پیام بازرگانی:

گالری عکسهای ایرانی-بخش: طبیعت

شامل: طبيعت، منظره، گل و گیاه، جنگل، درخت، دریا، اقیانوس، رودخانه، باغ، کوه، صحرا، طلوع، غروب، برف و باران
1.خارک (خارگ) یا جزیره خارک، جزیره‌ای دارای اهمیت اقتصادی با اسکان شهری و در ۳۸ کیلومتری ساحل ایران (بندر گناوه) در خلیج فارس از توابع استان بوشهر ایران است. کتیبه‌ای از دوران باستان در خارک سنگ‌نوشته‌ای به خط میخی از نام خلیج فارس یاد می کند. خارک (خارگ) یا جزیره خارک، جزیره‌ای دارای اهمیت اقتصادی با اسکان شهری و در ۳۸ کیلومتری ساحل ایران (بندر گناوه) در خلیج فارس از توابع استان بوشهر ایران است. کتیبه‌ای از دوران باستان در خارک سنگ‌نوشته‌ای به خط میخی از نام خلیج فارس یاد می کند. 2.غروب زیبای خورشید یک درخت نخل در جزیرهٔ مینو: این جزیره در گذشته نام صلبوخ داشته و بین آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا می‌گیرد وتفریح گاهی برای مردم آبادان و خرمشهر به حساب می‌آید. غروب زیبای خورشید یک درخت نخل در جزیرهٔ مینو: این جزیره در گذشته نام صلبوخ داشته و بین آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا می‌گیرد وتفریح گاهی برای مردم آبادان و خرمشهر به حساب می‌آید. 3.له‌های شیطان كوه را كه زیر گام بگذاری تازه می‌شود بام لاهیجان. شهر با همه قصه‌اش زیر نگاهت قرار می‌گیرد. غروب آفتاب را به تماشا بنشین آن زمان كه رخسار خویش را در دریاچه روبه‌رو به تماشا می‌نشیند. گر می‌گیری از این همه زیبایی. شكوه می‌گیرد نگاهت. له‌های شیطان كوه را كه زیر گام بگذاری تازه می‌شود بام لاهیجان. شهر با همه قصه‌اش زیر نگاهت قرار می‌گیرد. غروب آفتاب را به تماشا بنشین آن زمان كه رخسار خویش را در دریاچه روبه‌رو به تماشا می‌نشیند. گر می‌گیری از این همه زیبایی. شكوه می‌گیرد نگاهت. 4.رودخانه قم‌رود که از کوهستان‌های اطراف لرستان، خمین، گلپایگان و خوانسار سرچشمه می‌گیرد، در جنوب شرقی استان مرکزی قرار دارد. این رودخانه در هر مکان نام مخصوصی دارد. سد پانزده خرداد در 15 کیلومتری دلیجان به سمت قم بر روی این رودخانه ساخته شده است. رودخانه قم‌رود که از کوهستان‌های اطراف لرستان، خمین، گلپایگان و خوانسار سرچشمه می‌گیرد، در جنوب شرقی استان مرکزی قرار دارد. این رودخانه در هر مکان نام مخصوصی دارد. سد پانزده خرداد در 15 کیلومتری دلیجان به سمت قم بر روی این رودخانه ساخته شده است.
5.غروب درطبیعت زیبای دیلمان در شهرستان سیاهکل استان سرسبزگیلان. نام دیلمان ترکیبی است از سه پاره واژه به معنی جای بلند نگهدارنده دام است و در حقیقت دیلمان سرزمین بلندی است که در آن دامداری انجام می شود. غروب درطبیعت زیبای دیلمان در شهرستان سیاهکل استان سرسبزگیلان. نام دیلمان ترکیبی است از سه پاره واژه به معنی جای بلند نگهدارنده دام است و در حقیقت دیلمان سرزمین بلندی است که در آن دامداری انجام می شود. 6.قایقی بر دریای خزر کاری از عکاس هنرمند ایرانی احمد خطیری دارای جوائز جهانی و افتخاراتی همچون مدال طلای جشنواره عکس رومانی ،لوح افتخار جشنواره فتوژورناليسم آمريكا. البته لیست عناوین و افتخاراتی که احمد خطیری بدست آورده طولانی است. قایقی بر دریای خزر کاری از عکاس هنرمند ایرانی احمد خطیری دارای جوائز جهانی و افتخاراتی همچون مدال طلای جشنواره عکس رومانی ،لوح افتخار جشنواره فتوژورناليسم آمريكا. البته لیست عناوین و افتخاراتی که احمد خطیری بدست آورده طولانی است. 7.اشکوارت رودسر: اشکور در امتداد سلسله کوه های البرز قرار دارد و از جنوبی ترین نقطه شهرستان های رودسر و املش آغاز تا جنوبی ترین نقطه شهرستان رامسر ادامه دارد اشکورات رودسر به 3 دهستان تقسیم شده است: اشکور سفلی، اشکور علیا و سیارستاق ییلاقی و اشکور شوئیل اشکوارت رودسر: اشکور در امتداد سلسله کوه های البرز قرار دارد و از جنوبی ترین نقطه شهرستان های رودسر و املش آغاز تا جنوبی ترین نقطه شهرستان رامسر ادامه دارد اشکورات رودسر به 3 دهستان تقسیم شده است: اشکور سفلی، اشکور علیا و سیارستاق ییلاقی و اشکور شوئیل 8.آبشار اخلمد در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران می‌باشد.قندیل بستن این آبشار مناظر بدیعی بوجود می اورد. آبشار اخلمد در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران می‌باشد.قندیل بستن این آبشار مناظر بدیعی بوجود می اورد.
9.اسکله صیادی روستای تاریخی طیس در  استان سیستان و بلوچستان ایران است که در منطقه کوهپایه‌ای در ۵ کیلومتری شمال غربی چابهار واقع شده‌است. پیشینهٔ باستانی این بندر به دوران هخامنشیان (دریای مکران) بازمی‌گردد و آثار تاریخی بسیاری در این روستا وجود دارد. اسکله صیادی روستای تاریخی طیس در استان سیستان و بلوچستان ایران است که در منطقه کوهپایه‌ای در ۵ کیلومتری شمال غربی چابهار واقع شده‌است. پیشینهٔ باستانی این بندر به دوران هخامنشیان (دریای مکران) بازمی‌گردد و آثار تاریخی بسیاری در این روستا وجود دارد. 10.دره چاهکوه در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است و  با احجام و تندیس‌های بی نظیر و پوشیده از صدها حفره و کاسه و طاقچه، این دره در ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد. دره چاهکوه در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است و با احجام و تندیس‌های بی نظیر و پوشیده از صدها حفره و کاسه و طاقچه، این دره در ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد. 11.شیطان کوه، بام سبز،استخر لاهیجان،تله کابین لاهیجان از جاذبه هایی است که باعث شده این شهریکی از توریستی ترین مناطق شمالی ایران باشد. گرچه زمانی لاهیجان شهر اصلی و مرکز اداری (دارالملک) کل ایالت و پایتخت تاریخی بیه پیش بود. شیطان کوه، بام سبز،استخر لاهیجان،تله کابین لاهیجان از جاذبه هایی است که باعث شده این شهریکی از توریستی ترین مناطق شمالی ایران باشد. گرچه زمانی لاهیجان شهر اصلی و مرکز اداری (دارالملک) کل ایالت و پایتخت تاریخی بیه پیش بود. