت بیشتری ساخته و از آن مراقبت شود مجسمه تیم تنه شاعر بزرگ ایرانی شهریار در مقابل تالار رودکی در اواخر سال 1388. شاید اینگونه آثار میبایست با دقت بیشتری ساخته و از آن مراقبت شود 287.موزه زنده مردم شناسی در استان چهارمحال و بختیاری: زنان عشایری در لباسهای سنتی رنگارنگ در حال اجرای رقص های محلی جزئی از میراث چند هزارساله ایران موزه زنده مردم شناسی در استان چهارمحال و بختیاری: زنان عشایری در لباسهای سنتی رنگارنگ در حال اجرای رقص های محلی جزئی از میراث چند هزارساله ایران 288.دکتر سید محمد حسینی بهشتی از معماران رژیم جمهوری اسلامی بود که در ششم مرداد 1360 بر اثر اقدام تروریستی به وسیله بمبی در مرکز حزب جمهوری اسلامی شهید شد دکتر سید محمد حسینی بهشتی از معماران رژیم جمهوری اسلامی بود که در ششم مرداد 1360 بر اثر اقدام تروریستی به وسیله بمبی در مرکز حزب جمهوری اسلامی شهید شد
289.اولین تصاویر گرفته شده توسط ناصرالدین شاه عکسی است از مادرش مهدعلیا همان زنی که با دسیسه علیه دامادش امیرکبیر باعث قتل او توسط ناصرالدین شاه شد. اولین تصاویر گرفته شده توسط ناصرالدین شاه عکسی است از مادرش مهدعلیا همان زنی که با دسیسه علیه دامادش امیرکبیر باعث قتل او توسط ناصرالدین شاه شد. 290.تجلی بابک خرمدین از نظر یک هنرمند در نخجوان در عین زیبایی، با زره یونانی فاقد بسیاری ازعناصر ایرانی است. تجلی بابک خرمدین از نظر یک هنرمند در نخجوان در عین زیبایی، با زره یونانی فاقد بسیاری ازعناصر ایرانی است. 291.محمد علی شاه قاجار با کلاه پردار و شمشیر و مدالها: هر چند او عکسهای سلطنتی متعددی گرفته بود، هیچگاه به عنوان پادشاه مورد قبول واقع نشد و به عنوان عروسک خیمه شب بازی روس به تاریخ پیوست محمد علی شاه قاجار با کلاه پردار و شمشیر و مدالها: هر چند او عکسهای سلطنتی متعددی گرفته بود، هیچگاه به عنوان پادشاه مورد قبول واقع نشد و به عنوان عروسک خیمه شب بازی روس به تاریخ پیوست 292.ملکه ویکتوریای انگلیس همراه با مدال ناصرالدین شاه قاجار. در 1873 م نشان با ارزش گارتر از طرف ملکه ویکتوریا به ناصرالدین شاه اهدا شده بود ملکه ویکتوریای انگلیس همراه با مدال ناصرالدین شاه قاجار. در 1873 م نشان با ارزش گارتر از طرف ملکه ویکتوریا به ناصرالدین شاه اهدا شده بود
293.اعضای انجمن اخوت. نفر میانی استاد کمانچه اسماعیل خان میباشد اعضای انجمن اخوت. نفر میانی استاد کمانچه اسماعیل خان میباشد 294.ناصرالدین شاه قاجار و محبوبش ملیجک ملقب به عزیزالسلطان. در پایین تلگرافی از شاه در سفر جویای حال و احوال ملیجک ناصرالدین شاه قاجار و محبوبش ملیجک ملقب به عزیزالسلطان. در پایین تلگرافی از شاه در سفر جویای حال و احوال ملیجک 295.تصویری کمیاب از کیم روزولت مامور سازمان جاسوسی امریکا سیا که به طور مخفیانه وارد ایران شده کودتای 28 مرداد را برنامه ریزی کرد تصویری کمیاب از کیم روزولت مامور سازمان جاسوسی امریکا سیا که به طور مخفیانه وارد ایران شده کودتای 28 مرداد را برنامه ریزی کرد 296.تشکیل جلسه کابینه موقت به ریاست سپهدار تنکابنی (وسط) و با حضور دو داماد مظفرالدین شاه : فرمانفرما و صنیع الدوله پس از پیروزی مشروطه خواهان تشکیل جلسه کابینه موقت به ریاست سپهدار تنکابنی (وسط) و با حضور دو داماد مظفرالدین شاه : فرمانفرما و صنیع الدوله پس از پیروزی مشروطه خواهان
297.نمایندگان مجلس اول شورای ملی متشکل از تجار، روحانیون، اعیان و معتمدین در مقابل مسجد سپهسالار نمایندگان مجلس اول شورای ملی متشکل از تجار، روحانیون، اعیان و معتمدین در مقابل مسجد سپهسالار 298.۱۴ اسفند ۵۷ آیت الله طالقانی بر سر مزار دکتر مصدق به همراه گل ادای احترام میکند ۱۴ اسفند ۵۷ آیت الله طالقانی بر سر مزار دکتر مصدق به همراه گل ادای احترام میکند 299.نقش شاه، فرح و فرزندانشان بر روی یک گلدان در کاخ موزه نیاوران از جمله هدایای متعدد پیشکش شده میباشد نقش شاه، فرح و فرزندانشان بر روی یک گلدان در کاخ موزه نیاوران از جمله هدایای متعدد پیشکش شده میباشد 300.جواهرلعل نهرو، ملکه ثریا، محمدرضا شاه، و دکتر راجندرا پراساد پیش از بازگشتشان از سفر رسمی به هندوستان در 1956م جواهرلعل نهرو، ملکه ثریا، محمدرضا شاه، و دکتر راجندرا پراساد پیش از بازگشتشان از سفر رسمی به هندوستان در 1956م
301.عکس نقاشی از فتحعلی شاه قاجار با تاج کیانی و در لباس مزین به جواهرات سلطنتی بر روی یک جعبه جواهرات عکس نقاشی از فتحعلی شاه قاجار با تاج کیانی و در لباس مزین به جواهرات سلطنتی بر روی یک جعبه جواهرات 302.تیم ملی فوتبال ایران محتملا در استادیوم آزادی ازچپ:حسین کازرانی، ناصر حجازی، غفورجهانی،نصرالله عبداللهی،محمدرضا عادلخواه،نشسته :حسن نظری،حسن روشن،علی پروین،محمد صادقی،آندرانیک اسکندری،ابراهیم قاسمپور تیم ملی فوتبال ایران محتملا در استادیوم آزادی ازچپ:حسین کازرانی، ناصر حجازی، غفورجهانی،نصرالله عبداللهی،محمدرضا عادلخواه،نشسته :حسن نظری،حسن روشن،علی پروین،محمد صادقی،آندرانیک اسکندری،ابراهیم قاسمپور 303.مطربان دوران قاجار که مجری انواع سرگرمی از قبیل خوانندگی، نوازندگی، رقص و دلقک بازی را اجرا میکردند. دختران گروه بیشتر پسرانی بودند که لباس زنانه به تن میکردند. مطربان دوران قاجار که مجری انواع سرگرمی از قبیل خوانندگی، نوازندگی، رقص و دلقک بازی را اجرا میکردند. دختران گروه بیشتر پسرانی بودند که لباس زنانه به تن میکردند. 304.یک زن جوان قاجار در حالی که روی فرشی نشسته و بر پشتی تکیه زده است در حال کشیدن قلیان. استعمال دخانیات یکی از عادتهای بد به جامانده از عهد قاجار است یک زن جوان قاجار در حالی که روی فرشی نشسته و بر پشتی تکیه زده است در حال کشیدن قلیان. استعمال دخانیات یکی از عادتهای بد به جامانده از عهد قاجار است
305.امام خمینی در آخرین روزهای زندگی در کنار احمد خمینی در حال خندیدن امام خمینی در آخرین روزهای زندگی در کنار احمد خمینی در حال خندیدن 306.حامد کرزای، جلال طالبانی،قربانعلی بردی محمدف،محمود احمدی نژادوامام علی رحمان در اولین جشن بین المللی نوروز در کاخ سعد آباد تهران حامد کرزای، جلال طالبانی،قربانعلی بردی محمدف،محمود احمدی نژادوامام علی رحمان در اولین جشن بین المللی نوروز در کاخ سعد آباد تهران 307.14/8/1388ديدار شيخ خليفه بن حمد آل ثاني امير قطر و هيأت همراه با آیت الله خامنه ای در حضور محمود احمدی نژاد 14/8/1388ديدار شيخ خليفه بن حمد آل ثاني امير قطر و هيأت همراه با آیت الله خامنه ای در حضور محمود احمدی نژاد 308.حاجی فیروز نمادی از عید باستانی در حال رقصیدن و خواندن و جمع کردن انعام در نزدیکی قلهک-بهار 89 حاجی فیروز نمادی از عید باستانی در حال رقصیدن و خواندن و جمع کردن انعام در نزدیکی قلهک-بهار 89
309.در این تابلو نقاشی از فرانس ژوزف پادشاه اتریش-مجارستان مدال ناصرالدین شاه قاجار قابل مشاهده است در این تابلو نقاشی از فرانس ژوزف پادشاه اتریش-مجارستان مدال ناصرالدین شاه قاجار قابل مشاهده است 310.عکس پرونده ای علی اکبر هاشمی رفسنجانی در زندان کمیته مشترک ساواک. بعد از انقلاب اسلامی، رفسنجانی به چهره ای شاخص در بالاترین ارکان نظام تبدیل شد. عکس پرونده ای علی اکبر هاشمی رفسنجانی در زندان کمیته مشترک ساواک. بعد از انقلاب اسلامی، رفسنجانی به چهره ای شاخص در بالاترین ارکان نظام تبدیل شد. 311.سر بریده میرزا کوچک خان رهبر جنبش جنگل که برای رضا شاه فرستاده شد. سر بریده میرزا کوچک خان رهبر جنبش جنگل که برای رضا شاه فرستاده شد. 312.پرتره ای از سعدی شیرازی شاعر بلند آوازه شیراز با سروده هایی روان چو آب و پر از پند و اندرز: یکی بر سر شاخ و بن می برید پرتره ای از سعدی شیرازی شاعر بلند آوازه شیراز با سروده هایی روان چو آب و پر از پند و اندرز: یکی بر سر شاخ و بن می برید
313.ارتشبد غلامعلي اويسي فرماندار نظامي تهران قبل از انقلاب.وی مسئول کشتار ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ (جمعه سیاه) است و در ۱۸ بهمن ۱۳۶۲ تدر پاریس به همراه برادرش ترور شد ارتشبد غلامعلي اويسي فرماندار نظامي تهران قبل از انقلاب.وی مسئول کشتار ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ (جمعه سیاه) است و در ۱۸ بهمن ۱۳۶۲ تدر پاریس به همراه برادرش ترور شد 314.نیروهای اشغالگر در چنگ جهانی دوم : فرماندهان نظامي انگليس ، روسيه و امريكا در قزوين نیروهای اشغالگر در چنگ جهانی دوم : فرماندهان نظامي انگليس ، روسيه و امريكا در قزوين 315.رضاشاه پهلوی گزارش نظامي سرلشكر ضرغام رئيس ستاد ارتش را استماع مي كند. به نظر می آمد که دیکتاتور در اداره مملکت با مشت آهنین موفق است تا زمانی که با اولین حمله نیروهای متفقین ژنرالها خیانت کرده و ارتش صحنه نبرد را ترک کرد. رضاشاه پهلوی گزارش نظامي سرلشكر ضرغام رئيس ستاد ارتش را استماع مي كند. به نظر می آمد که دیکتاتور در اداره مملکت با مشت آهنین موفق است تا زمانی که با اولین حمله نیروهای متفقین ژنرالها خیانت کرده و ارتش صحنه نبرد را ترک کرد. 316.میرزا حسین خان پیرنیا از رچال دوره قاجار میرزا حسین خان پیرنیا از رچال دوره قاجار
317.رضا شاه پهلوی، همسرش و دخترانش در جریان حضور در مراسم جشن کشف حجاب رضا شاه پهلوی، همسرش و دخترانش در جریان حضور در مراسم جشن کشف حجاب 318.شاهزاده قاجار عزت الدوله دختر محمدشاه، خواهر ناصرالدین شاه و همسر میرزاتقی خان امیرکبیر شاهزاده قاجار عزت الدوله دختر محمدشاه، خواهر ناصرالدین شاه و همسر میرزاتقی خان امیرکبیر 319.ملکه تاج السلطنه از همسران ناصرالدین شاه قاجار ملکه تاج السلطنه از همسران ناصرالدین شاه قاجار 320.اع‍ت‍ص‍ام‌ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ ن‍وه‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار اع‍ت‍ص‍ام‌ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ ن‍وه‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار
321.شاهزاده قاجار س‍الارال‍دول‍ه‌ ف‍رزن‍د م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار که بر علیه مبارزان مشروطه خواه بسیار چنگید شاهزاده قاجار س‍الارال‍دول‍ه‌ ف‍رزن‍د م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار که بر علیه مبارزان مشروطه خواه بسیار چنگید 322.مظفرالدین ش‍اه‌ س‍وار ب‍ر ک‍ال‍س‍ک‍ه‌ در س‍ف‍ر ف‍رن‍گ مظفرالدین ش‍اه‌ س‍وار ب‍ر ک‍ال‍س‍ک‍ه‌ در س‍ف‍ر ف‍رن‍گ 323.علیقلی خان م‍خ‍ب‍رال‍دول‍ه‌ از وزرای‌ دوره‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ و م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار علیقلی خان م‍خ‍ب‍رال‍دول‍ه‌ از وزرای‌ دوره‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ و م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار 324.عکس دسته جمعی از مظفرالدین شاه و گروهی از درباریان در باغ یکی از قصرهای قاجار عکس دسته جمعی از مظفرالدین شاه و گروهی از درباریان در باغ یکی از قصرهای قاجار
325.شاهزاده جوان قاجار شعاع السلطنه، پسر مظفرالدین شاه و برادر محمدعلی شاه شاهزاده جوان قاجار شعاع السلطنه، پسر مظفرالدین شاه و برادر محمدعلی شاه 326.سیاستمدار با نفوذ و از اعیان دوره قاجار میرزا حسین خان سپهسالار سیاستمدار با نفوذ و از اعیان دوره قاجار میرزا حسین خان سپهسالار 327.سیاستمدار با نفوذ م‍ی‍رزا ع‍ل‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه صدر اعظم مظفرالدین شاه قاجار سیاستمدار با نفوذ م‍ی‍رزا ع‍ل‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه صدر اعظم مظفرالدین شاه قاجار 328.دیپلمات ایرانی عبدالحسین تیمورتاش در سال 1907 درسوئد دیپلمات ایرانی عبدالحسین تیمورتاش در سال 1907 درسوئد
329.یک عصالر دوره گرد در اواخر دوره قاجار. عطارها طبیبان سنتی بودند که انواع عطریات و گیاهان دارویی را عرضه میکردند. یک عصالر دوره گرد در اواخر دوره قاجار. عطارها طبیبان سنتی بودند که انواع عطریات و گیاهان دارویی را عرضه میکردند. 330.احتمالا وقتی ناصرالدین شاه قاجار وقتی دستش را روی کره طلایی که با بیش از 51000 قطعه جاهر گرانبها درست شده بود میگذاشت احساس می کرد فرمانروای جهان است احتمالا وقتی ناصرالدین شاه قاجار وقتی دستش را روی کره طلایی که با بیش از 51000 قطعه جاهر گرانبها درست شده بود میگذاشت احساس می کرد فرمانروای جهان است 331.یک نقاشی از نادر شاه افشار تکیه زده بر تخت در حالی که حاله ای از نور دور سرش نمایان است یک نقاشی از نادر شاه افشار تکیه زده بر تخت در حالی که حاله ای از نور دور سرش نمایان است 332.تصویری از شاه اسماعیل اول بنیانگزار سلسله صفوی: او در سن 14 سالگی به رهبری ایل قزلباش رسید و توانست با رواج مذهب شیعه در ایران استقلال فرهنگی جدیدی به کشور دهد تصویری از شاه اسماعیل اول بنیانگزار سلسله صفوی: او در سن 14 سالگی به رهبری ایل قزلباش رسید و توانست با رواج مذهب شیعه در ایران استقلال فرهنگی جدیدی به کشور دهد
333.تصویر نقاشی شده از دکتر محمد مصدق قهرمان ملی شدن نفت تصویر نقاشی شده از دکتر محمد مصدق قهرمان ملی شدن نفت 334.نقاشی از کورش کبیر بنیانگزار کشور ایران بر ارابه جنگی در حال فتح بابل نقاشی از کورش کبیر بنیانگزار کشور ایران بر ارابه جنگی در حال فتح بابل 335.شعبان جعفری (بی مخ) از اراذل مجری کودتای 28 مرداد در مراسم ویژه شعبان جعفری (بی مخ) از اراذل مجری کودتای 28 مرداد در مراسم ویژه 336.ملکه ثریا اسفندیاری همسر دوم محمدرضا شاه پهلوی ملکه ثریا اسفندیاری همسر دوم محمدرضا شاه پهلوی
337.محمدعلی شاه قاجار پس از خلع شدن از سلطنت در تبعید محمدعلی شاه قاجار پس از خلع شدن از سلطنت در تبعید 338.زنان حرم عهد قاجار زنان حرم عهد قاجار 339.دستفروش دوره گرد عهد قاجار دستفروش دوره گرد عهد قاجار 340.عکسی تاریخی و جالب از نمایندگان دوره اول مجلس شورای ملی عکسی تاریخی و جالب از نمایندگان دوره اول مجلس شورای ملی
341.تصویر شاه طهماسب صفوی نقاشی شده بر یکی از دیوارهای کاخ چهلستون در شهر تاریخی اصفهان تصویر شاه طهماسب صفوی نقاشی شده بر یکی از دیوارهای کاخ چهلستون در شهر تاریخی اصفهان 342.بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران 343.بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران 344.دختران طرفدار تیم تراکتورسازی تبریز در لباس و پرچمهای قرمزرنگ دختران طرفدار تیم تراکتورسازی تبریز در لباس و پرچمهای قرمزرنگ
345.دکتر علی شریعتی از معماران حکومت شرعی از زندانیان بازداشتگاه کمیته مشترک تشکیلات مخوف ساواک در دوران پهلوی بود دکتر علی شریعتی از معماران حکومت شرعی از زندانیان بازداشتگاه کمیته مشترک تشکیلات مخوف ساواک در دوران پهلوی بود 346.محمد رضا پهلوی در ایام نوجوانی در مدرسه ای در سویس (نفر دوم از چپ) محمد رضا پهلوی در ایام نوجوانی در مدرسه ای در سویس (نفر دوم از چپ) 347.م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ در جمع درباریان روی‌ ص‍ن‍دل‍ی‌ ن‍ش‍س‍ت‍ه‌ و ب‍ه‌ ع‍ص‍ای‍ی‌ ت‍ک‍ی‍ه‌ داده. شاهزاده محمد علی میرزا در پشت سر او ایستاده است م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ در جمع درباریان روی‌ ص‍ن‍دل‍ی‌ ن‍ش‍س‍ت‍ه‌ و ب‍ه‌ ع‍ص‍ای‍ی‌ ت‍ک‍ی‍ه‌ داده. شاهزاده محمد علی میرزا در پشت سر او ایستاده است 348.مراسم تنفیذ اولین دوره ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای توسط امام خمینی مراسم تنفیذ اولین دوره ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای توسط امام خمینی
349.آزمايش اولين تفنگهاي ماوزر توليد كارخانجات اسلحه سازي ايران توسط رضاشاه ، ۱۳۱۲ آزمايش اولين تفنگهاي ماوزر توليد كارخانجات اسلحه سازي ايران توسط رضاشاه ، ۱۳۱۲ 350.یک چهارم دانشمندان اتمی ایران خانمها هستاد. بریده ای از یک روزنامه دوره پهلوی یک چهارم دانشمندان اتمی ایران خانمها هستاد. بریده ای از یک روزنامه دوره پهلوی 351.اولین خلبانان زن ایران در فرودگاه نظامی قلعه مرغی : اکرم منفرد (ر)، ساساندخت ساسانی (چ) اولین خلبانان زن ایران در فرودگاه نظامی قلعه مرغی : اکرم منفرد (ر)، ساساندخت ساسانی (چ) 352.سردیس حکیم عمر خیام نیشابوری در پارکی در تهران 1388-خیام مخترع تقویم جلالی است که تا کنون دقیق ترین تقویم دنیا بوده است. سردیس حکیم عمر خیام نیشابوری در پارکی در تهران 1388-خیام مخترع تقویم جلالی است که تا کنون دقیق ترین تقویم دنیا بوده است.
353.سردیس جواد تندگویان وزیر نفت دوران جنگ تحمیلی که توسط نیروهای عراقی ربوده و زیر شکنجه شهید شد. سردیس جواد تندگویان وزیر نفت دوران جنگ تحمیلی که توسط نیروهای عراقی ربوده و زیر شکنجه شهید شد. 354.آیت الله خامنه ای در دیدار با رجب اردوغان نخست وزیر ترکیه در 6 آبان 1388 آیت الله خامنه ای در دیدار با رجب اردوغان نخست وزیر ترکیه در 6 آبان 1388 355. م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ ش‍اه‌ قاجاردر م‍راس‍م‌ س‍لام‌ در ب‍اغ‍ش‍اه با حضورع‍ی‍ن‌ ال‍دول‍ه‌، ح‍اج‌ ن‍اص‍ر ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ دی‍ب‍ا،ن‍ظام‌ ال‍م‍ل‍ک‌ خ‍طی‍ب‌، اح‍م‍د ش‍اه‌، م‍ش‍ی‍ر ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ ص‍دراع‍ظم‌، س‍ع‍د ال‍دول‍ه م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ ش‍اه‌ قاجاردر م‍راس‍م‌ س‍لام‌ در ب‍اغ‍ش‍اه با حضورع‍ی‍ن‌ ال‍دول‍ه‌، ح‍اج‌ ن‍اص‍ر ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ دی‍ب‍ا،ن‍ظام‌ ال‍م‍ل‍ک‌ خ‍طی‍ب‌، اح‍م‍د ش‍اه‌، م‍ش‍ی‍ر ال‍س‍ل‍طن‍ه‌ ص‍دراع‍ظم‌، س‍ع‍د ال‍دول‍ه 356.امام خمینی در محل اقامتش نزدیک پاریس - فرانسه 1357ش امام خمینی در محل اقامتش نزدیک پاریس - فرانسه 1357ش
357.آیت الله خامنه ای در بازدید از پایگاه نیروی هوایی در کنار چنگنده اف-4 دیده میشود آیت الله خامنه ای در بازدید از پایگاه نیروی هوایی در کنار چنگنده اف-4 دیده میشود 358.ملکه فرح دیبا (ر) کنارآبشار نوژیان در لرستان با لباس محلی ١٣٥٥ش.آبشار نوژیان در ۵۱ کیلو متری جنوب شرقی شهر خرم آباد و در بخش پاپی واقع شده‌است. ملکه فرح دیبا (ر) کنارآبشار نوژیان در لرستان با لباس محلی ١٣٥٥ش.آبشار نوژیان در ۵۱ کیلو متری جنوب شرقی شهر خرم آباد و در بخش پاپی واقع شده‌است. 359.ژنرال برگزیده دوران محمد رضا شاه پهلوی تیمور بختیار که در مرداد 1349 ش در نزدیکی بغداد به قتل رسید. ژنرال برگزیده دوران محمد رضا شاه پهلوی تیمور بختیار که در مرداد 1349 ش در نزدیکی بغداد به قتل رسید. 360.ژنرال دوران پهلوی تیمور بختیار که سمتهای مهمی همچون ریاست ساواک، فرماندار نظامی تهران و ریاست گارد شاهنشاهی را پیش از عزلش داشت ژنرال دوران پهلوی تیمور بختیار که سمتهای مهمی همچون ریاست ساواک، فرماندار نظامی تهران و ریاست گارد شاهنشاهی را پیش از عزلش داشت
361.پرتره ای از کریمخان زند نشسته با خنجر و شمشیر مزین به جواهرات پرتره ای از کریمخان زند نشسته با خنجر و شمشیر مزین به جواهرات 362.محمد رضا شاه، پرزیدنت کندی، معاونش لیندل جانسون و مک نامارا در کارولینای شمالی محمد رضا شاه، پرزیدنت کندی، معاونش لیندل جانسون و مک نامارا در کارولینای شمالی 363.مراسم خوش آمد به محمدرضا شاه و فرح در بازدید از ایالات متحده با حضور پرزیدنت کارتر و همسرش مراسم خوش آمد به محمدرضا شاه و فرح در بازدید از ایالات متحده با حضور پرزیدنت کارتر و همسرش 364.محمد رضا شاه (پهلوی دوم) در کنار شاپور بختیار(آخرین نخست وزیر) پس از معرفی کابینه وزیران. محمد رضا شاه (پهلوی دوم) در کنار شاپور بختیار(آخرین نخست وزیر) پس از معرفی کابینه وزیران.
365.ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ قاجاز در ش‍ک‍ارگ‍اه‌ ج‍اج‍رود ب‍ه‌ ه‍م‍راه‍‌ س‍اع‍د ه‍م‍ای‍ون‌ - ذوال‍ف‍ق‍ارخ‍ان‌ - م‍ح‍م‍دب‍اق‍رخ‍ان‌ اع‍ت‍م‍ادال‍س‍ل‍طن‍ه‌ - رض‍اق‍ل‍ی‌ ت‍ف‍ن‍گ‍دار ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ قاجاز در ش‍ک‍ارگ‍اه‌ ج‍اج‍رود ب‍ه‌ ه‍م‍راه‍‌ س‍اع‍د ه‍م‍ای‍ون‌ - ذوال‍ف‍ق‍ارخ‍ان‌ - م‍ح‍م‍دب‍اق‍رخ‍ان‌ اع‍ت‍م‍ادال‍س‍ل‍طن‍ه‌ - رض‍اق‍ل‍ی‌ ت‍ف‍ن‍گ‍دار 366.سید حسن نصرالله در حال بوسیدن بازوی آیت الله خامنه ای سید حسن نصرالله در حال بوسیدن بازوی آیت الله خامنه ای 367.احمد خمینی پسر امام خمینی در حال شلیک بازوکا احمد خمینی پسر امام خمینی در حال شلیک بازوکا 368.ناصرالدین شاه در لباس رسمی با ملیجک-بعضی رفتارهای شنیع در دربار قاجار بشدت رواج یافته بود ناصرالدین شاه در لباس رسمی با ملیجک-بعضی رفتارهای شنیع در دربار قاجار بشدت رواج یافته بود
369.نقاشی از امیرکبیر در موزه ملک-تهران نقاشی از امیرکبیر در موزه ملک-تهران 370.تصویری از آیت الله سید محمود طالقانی از مبارزین ضد رژیم پهلوی و عضو نهضت آزادی تصویری از آیت الله سید محمود طالقانی از مبارزین ضد رژیم پهلوی و عضو نهضت آزادی 371.تصویری از دکتر بهشتی در پرونده های زندان کمیته مشترک ساواک تصویری از دکتر بهشتی در پرونده های زندان کمیته مشترک ساواک 372.تصویر نقاشی شده از امیرکبیر در کاخ موزه صاحبقرانیه تصویر نقاشی شده از امیرکبیر در کاخ موزه صاحبقرانیه
373.تاج السلطنه از همسران متعدد ناصرالدین شاه قاجار تاج السلطنه از همسران متعدد ناصرالدین شاه قاجار 374.نقاشی از بنیانگزار سلسله قاجار آغا محمد خان در سنین جوانی نقاشی از بنیانگزار سلسله قاجار آغا محمد خان در سنین جوانی 375.نوجوانی در حال لبخند زدن به دوربین در حالی که اسلحه کلاش به دست دارد و تصویری از امام خمینی بر سینه اوست نوجوانی در حال لبخند زدن به دوربین در حالی که اسلحه کلاش به دست دارد و تصویری از امام خمینی بر سینه اوست 376.عبدالحسين ميرزا فرمانفرما حاکم فارس (راست)، ابراهيم خان قوام الملک (وسط) وپرسی سایکس فرمانده قشون انگلیس (چپ) عبدالحسين ميرزا فرمانفرما حاکم فارس (راست)، ابراهيم خان قوام الملک (وسط) وپرسی سایکس فرمانده قشون انگلیس (چپ)
377.رضا شاه پهلوی، پسرش محمد رضا و ژنرال زاهدی در حال سان دیدن از قشون رضا شاه پهلوی، پسرش محمد رضا و ژنرال زاهدی در حال سان دیدن از قشون 378.م‍ی‍رزا ع‍ل‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه‌ از رج‍ال‌ دوره‌ ق‍اج‍ار و امضا کنندگان قرارداد دارسی م‍ی‍رزا ع‍ل‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه‌ از رج‍ال‌ دوره‌ ق‍اج‍ار و امضا کنندگان قرارداد دارسی 379.تصویری از امام خمینی در قاب روی طاقچه در کنار یک چراغ نفتی عتیقه تصویری از امام خمینی در قاب روی طاقچه در کنار یک چراغ نفتی عتیقه 380.ت‍ص‍وی‍ر ن‍ق‍اش‍ی‌ روی‌ دی‍وار از م‍ی‍رزا ت‍ق‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر ص‍دراع‍ظم‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ش‍اه‌ ق‍اج‍ار ت‍ص‍وی‍ر ن‍ق‍اش‍ی‌ روی‌ دی‍وار از م‍ی‍رزا ت‍ق‍ی‌خ‍ان‌ ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر ص‍دراع‍ظم‌ ن‍اص‍رال‍دی‍ن‌ش‍اه‌ ق‍اج‍ار
381.شاهزاده اب‍وال‍ف‍ت‍ح ‌‌م‍ی‍رزا س‍الار‌ال‍دول‍ه‌ پ‍س‍ر م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار شاهزاده اب‍وال‍ف‍ت‍ح ‌‌م‍ی‍رزا س‍الار‌ال‍دول‍ه‌ پ‍س‍ر م‍ظف‍رال‍دی‍ن‌ ش‍اه‌ ق‍اج‍ار 382.ش‍ی‍خ‌ ه‍ادی‌ ک‍رب‍لای‍ی‌ ۲- ح‍اج‌ س‍ی‍داس‍م‍اع‍ی‍ل‌ ری‍زی‌ وک‍ی‍ل‌ دوره‌ اول‌ م‍ج‍ل‍س‌ ش‍ورای‌ م‍ل‍ی‌ ۳- ش‍ی‍خ‌ م‍ح‍م‍دت‍ق‍ی‌ آق‍ان‍ج‍ف‍ی‌اص‍ف‍ه‍ان‍ی‌ از روح‍ان‍ی‍ون‌ م‍ت‍ن‍ف‍ذ اص‍ف‍ه‍ان‌ ۴- ح‍اج‌آق‍ا ن‍ورال‍ل‍ه‌ ۵- س‍ی‍د س‍راج‌ال‍دی‍ن‌ ص‍در ش‍ی‍خ‌ ه‍ادی‌ ک‍رب‍لای‍ی‌ ۲- ح‍اج‌ س‍ی‍داس‍م‍اع‍ی‍ل‌ ری‍زی‌ وک‍ی‍ل‌ دوره‌ اول‌ م‍ج‍ل‍س‌ ش‍ورای‌ م‍ل‍ی‌ ۳- ش‍ی‍خ‌ م‍ح‍م‍دت‍ق‍ی‌ آق‍ان‍ج‍ف‍ی‌اص‍ف‍ه‍ان‍ی‌ از روح‍ان‍ی‍ون‌ م‍ت‍ن‍ف‍ذ اص‍ف‍ه‍ان‌ ۴- ح‍اج‌آق‍ا ن‍ورال‍ل‍ه‌ ۵- س‍ی‍د س‍راج‌ال‍دی‍ن‌ ص‍در 383.دختر قاجار در لباس اروپایی با سازی سنتی در دست دختر قاجار در لباس اروپایی با سازی سنتی در دست 384.دهخدا در حال عیادت از دکتر مصدق که به بستر بیماری گرفتار آمده بود دهخدا در حال عیادت از دکتر مصدق که به بستر بیماری گرفتار آمده بود
385.محمدرضا شاه پهلوی و ژنرال زاهده فرمانده کودتای 28 مرداد محمدرضا شاه پهلوی و ژنرال زاهده فرمانده کودتای 28 مرداد 386.کارگردان معروف ایرانی محسن مخملباف اورکت به تن همراه با همسرش فاطمه مشکینی هما و میثم کارگردان معروف ایرانی محسن مخملباف اورکت به تن همراه با همسرش فاطمه مشکینی هما و میثم 387.تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر زبان فارسی در توس-مشهد: زمانه سرای پر از جنگ بود  به جویندگان بر جهان ننگ بود تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر زبان فارسی در توس-مشهد: زمانه سرای پر از جنگ بود به جویندگان بر جهان ننگ بود 388.دکتر مصدق نخست وزیر دوران پهلوی در حال بوسیدن دست ملکه ثریا اسفندیاری زن دوم شاه دکتر مصدق نخست وزیر دوران پهلوی در حال بوسیدن دست ملکه ثریا اسفندیاری زن دوم شاه
389.ک‍ام‍ران‌ م‍ی‍رزا ش‍اه‍زاده‌ ق‍اج‍ارنشسته با لباس نظامی بر تن ک‍ام‍ران‌ م‍ی‍رزا ش‍اه‍زاده‌ ق‍اج‍ارنشسته با لباس نظامی بر تن 390.مدرسه ای در خرمشهر-تصویری از امام خمینی بالای تخته سیاه آویزان است مدرسه ای در خرمشهر-تصویری از امام خمینی بالای تخته سیاه آویزان است 391.ی‍ک‍ی‌ از اع‍ی‍ان‌ و ف‍رزن‍دانش و خ‍دم‍ه‌ ه‍م‍گ‍ی‌ در م‍ح‍وطه‌ ب‍ی‍رون‍ی. عادت بد قلیان کشیدن در زمان قاجار علی الخصوص توسط دربار شیوع پیدا کرد ی‍ک‍ی‌ از اع‍ی‍ان‌ و ف‍رزن‍دانش و خ‍دم‍ه‌ ه‍م‍گ‍ی‌ در م‍ح‍وطه‌ ب‍ی‍رون‍ی. عادت بد قلیان کشیدن در زمان قاجار علی الخصوص توسط دربار شیوع پیدا کرد 392.ان‍وش‍ی‍روان‌‌ خ‍ان‌ ق‍اج‍ار (اع‍ت‍ض‍ادال‍دول‍ه‌) و م‍ی‍رزا ه‍اش‍م‌‌ خ‍ان‌ ک‍اش‍ان‍ی‌ (ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه‌) ان‍وش‍ی‍روان‌‌ خ‍ان‌ ق‍اج‍ار (اع‍ت‍ض‍ادال‍دول‍ه‌) و م‍ی‍رزا ه‍اش‍م‌‌ خ‍ان‌ ک‍اش‍ان‍ی‌ (ام‍ی‍ن‌ال‍دول‍ه‌)
393.دوره ساسانی - نقاشی پیغمبر مانی که‌ نقـاشی چیره‌دست هم بود، برای اشاعۀ آموزه‌های دینی خود به نگارگری دست زد. از همین رو مکتب نقاشی مانوی، در سراسر جغرافیای باستان به‌ویژه در آسیای میانه و امپراتوری اویغور محفوظ مانده، اشاعه یافت دوره ساسانی - نقاشی پیغمبر مانی که‌ نقـاشی چیره‌دست هم بود، برای اشاعۀ آموزه‌های دینی خود به نگارگری دست زد. از همین رو مکتب نقاشی مانوی، در سراسر جغرافیای باستان به‌ویژه در آسیای میانه و امپراتوری "اویغور" محفوظ مانده، اشاعه یافت 394.کودکی امام خمینی - سمت راست کودکی امام خمینی - سمت راست 395.رهبر مسلمانان امریکا لوییز فراخان که در سال 1996 م از ایران دیدن کرد رهبر مسلمانان امریکا لوییز فراخان که در سال 1996 م از ایران دیدن کرد 396.آخرین نخست وزیر دوره پهلوی-شاپور بختیار آخرین نخست وزیر دوره پهلوی-شاپور بختیار
397.دوستان سپهبد رزم آرا در مراسم تشیییع جنازه: رزم آرا توسط خلیل تهماسبی ترور شد دوستان سپهبد رزم آرا در مراسم تشیییع جنازه: رزم آرا توسط خلیل تهماسبی ترور شد 398.دکتر مصدق در روزهای پایانی عمر در احمد آباد دکتر مصدق در روزهای پایانی عمر در احمد آباد 399.رضاخان میر پنج بعد از تصرف تهران رضاخان میر پنج بعد از تصرف تهران 400.خانم قاجار در لباس نیمه اروپایی:گفته میشود ناصرالدین شاه در سفری به روسیه رقص باله ای تماشا میکند و خوشش میاید و دستور خرید جوراب مخصوص باله برای تمام زنان حرم که نزدیک 1000 نفر بودند میدهد خانم قاجار در لباس نیمه اروپایی:گفته میشود ناصرالدین شاه در سفری به روسیه رقص باله ای تماشا میکند و خوشش میاید و دستور خرید جوراب مخصوص باله برای تمام زنان حرم که نزدیک 1000 نفر بودند میدهد
401.سندی از جنایات پهلوی : خسرو گلسرخی شهید راه آزادی 8 فروردین 1352 سندی از جنایات پهلوی : خسرو گلسرخی شهید راه آزادی 8 فروردین 1352 402.دلقک های دربار قاجار: در وسط كريم شيره اي دلقك معروف ناصرالدين شاه دلقک های دربار قاجار: در وسط كريم شيره اي دلقك معروف ناصرالدين شاه 403.آیت الله طالقانی در حال استراحت در مجلس آیت الله طالقانی در حال استراحت در مجلس 404.هنگامه شهیدی ، مهدی کروبی و غلامحسین کرباسچی هنگامه شهیدی ، مهدی کروبی و غلامحسین کرباسچی
405.تابلوی نقاشی از ملک المتکلمین-موزه ملک تهران تابلوی نقاشی از ملک المتکلمین-موزه ملک تهران 406.رابیند رانات تاگور برنده جایزه ادبی نوبل در شیراز رابیند رانات تاگور برنده جایزه ادبی نوبل در شیراز 407.پرتره وثوق الدوله اثر کمال الملک-موزه ملک پرتره وثوق الدوله اثر کمال الملک-موزه ملک 408.آیت الله منتظری با آقای میرحسین موسوی. (قم : حدود سالهای 1361 تا 1364) آیت الله منتظری با آقای میرحسین موسوی. (قم : حدود سالهای 1361 تا 1364)
409.لرد کرزن لرد کرزن 410.دکتر فرخ رو پارسای اولین وزیر زن ایرانی دکتر فرخ رو پارسای اولین وزیر زن ایرانی 411.پنج ديپلمات ايراني آزاد شده در سفارت جمهوري اسلامي ايران در بغداد پنج ديپلمات ايراني آزاد شده در سفارت جمهوري اسلامي ايران در بغداد 412.راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي دولت شهيد رجايي در تاريخ 11-6-1359 راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي دولت شهيد رجايي در تاريخ 11-6-1359
413.سلطان قابوس وارد فرودگاه مهرآباد شد و مورد استقبال قرار گرفت سلطان قابوس وارد فرودگاه مهرآباد شد و مورد استقبال قرار گرفت 414.سيدمحمد خاتمي پس از پياده شدن از خودرو، مسير طولاني را براي ملاقات با ژاك شيراكرييس جمهور فرانسه كه بالاي پله هاي كاخ اليزه منتظر ورود او ايستاده است، را مي پيمايد.(1378) مي باشد سيدمحمد خاتمي پس از پياده شدن از خودرو، مسير طولاني را براي ملاقات با ژاك شيراكرييس جمهور فرانسه كه بالاي پله هاي كاخ اليزه منتظر ورود او ايستاده است، را مي پيمايد.(1378) مي باشد 415.راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي دولت شهيد باهنر در تاريخ 25-05-60 راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي دولت شهيد باهنر در تاريخ 25-05-60 416.صحنه های ناراحت کننده از سوء استفاده از کودکان در تهران-رد شدن نمایشی اخودرو از روی دست یک کودک صحنه های ناراحت کننده از سوء استفاده از کودکان در تهران-رد شدن نمایشی اخودرو از روی دست یک کودک
417.حمام فین کاشان - صحنه قتل امیرکبیر حمام فین کاشان - صحنه قتل امیرکبیر 418.مجسمه آناهیتا سوار بر ارابه چنگی در فومن-گیلان مجسمه آناهیتا سوار بر ارابه چنگی در فومن-گیلان 419.تیمورتاش و موسولینی تیمورتاش و موسولینی 420.نمایندگان مجلس شورای ملی دوره دهم نمایندگان مجلس شورای ملی دوره دهم
421.دختران کردی در عهد قاجار دختران کردی در عهد قاجار 422.رژه سواره نظام هندی در خیابان زند شیراز -1291 رژه سواره نظام هندی در خیابان زند شیراز -1291 423.یکی از هواداران سبز در انتخابات ریاست جمهوری 88 یکی از هواداران سبز در انتخابات ریاست جمهوری 88 424.انتخابات ریاست جمهوری 88 که با تقلب گسترده و سرکوب بیرحمانه اعتراضات همراه شد انتخابات ریاست جمهوری 88 که با تقلب گسترده و سرکوب بیرحمانه اعتراضات همراه شد
425.نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88 و سرکوب بیرحمانه معترضین نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88 و سرکوب بیرحمانه معترضین 426.پسر نوجوانی در حال هدایت سه گدای نابینا پسر نوجوانی در حال هدایت سه گدای نابینا 427.نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88 با سرکوب معترضین مواجه شد نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88 با سرکوب معترضین مواجه شد 428.شکست جنبش سبز در نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88 شکست جنبش سبز در نا آرامی های پس از انتخابات 22 خرداد 88
429.رژه نیروهای مسلح همزمان با روز ارتش 29 فروردین 88 رژه نیروهای مسلح همزمان با روز ارتش 29 فروردین 88 430.رژه نیروهای مسلح همزمان با روز ارتش 29 فروردین 88 رژه نیروهای مسلح همزمان با روز ارتش 29 فروردین 88 431.حنا نخستین بز شبیه‌سازی‌شده ایران حنا نخستین بز شبیه‌سازی‌شده ایران 432.رکسانا یک روز پس از آزادی رکسانا یک روز پس از آزادی
433.ملاقات شاه با پرزیدنت کندی در کاخ سفید واشنگتن ملاقات شاه با پرزیدنت کندی در کاخ سفید واشنگتن 434.پلیس گشت ارشلد در حال اجرای حجاب اسلامی پلیس گشت ارشلد در حال اجرای حجاب اسلامی 435.استقبال پرشور مردم از ورود امام خمینی به تهران استقبال پرشور مردم از ورود امام خمینی به تهران 436.پیوستن گروهی از نظامیان به صفوف مردم در مبارزه مسلحانه 17 شهریور پیوستن گروهی از نظامیان به صفوف مردم در مبارزه مسلحانه 17 شهریور
437.کشته شدن گروهی از مردم توسط طرف ارتش 17 شهریور کشته شدن گروهی از مردم توسط طرف ارتش 17 شهریور 438.تظاهرات خیابانی و گشودن آتش به سوی مردم از طرف ارتش 17 شهریور تظاهرات خیابانی و گشودن آتش به سوی مردم از طرف ارتش 17 شهریور 439.فلک کردن طلاب در مدارس قاجار فلک کردن طلاب در مدارس قاجار 440.مراسم انتشار تمبرهای یایبود مروه شربینی شهید حجاب مصری در پست جمهوری اسلامی مراسم انتشار تمبرهای یایبود مروه شربینی شهید حجاب مصری در پست جمهوری اسلامی
441.مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ ایرانی سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان درآرامگاه توس. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. به آزادگان گفت ننگست این  که ویران بود ملک ایران زمین مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ ایرانی سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان درآرامگاه توس. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. به آزادگان گفت ننگست این که ویران بود ملک ایران زمین 442.دیدار پرزیدنت ترومن با شاه در کاخ سفید دیدار پرزیدنت ترومن با شاه در کاخ سفید 443.استقبال پرزیدنت ترومن از شاه در فرودگاه واشنگتن استقبال پرزیدنت ترومن از شاه در فرودگاه واشنگتن 444.شهید همت از شهدای دفاع مقدس شهید همت از شهدای دفاع مقدس
445.شهید باکری و دوستان همرزم شهید باکری و دوستان همرزم 446.نقاشي از چهره ناصرالدين شاه قاجار نقاشي از چهره ناصرالدين شاه قاجار 447.حسن پیرنیا، مشیرالملک، مشیرالدوله حسن پیرنیا، مشیرالملک، مشیرالدوله 448.نان فروش دوره گرد نان فروش دوره گرد
449.اسکناس پنج تومانی با تصویر ناصرالدین شاه اسکناس پنج تومانی با تصویر ناصرالدین شاه 450.تاجگزاری شاه،فرح، رضا پهلوی تاجگزاری شاه،فرح، رضا پهلوی 451.زیارت آیت الله کاشانی از دکتر مصدق زیارت آیت الله کاشانی از دکتر مصدق 452.سپاه دانش در حال تدریس به کودکان روستایی سپاه دانش در حال تدریس به کودکان روستایی
453.آیت الله کاشانی آیت الله کاشانی 454.سربازان سپاه دانش در آموزش سربازان سپاه دانش در آموزش 455.مراسم سوگند رضا شاه در مجلس مراسم سوگند رضا شاه در مجلس 456.گواهی نامه دبستان رضا پهلوی 1350 گواهی نامه دبستان رضا پهلوی 1350
457.سربازان دختر سپاه دانش در حال تعلیم سربازان دختر سپاه دانش در حال تعلیم 458.فرح پهلوی در سال 1971 فرح پهلوی در سال 1971 459.سخنرانی محمدرضا پس از ورود به خاک آمریکا در فرودگاه بین المللی :11 نوامبر 1949 سخنرانی محمدرضا پس از ورود به خاک آمریکا در فرودگاه بین المللی :11 نوامبر 1949 460.محمد رصا شاه در کاخ مرمر محمد رصا شاه در کاخ مرمر
461.مظفرالدین شاه قاجار سوار بر اسب مظفرالدین شاه قاجار سوار بر اسب 462.نادر شاه افشار نادر شاه افشار 463.ناصرالدین‌شاه قاجار (۲۵ تیر ۱۲۱۰ - ۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵) که پیش از پادشاهی ناصرالدین میرزا خوانده می‌شد، معروف به قبله عالم، سلطان صاحبقران و بعد شاه شهید، چهارمین شاه از دودمان قاجار ایران بود. ناصرالدین‌شاه قاجار (۲۵ تیر ۱۲۱۰ - ۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵) که پیش از پادشاهی ناصرالدین میرزا خوانده می‌شد، معروف به قبله عالم، سلطان صاحبقران و بعد شاه شهید، چهارمین شاه از دودمان قاجار ایران بود. 464.ناصرالدین شاه با ملیجک ملقب به عزیزالسلطان (ایستاده) در شکارگاه. ناصرالدین شاه غلامعلی‏خان را یگانه مصاحب خود یافت و به او لقب «عزیزالسلطان» بخشید که نشان دهنده محبوبیت وی نزد شاه بود. شاه همچنین او را به اعتبار پدرش «ملیجک» خطاب می‏کرد. ناصرالدین شاه با ملیجک ملقب به عزیزالسلطان (ایستاده) در شکارگاه. ناصرالدین شاه غلامعلی‏خان را یگانه مصاحب خود یافت و به او لقب «عزیزالسلطان» بخشید که نشان دهنده محبوبیت وی نزد شاه بود. شاه همچنین او را به اعتبار پدرش «ملیجک» خطاب می‏کرد.
465.سید چمال الدین اسد آبادی سید چمال الدین اسد آبادی 466.شاه، فرح، رضا، فرحناز شاه، فرح، رضا، فرحناز 467.دفاع مقدس-سربازان در حال آموزش دفاع مقدس-سربازان در حال آموزش 468.دفاع مقدس-سرباز مجروح دفاع مقدس-سرباز مجروح
469.دفاع مقدس-خامنه ای در حال اقامه نماز دفاع مقدس-خامنه ای در حال اقامه نماز 470.دفاع مقدس-خامنه ای در بسیج دفاع مقدس-خامنه ای در بسیج 471.انیس الدوله سوگلی ناصرالدین شاه قاجار انیس الدوله سوگلی ناصرالدین شاه قاجار 472.انیس الدوله همسر ناصرالدین شاه قاجار انیس الدوله همسر ناصرالدین شاه قاجار
473.ميرزا علي اصغر خان اتابك ملقب به امين السلطان ميرزا علي اصغر خان اتابك ملقب به امين السلطان 474.ستار خان در بستر و باقر خان در کنار وی ستار خان در بستر و باقر خان در کنار وی 475.سیّد ضیاءالدّین طباطبایی روزنامه نگار انگلوفیل متولد شیراز که با کمک رضا خان میرپنج کودتا کرد و نخست وزیر شد. سیّد ضیاءالدّین طباطبایی روزنامه نگار انگلوفیل متولد شیراز که با کمک رضا خان میرپنج کودتا کرد و نخست وزیر شد. 476.علی‌قلی‌خان بختیاری معروف به سردار اسعد بختیاری در تاریخ ۱۲۳۶ هجری شمسی و در جونقان بدنیا آمد. وی از رؤسای روشنفکر و تحصیل‌کرده مشروطه‌خواه بختیاری و فرمانده فاتحین تهران در جریان انقلاب مشروطه در ایران بود. علی‌قلی‌خان بختیاری معروف به سردار اسعد بختیاری در تاریخ ۱۲۳۶ هجری شمسی و در جونقان بدنیا آمد. وی از رؤسای روشنفکر و تحصیل‌کرده مشروطه‌خواه بختیاری و فرمانده فاتحین تهران در جریان انقلاب مشروطه در ایران بود.
477.عمو نوروزه حاجی فیروزه عمو نوروزه حاجی فیروزه 478.شیرین عبادی خندان شیرین عبادی خندان 479.مورگان شوستر مورگان شوستر 480.دکتر مصدق هنگام سخنرانی برای مردم مقابل مجلس1952 دکتر مصدق هنگام سخنرانی برای مردم مقابل مجلس1952
481.رییس جمهور فرانسه ژاک شیراک در جال استقبال از محمد خانمی رییس جمهور ایران در کاخ الیزه رییس جمهور فرانسه ژاک شیراک در جال استقبال از محمد خانمی رییس جمهور ایران در کاخ الیزه 482.نقاشی از ناپلئون اول در حال قبول هیئت دیپلماتیک ایرانی به سرپرستی میرزا محمد رضا قزوینی در قلعه فینکنشتاین نقاشی از ناپلئون اول در حال قبول هیئت دیپلماتیک ایرانی به سرپرستی میرزا محمد رضا قزوینی در قلعه فینکنشتاین 483.سردیس هاوارد بسکرویل معلم امریکایی که در صف مبارزان مشروطه در تبریز به شهادت رسید سردیس هاوارد بسکرویل معلم امریکایی که در صف مبارزان مشروطه در تبریز به شهادت رسید 484.مردان سوار بر الاغ به دروازه یوسف آباد تهران نزدیک میشوند مردان سوار بر الاغ به دروازه یوسف آباد تهران نزدیک میشوند
485.تیمورتاش دیپلمات ایرانی وارد مسکو میشود تیمورتاش دیپلمات ایرانی وارد مسکو میشود 486.مقبره لقمان بابا شاعر و فیلسوف قرن 4 ه.ق در سرخس خراسان. سنگ نبشته ها مربوط به 757 ه.ق میباشد مقبره لقمان بابا شاعر و فیلسوف قرن 4 ه.ق در سرخس خراسان. سنگ نبشته ها مربوط به 757 ه.ق میباشد 487.مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ ایرانی درآرامگاه توس:پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ ایرانی درآرامگاه توس:پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند 488.رضا شاه پهلوی در یونیفورم سربازی رضا شاه پهلوی در یونیفورم سربازی
489.عبدالحسین تیمورتاش وزیر رضا شاه در یونیفورم رسمی عبدالحسین تیمورتاش وزیر رضا شاه در یونیفورم رسمی 490.نقاشی در عالی قاپو از مجلس بزم و پذیرایی شاه طهماسب صفوی را از شاه همایون هندی نقاشی در عالی قاپو از مجلس بزم و پذیرایی شاه طهماسب صفوی را از شاه همایون هندی 491.رضا خان (نفر اول از چپ) به همراه وزیران کودتا و سید جمال الدین اسد آبادی (نفر ششم) سید ضیا اهل شیراز بود و به انگلوفیلی شهرت داشت و در سن 33 سالگی نخست وزیر شد. رضا خان (نفر اول از چپ) به همراه وزیران کودتا و سید جمال الدین اسد آبادی (نفر ششم) سید ضیا اهل شیراز بود و به انگلوفیلی شهرت داشت و در سن 33 سالگی نخست وزیر شد. 492.هنری راولینسون دیپلمات انگلیسی، سفیر ایران بین سالهای 1859-1860 م هنری راولینسون دیپلمات انگلیسی، سفیر ایران بین سالهای 1859-1860 م
493.مونا محمودنژاد از اولین اعدامیان بهایی بعد از انقلاب مونا محمودنژاد از اولین اعدامیان بهایی بعد از انقلاب 494.دورهگردها در حال فروش کباب در تهران - مربوط به اوایل قرن بیستم دورهگردها در حال فروش کباب در تهران - مربوط به اوایل قرن بیستم 495.احمد قوام و یا قوام السلطنه از سیاستمداران مشهور ایرانی است که 11 بار در دوران قاجار و پهلوی به مقام نخست وزیری رسید احمد قوام و یا قوام السلطنه از سیاستمداران مشهور ایرانی است که 11 بار در دوران قاجار و پهلوی به مقام نخست وزیری رسید 496.تیم ملی فوتبال ایران در سال 1978 تیم ملی فوتبال ایران در سال 1978
497.عکسی از ملکه ثریا اسفندیاری از نیمرخ عکسی از ملکه ثریا اسفندیاری از نیمرخ 498.رضا شاه پهلوی در یونیفورم رضا شاه پهلوی در یونیفورم 499.شاه مخلوع و خانواده اش از چپ به راست : لیلا، محمدرضاشاه، ولیعهد رضا،شهبانو فرح دیبا، شهناز و علیرضا شاه مخلوع و خانواده اش از چپ به راست : لیلا، محمدرضاشاه، ولیعهد رضا،شهبانو فرح دیبا، شهناز و علیرضا 500.دالان اشرف در زمان شاه عباس دوم صفوی ساخته شده بود دالان اشرف در زمان شاه عباس دوم صفوی ساخته شده بود
501.تمثال نادر شاه افشار سوار بر اسب در آرامگاهش در مشهد تمثال نادر شاه افشار سوار بر اسب در آرامگاهش در مشهد 502.حاجی میرزا آقاسی وزیر بی کفایت محمد شاه قاجارکه سرجشمه بسیاری از عقب ماندگی های دوران بعد از خویش بود حاجی میرزا آقاسی وزیر بی کفایت محمد شاه قاجارکه سرجشمه بسیاری از عقب ماندگی های دوران بعد از خویش بود 503.محمد شاه قاجار محمد شاه قاجار 504.تصویری از ناصرالدین شاه در جوانی در موزه لوور تصویری از ناصرالدین شاه در جوانی در موزه لوور
505.میرزا تقی خان امیرکبیر وزیر(صدر اعظم) ناصرالدین شاه میرزا تقی خان امیرکبیر وزیر(صدر اعظم) ناصرالدین شاه 506.کابینه وزیران رضا شاه پهلوی کابینه وزیران رضا شاه پهلوی 507.میرزا حسین قلی خان، اولین سفیر ایران در نیویورک به همراه همسرقد بلندش در کنار کالسکه (درشکه) حسینقلی خان صدرالسلطنه نخستین سفیر ایران در آمریکا به علت آبروریزی ناشی از ذبح گوسفندی در بالکن هتل والدرف آستوریای نیویورک، در روز عید قربان به تهران احضار شد. میرزا حسین قلی خان، اولین سفیر ایران در نیویورک به همراه همسرقد بلندش در کنار کالسکه (درشکه) حسینقلی خان صدرالسلطنه نخستین سفیر ایران در آمریکا به علت آبروریزی ناشی از ذبح گوسفندی در بالکن هتل والدرف آستوریای نیویورک، در روز عید قربان به تهران احضار شد. 508.زندانیان سیاسی مبارزان مشروطه خواه در بند در باغشاه زندانیان سیاسی مبارزان مشروطه خواه در بند در باغشاه
509.نگهبان (محافظ) کنسول ایران در ایالات متحده نگهبان (محافظ) کنسول ایران در ایالات متحده 510.محمد خاتمی در حال انجام مناسک حج 1388 محمد خاتمی در حال انجام مناسک حج 1388 511.آیت الله خامنه ای در حال مطالعه در نمایشگاه کتاب آیت الله خامنه ای در حال مطالعه در نمایشگاه کتاب 512.گروهی از ملاهای زمان قدیم گروهی از ملاهای زمان قدیم
513.صنعتگران ایرانی در عهد قاجار در حال تولید گیوه (نوعی کفش) صنعتگران ایرانی در عهد قاجار در حال تولید گیوه (نوعی کفش) 514.درویشان ایرانی درویشان ایرانی 515.تصویری از شهید رحایی در حال اقامه نماز جماعت به امامت محمد خاتمی تصویری از شهید رحایی در حال اقامه نماز جماعت به امامت محمد خاتمی 516.رضا شاه در حال بازدید از پالایشگاه آبادان رضا شاه در حال بازدید از پالایشگاه آبادان
517.محمد رضا شاه که به عنوان یک افسر آموزش دیده بود در حال شلیک تفنگ، چکمه به پا محمد رضا شاه که به عنوان یک افسر آموزش دیده بود در حال شلیک تفنگ، چکمه به پا 518.تصویر رضا شاه برجلد کتابی از سیروس قانی تصویر رضا شاه برجلد کتابی از سیروس قانی 519.نماینده مجلس در حال چرت زدن در جلسه نماینده مجلس در حال چرت زدن در جلسه 520.آیت الله طالقانی در حال اقامه نماز در اوایل انقلاب. صادق قطب زاده، داماد امام در صف اول دیده می شود آیت الله طالقانی در حال اقامه نماز در اوایل انقلاب. صادق قطب زاده، داماد امام در صف اول دیده می شود
521.عکسی از شمس پهلوی روی جلد مجله خواندنیها در لباس مقاومت فرانسه عکسی از شمس پهلوی روی جلد مجله خواندنیها در لباس مقاومت فرانسه 522.عکسی از امام خمینی و بهروز وثوقی تزئین بخش دیوار یک خانم مسن ایرانی عکسی از امام خمینی و بهروز وثوقی تزئین بخش دیوار یک خانم مسن ایرانی 523.یکی از هزاران ایرانی مصدوم سلاحهای شیمیایی یکی از هزاران ایرانی مصدوم سلاحهای شیمیایی 524.سواره نظام ایرانی سواره نظام ایرانی
525.ناصرالدین شاه و بعضی از نزدیکان دربار در حال پیک نیک و کشیدن قلیان که تبدیل به میراث سنتی ایران شد ناصرالدین شاه و بعضی از نزدیکان دربار در حال پیک نیک و کشیدن قلیان که تبدیل به میراث سنتی ایران شد 526.سربازان در لباسهای مدرن در کنار مجسمه نیزه دار هخامنشی بر سر در مقر گارد شاهنشاهی سربازان در لباسهای مدرن در کنار مجسمه نیزه دار هخامنشی بر سر در مقر گارد شاهنشاهی 527.محمد رضا شاه دست نشانده امریکا در هنگام ورود به فرودگاه تهران پس از کودتای 28 مرداد محمد رضا شاه دست نشانده امریکا در هنگام ورود به فرودگاه تهران پس از کودتای 28 مرداد 528.محمد رضا شاه جوان بر جلد مجله تایم دسامبر 1945 م محمد رضا شاه جوان بر جلد مجله تایم دسامبر 1945 م
529.واگن اسبی از اولین وسایل حمل و نقل عمومی شبه مدرن در تهران واگن اسبی از اولین وسایل حمل و نقل عمومی شبه مدرن در تهران 530.محمدرضا شاه، ملکه فوزیه و دخترشان شهناز و سگشان هاپو! محمدرضا شاه، ملکه فوزیه و دخترشان شهناز و سگشان هاپو! 531.اشخاصی که خود را دانشجویان خط امام مینامیدند در حال بالا رفتن از دیوار سفارت امریکا در تهران اشخاصی که خود را دانشجویان خط امام مینامیدند در حال بالا رفتن از دیوار سفارت امریکا در تهران 532.رضا خان و فرزندانش محمدرضا و اشرف و شمس رضا خان و فرزندانش محمدرضا و اشرف و شمس
533.رضا شاه و پسرش در بازدید از یک مدرسه پس از کشف حجاب رضا شاه و پسرش در بازدید از یک مدرسه پس از کشف حجاب 534.عکسهایی از احمد کسروی تاریخ نگار از جوانی تا شهادت عکسهایی از احمد کسروی تاریخ نگار از جوانی تا شهادت 535.پرتره نادر از مظفرالدین شاه قاجار با تاج کیانی و سبیل های بلند پرتره نادر از مظفرالدین شاه قاجار با تاج کیانی و سبیل های بلند 536.صفحه ای از کتاب شاهنشاهنامه-تصویر شخصی که برای ادای احترام به فتحعلی شاه از اسب پیاده میشود صفحه ای از کتاب شاهنشاهنامه-تصویر شخصی که برای ادای احترام به فتحعلی شاه از اسب پیاده میشود
537.نقاشی از ناصرالدین شاه قاجار. ناصرالدین شاه در سال ۱۲۹۰ به پیشنهاد سپهسالار عازم سفر به اروپا شد. سپهسالار قصد داشت پیشرفت کشورهای اروپایی را به شاه نشان دهد و ضعف ایران را در برابر آنان برای او آشکار کند. نقاشی از ناصرالدین شاه قاجار. ناصرالدین شاه در سال ۱۲۹۰ به پیشنهاد سپهسالار عازم سفر به اروپا شد. سپهسالار قصد داشت پیشرفت کشورهای اروپایی را به شاه نشان دهد و ضعف ایران را در برابر آنان برای او آشکار کند. 538.ترمیناتورماهواره ترمیناتورماهواره 539.دکتر محمد مصدق و هری ترومن دکتر محمد مصدق و هری ترومن 540.رضاشاه جلد مجله تایم رضاشاه جلد مجله تایم
541.رضا شاه همراه ملکه تاج الملوک رضا شاه همراه ملکه تاج الملوک 542.رضا شاه در لباس شخصی-آخرین روزهای زندگی رضا شاه در لباس شخصی-آخرین روزهای زندگی 543.عکسی دسته جمعی از آیت الله کاشانی و شعبان جعفری عکسی دسته جمعی از آیت الله کاشانی و شعبان جعفری 544.شاه و فرح در حال رقصیدن به ساز اجنبی شاه و فرح در حال رقصیدن به ساز اجنبی
545.رضا شاه بر جلد مجله تایم 1941 رضا شاه بر جلد مجله تایم 1941 546.رضا خان در هنگ سوادکوه رضا خان در هنگ سوادکوه 547.احمد باطبی تی شرت خونین همکلاسی خود را بالای سر میگیرید احمد باطبی تی شرت خونین همکلاسی خود را بالای سر میگیرید 548.رضا شاه در تنها سفر خارجی خود تا زمان تبعید در کنار مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار ترکیه امروزی رضا شاه در تنها سفر خارجی خود تا زمان تبعید در کنار مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار ترکیه امروزی
549.کالسکه ناصرالدین شاه قاجار. ناصرالدین شاه در سال ۱۲۹۰ به پیشنهاد سپهسالار عازم سفر به اروپا شد. سپهسالار قصد داشت پیشرفت کشورهای اروپایی را به شاه نشان دهد و ضعف ایران را در برابر آنان برای او آشکار کند. کالسکه ناصرالدین شاه قاجار. ناصرالدین شاه در سال ۱۲۹۰ به پیشنهاد سپهسالار عازم سفر به اروپا شد. سپهسالار قصد داشت پیشرفت کشورهای اروپایی را به شاه نشان دهد و ضعف ایران را در برابر آنان برای او آشکار کند. 550.تیتر روزنامه اطلاعات : هویدا تیرباران شد تیتر روزنامه اطلاعات : هویدا تیرباران شد 551.دکتر مصدق و دکتر فاطمی در جلسه درسی تاریخی به انگلیسی ها درسازمان ملل.. او پیرمردی خمیده ، به ظاهر خواب بر کرسی نما ینده ی بریتانیای کبیر تکیه زده و هر چه اطرافیان وی را صدا میزنند که برخیز. همچنان خواب است دکتر مصدق و دکتر فاطمی در جلسه درسی تاریخی به انگلیسی ها درسازمان ملل.. او پیرمردی خمیده ، به ظاهر خواب بر کرسی نما ینده ی بریتانیای کبیر تکیه زده و هر چه اطرافیان وی را صدا میزنند که برخیز. همچنان خواب است 552.نمایندگان دور دوم مجلس شورای ملی نمایندگان دور دوم مجلس شورای ملی
553.رضا شاه روی جلد مجله تایم 1938م با عنوان داریوش قرن 20 رضا شاه روی جلد مجله تایم 1938م با عنوان داریوش قرن 20 554.دربار اجمد شاه آخرین پادشاه قاجار در کنار رضا خان بنیانگذار سلطنت پهلوی همراه با سردار ظفر و سردار جنگ دربار اجمد شاه آخرین پادشاه قاجار در کنار رضا خان بنیانگذار سلطنت پهلوی همراه با سردار ظفر و سردار جنگ 555.مراسم تاجگذاری رضا شاه که تاج را خود بر سر خویش گذاشت مراسم تاجگذاری رضا شاه که تاج را خود بر سر خویش گذاشت 556.اشوزرتشت بنیانگذار دین زرتشت، اولین دین سازمان یافته جهان اشوزرتشت بنیانگذار دین زرتشت، اولین دین سازمان یافته جهان
557.پرداختی هنری از آرتمیس اولین دریادار زن ایرانی توسط استاد شکیبا پرداختی هنری از آرتمیس اولین دریادار زن ایرانی توسط استاد شکیبا 558.محمد علی شاه قاجار محمد علی شاه قاجار 559.شاه و ملکه ثریا در پیست اسکی شاه و ملکه ثریا در پیست اسکی 560.رضا شاه با مسلسل در هنگ همدان رضا شاه با مسلسل در هنگ همدان
561.محمد علی شاه قاجار محمد علی شاه قاجار 562.احمد شاه جوان آخرین پادشاه سلسله قاجار در مجلس شورا احمد شاه جوان آخرین پادشاه سلسله قاجار در مجلس شورا 563.اسدالله اعلم اسدالله اعلم 564.شاهزاده رضا سیروس پهلوی 6 ساله در حال نوشیدن پس از مراسم تاجگذاری پدرش شاهزاده رضا سیروس پهلوی 6 ساله در حال نوشیدن پس از مراسم تاجگذاری پدرش
565.دکتر مصدق در بستر بیماری عکسی از مجله لایف: این مرد مبارز در ره آزادی عاشق ایران و ایرانی بود و با وجود سن زیاد و وجود ضعیف به عوامل استعمار سر خم نکرد. او از زمان خویش خیلی جلوتر بود دکتر مصدق در بستر بیماری عکسی از مجله لایف: این مرد مبارز در ره آزادی عاشق ایران و ایرانی بود و با وجود سن زیاد و وجود ضعیف به عوامل استعمار سر خم نکرد. او از زمان خویش خیلی جلوتر بود 566.ملکه ثریا - دومین زن شاه ملکه ثریا - دومین زن شاه 567.مومیایی رضا شاه مومیایی رضا شاه 568.تابلویی از فتحعلی شاه قاجار تابلویی از فتحعلی شاه قاجار
569.ماکه فوزیه اولین همسر محمد رضا شاه ماکه فوزیه اولین همسر محمد رضا شاه 570.حجت الاسلام خامنه ای سوار بر پیکان حجت الاسلام خامنه ای سوار بر پیکان 571.آیت الله خمینی در حال ریختن چای. او انسان ساده زیستی بود واین خصوصیت زندگی وی حتی بعد از انقلاب بسیاری از هوادارانش را عمیقا تحت تاثیر قرار میداد. آیت الله خمینی در حال ریختن چای. او انسان ساده زیستی بود واین خصوصیت زندگی وی حتی بعد از انقلاب بسیاری از هوادارانش را عمیقا تحت تاثیر قرار میداد. 572.عکسهایی از دورانهای مختلف زنگی فیدل کاسترو رهبر افسانوی کوبا عکسهایی از دورانهای مختلف زنگی فیدل کاسترو رهبر افسانوی کوبا
573.رابرت شرلی جاسوس انگلیسی و همسر چرکس تبار وی که توانستند به دربار صفوی نفوذ کند رابرت شرلی جاسوس انگلیسی و همسر چرکس تبار وی که توانستند به دربار صفوی نفوذ کند 574.عکسی بامزه از فرماندهان نظامی ایران در حال ادای احترام نمایانگر دیسیپلین ضعیف: اسماعیل احمدی‌مقدم عکسی بامزه از فرماندهان نظامی ایران در حال ادای احترام نمایانگر دیسیپلین ضعیف: اسماعیل احمدی‌مقدم 575.خاتمی در حال بوسیدن دخترش خاتمی در حال بوسیدن دخترش 576.خواننده مشهور گوگوش در حال اجرای زنده پس از سالها ممنوعیت خواننده مشهور گوگوش در حال اجرای زنده پس از سالها ممنوعیت
577.از چپ به راست : مهدی بازرگان، آیت الله طالقانی، ابراهیم یزدی رهبران جنبش آزادی که بعد از انقلاب از چپ به راست : مهدی بازرگان، آیت الله طالقانی، ابراهیم یزدی رهبران جنبش آزادی که بعد از انقلاب 578.علی اشتری شخصی که به جرم جاسوسی برای اسراییل اعدام شد. علی اشتری شخصی که به جرم جاسوسی برای اسراییل اعدام شد. 579.مخمدرضا شاه بر جلد مجله تایم 1974م مخمدرضا شاه بر جلد مجله تایم 1974م 580.مخمدرضا شاه بر جلد مجله تایم 1960م مخمدرضا شاه بر جلد مجله تایم 1960م
581.محمد رضا شاه 25 ساله در سفر به امریکا برای اولین بار در هواپیما محمد رضا شاه 25 ساله در سفر به امریکا برای اولین بار در هواپیما 582.ملکه ثریا در حال بازدید قصر استانکینو روسیه 1956م ملکه ثریا در حال بازدید قصر استانکینو روسیه 1956م 583.یک خانم زائر حرم امام رضا سوار بر قاطر یک خانم زائر حرم امام رضا سوار بر قاطر 584.سیاست مدار و فرمانده یونانی تمیستوکلس قهرمان جنگ دریایی سالامیس از دشمن سابق خود خشایار شاه تقاضای پناهندگی میکند سیاست مدار و فرمانده یونانی تمیستوکلس قهرمان جنگ دریایی سالامیس از دشمن سابق خود خشایار شاه تقاضای پناهندگی میکند
585.آتوسا دختر کورش کبیر و خواهر ناتنی کامبیز از زنان برجسته در تاریخ ایران آتوسا دختر کورش کبیر و خواهر ناتنی کامبیز از زنان برجسته در تاریخ ایران 586.تصویری از آغا محمد خان قاجار تصویری از آغا محمد خان قاجار 587.تصویری از احمد شاه 14 ساله فرمانده ارتش در 1912 م. تصویری از احمد شاه 14 ساله فرمانده ارتش در 1912 م. 588.نخست وزیر مصدق و رییس جمهور امریکا ترومن. تردیدی نیست که آمریکا و بریتانیا هر آنچه میتوانستند برای سرنگونی دولت مصدق کردند اما شاید موفقیت ایشان بدون نقش حزب توده و روحانیون ممکن نبود نخست وزیر مصدق و رییس جمهور امریکا ترومن. تردیدی نیست که آمریکا و بریتانیا هر آنچه میتوانستند برای سرنگونی دولت مصدق کردند اما شاید موفقیت ایشان بدون نقش حزب توده و روحانیون ممکن نبود
589.رضاخان در هنگامی که در سفارت هلند محافظ بود رضاخان در هنگامی که در سفارت هلند محافظ بود 590.امام خمینی همراه پلیس فرانسه امام خمینی همراه پلیس فرانسه 591.ناصرالدین شاه بر تخت طاوس ناصرالدین شاه بر تخت طاوس 592.میرزا تقی خان امیرکبیر میرزا تقی خان امیرکبیر
593.صحنه دستگیری صدام در مخفیگاه زیرزمینی صحنه دستگیری صدام در مخفیگاه زیرزمینی 594.نقاشی بیضی شکل از شاپور و والرین در جنگ نقاشی بیضی شکل از شاپور و والرین در جنگ 595.محمد رضا شاه و نیکسون در واشنگتن محمد رضا شاه و نیکسون در واشنگتن 596.شیرین عبادی برنده جایزه نوبل شیرین عبادی برنده جایزه نوبل
597.مصدق در جوانی والی فارس: نام مصدق بزرگ یادآور یک قرن تلاش در راه استقلال و آزادی ایران در عین شرافت و پاکی. مصدق در جوانی والی فارس: نام مصدق بزرگ یادآور یک قرن تلاش در راه استقلال و آزادی ایران در عین شرافت و پاکی. 598.داریوش فروهر داریوش فروهر 599.محمدعلی شاه قاجار محمدعلی شاه قاجار 600.مزدک مزدک
601.کلنل پسیان عارف قزوینی شعری برای سنگ قبر وی سرود : این سر که نشان سرپرستی‌ست امروز رها ز قید هستی‌ست با دیدهٔ عبرتش ببینید کاین عاقبت وطن‌پرستی‌ست کلنل پسیان عارف قزوینی شعری برای سنگ قبر وی سرود : این سر که نشان سرپرستی‌ست امروز رها ز قید هستی‌ست با دیدهٔ عبرتش ببینید کاین عاقبت وطن‌پرستی‌ست 602.مصدق آزادمرد ایرانی که باید از نوشناخت همراه با دستنوشته اش. مصدق امتیاز حق شیلات و کشتیرانی در دریای خزر را از شوروی باز پس گرفت و سفیر شوروی در ایران رسما اعلام کرد که دولتش در برابر مصدق به زانو افتاد مصدق آزادمرد ایرانی که باید از نوشناخت همراه با دستنوشته اش. مصدق امتیاز حق شیلات و کشتیرانی در دریای خزر را از شوروی باز پس گرفت و سفیر شوروی در ایران رسما اعلام کرد که دولتش در برابر مصدق به زانو افتاد 603.جیمی کارتر-رئیس جمهور امریکا جیمی کارتر-رئیس جمهور امریکا 604.اعدام شیخ فضل الله اعدام شیخ فضل الله
605.نقش برچسته فرورتیش-بیستون نقش برچسته فرورتیش-بیستون 606.شاه اسماعیل صفوی شاه اسماعیل صفوی 607.دکتر محمد مصدق-نخست وزیری که باید دوباره شناخت:سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995 درباره دکتر مصدق منتشر کرد :خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از خسارتی که هیتلر در جنگ دوم جهانی به انگلستان وارد کرد بیش تر بود دکتر محمد مصدق-نخست وزیری که باید دوباره شناخت:سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995 درباره دکتر مصدق منتشر کرد :خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از خسارتی که هیتلر در جنگ دوم جهانی به انگلستان وارد کرد بیش تر بود 608.رهبران کشورهای متفق در جنگ جهانی دوم علیه هیتلر در کنفرانس سال ۱۳۲۲ تهران. از راست: وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا، فرانکلین روزولت، رییس جمهور آمریکا و ژوزف استالین، رهبر اتحاد جماهیر شوروی رهبران کشورهای متفق در جنگ جهانی دوم علیه هیتلر در کنفرانس سال ۱۳۲۲ تهران. از راست: وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا، فرانکلین روزولت، رییس جمهور آمریکا و ژوزف استالین، رهبر اتحاد جماهیر شوروی
609.جشنهای 2500 ساله پیاده نظام قاجار جشنهای 2500 ساله پیاده نظام قاجار 610.تابلو نقاشی از نادر شاه افشار تابلو نقاشی از نادر شاه افشار 611.مجسمه شاه اسماعیل صفوی مجسمه شاه اسماعیل صفوی 612.انوشه انصاری انوشه انصاری
613.آیت الله خمینی آیت الله خمینی 614.مجسمه شاپور در غار بیشابور مجسمه شاپور در غار بیشابور 615.مجسمه شاپور مجسمه شاپور 616.دکتر مصدق رهبری نهضت ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت ولی با خیانت عوامل داخلی که منجر به کودتای 28 مرداد شد مظلومانه محاکمه و در خانه خویش در احودآبادزندانی شد. حبس خانگی مخالفین سیاسی پس از کودتای سیا جزو عادتهای زشت حکومتهای خودکامه درآمد. دکتر مصدق رهبری نهضت ملی شدن صنعت نفت را بر عهده گرفت ولی با خیانت عوامل داخلی که منجر به کودتای 28 مرداد شد مظلومانه محاکمه و در خانه خویش در احودآبادزندانی شد. حبس خانگی مخالفین سیاسی پس از کودتای سیا جزو عادتهای زشت حکومتهای خودکامه درآمد.
617.هرمزد دوم هرمزد دوم 618.شاپور دوم پادشاه ساسانی مشهور به ذوالاکتاف مفق شد سکوه دوباره دوره ساسانی را به ایران برگرداند. او که در رحم مادر پادشاه نامیده شده بود تنها کسی در طول تاریخ است که سلطنتش طولانی تر از عمرش بود شاپور دوم پادشاه ساسانی مشهور به ذوالاکتاف مفق شد سکوه دوباره دوره ساسانی را به ایران برگرداند. او که در رحم مادر پادشاه نامیده شده بود تنها کسی در طول تاریخ است که سلطنتش طولانی تر از عمرش بود 619.سکه بهرام اول سکه بهرام اول 620.سکه هرمزد اول سکه هرمزد اول
621.تابلوی نقاشی از نادر شاه افشار تابلوی نقاشی از نادر شاه افشار 622.محافظین در حال نظااره محمود احمدی نژاد محافظین در حال نظااره محمود احمدی نژاد 623.نقش برچسته مرد ایرانی (به احتمال قوی اردشیر اول) در حال جنگ با هیولا-تخت جمشید نقش برچسته مرد ایرانی (به احتمال قوی اردشیر اول) در حال جنگ با هیولا-تخت جمشید 624.مراسم اعدام صدام حسین که تاریخ مصرفش به پایان رسیده بود درست روز عید قربان! مراسم اعدام صدام حسین که تاریخ مصرفش به پایان رسیده بود درست روز عید قربان!
625.محمدرضا شاه ، بودین و صدام حسین در حین مذاکرات در الجزایر محمدرضا شاه ، بودین و صدام حسین در حین مذاکرات در الجزایر 626.پیاده شدن امام خمینی از هواپیمای ایر فرانس: از راست به چپ : ابوالحسن بنی‌صدر، صادق طباطبایی، حسن لاهوتی و پشت سر آن صادق قطب زاده، آیت‌الله مطهری، احمد خمینی پیاده شدن امام خمینی از هواپیمای ایر فرانس: از راست به چپ : ابوالحسن بنی‌صدر، صادق طباطبایی، حسن لاهوتی و پشت سر آن صادق قطب زاده، آیت‌الله مطهری، احمد خمینی 627.حجت الاسلام محمد خاتمی در لباس شخصی در حال اهدای خون حجت الاسلام محمد خاتمی در لباس شخصی در حال اهدای خون 628.تودیع ریاست جمهوری احمدی نژاد تودیع ریاست جمهوری احمدی نژاد
629.آیت الله خامنه ای در مراسم عزاداری عاشورا آیت الله خامنه ای در مراسم عزاداری عاشورا 630.آیت الله خامنه ای و پرچم ایران آیت الله خامنه ای و پرچم ایران 631.عکسی قدیمی از کودک قاجار با زیورآلات نقره عکسی قدیمی از کودک قاجار با زیورآلات نقره 632.تابلویی از مظفرالدین شاه قاجار با سبیل های کلفت. مظفرالدین شاه قاجار کسی بود که قانون مشروطیت را امضا کرد ولی اندکی پس از آن درگذشت. تابلویی از مظفرالدین شاه قاجار با سبیل های کلفت. مظفرالدین شاه قاجار کسی بود که قانون مشروطیت را امضا کرد ولی اندکی پس از آن درگذشت.
633.شاهزاده عباس میرزای قاجار شاهزاده عباس میرزای قاجار 634.بانوی قاجار شازده خانوم سوار بر دوچرخه بانوی قاجار شازده خانوم سوار بر دوچرخه 635.داریوش فروهر، مهدی بازرگان، جوادی - اوائل انقلاب داریوش فروهر، مهدی بازرگان، جوادی - اوائل انقلاب 636.مورگان شوستر و همراهانش در کاخ اتابک مورگان شوستر و همراهانش در کاخ اتابک
637.مظفرالدین شاه قاجار در فرانسه مظفرالدین شاه قاجار در فرانسه 638.فتحعلی شاه قاجار فتحعلی شاه قاجار 639.پرتره شاه اسماییل صفوی پرتره شاه اسماییل صفوی 640.دختر ایرانی در لباس قاجاری در کاخ صاجبقرانیه دختر ایرانی در لباس قاجاری در کاخ صاجبقرانیه
641.احمدی نژاد در تمرین فوتبال احمدی نژاد در تمرین فوتبال 642.احمد شاه قاجار در سفر اروپا احمد شاه قاجار در سفر اروپا 643.وزیران کابینه در دیدار با شاه در دربار پهلوی وزیران کابینه در دیدار با شاه در دربار پهلوی 644.نقش برجسته اسپاتین در بیستون نقش برجسته اسپاتین در بیستون
645.نخست وزیر-وثوق الدوله نخست وزیر-وثوق الدوله 646.هنرپیشه ایرانی با چادر در تخت جمشید هنرپیشه ایرانی با چادر در تخت جمشید 647. نقاشی بیزانس ازهراکلیوس و خسرو در حال تعظیم.خسرو پرویز جنگی را با بیزانس در سال 602م آغاز کرد که 25 سال طول کشید و هر دو امپراطوری ساسانی و روم را به اضمحلال برد. نقاشی بیزانس ازهراکلیوس و خسرو در حال تعظیم.خسرو پرویز جنگی را با بیزانس در سال 602م آغاز کرد که 25 سال طول کشید و هر دو امپراطوری ساسانی و روم را به اضمحلال برد. 648.احمدشاه قاجار (۱۲۷۵ تبریز - ۱۳۰۸ پاریس) هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در ایران بوده‌است. او دومین پسر محمدعلی‌شاه و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در هنگام ولیعهدی پدرش در تبریز به دنیا آمد احمدشاه قاجار (۱۲۷۵ تبریز - ۱۳۰۸ پاریس) هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در ایران بوده‌است. او دومین پسر محمدعلی‌شاه و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در هنگام ولیعهدی پدرش در تبریز به دنیا آمد
649.نقش برچسته گوبریاس(گاوبروو) در بیستون نقش برچسته گوبریاس(گاوبروو) در بیستون 650.میرزا کوچک خان جنگلی میرزا کوچک خان جنگلی 651.مجسمه تیمور لنگ : قهرمانی برای یک ملت، قاتل ملتی دیگر مجسمه تیمور لنگ : قهرمانی برای یک ملت، قاتل ملتی دیگر 652.دستگیری تفنگداران امریکایی در جریان تسخیر لانه جاسوسی دستگیری تفنگداران امریکایی در جریان تسخیر لانه جاسوسیسایر بخشها: -زمان -حیوانات -طبیعت -اشخاص -سازه -چاپ -مکان -هنر -واقعه -ارتش -فناوری -ورزش -حمل و نقل -آموزش


Happy Summer Sale

خانه درباره / تماس    محصولات    خدمات    غزليات حافظ    لینکهای برتر ایران    قرآن کریم    فرهنگ تاريخ
کليه حقوق @ 1394 fouman.com متعلق به ایرانیان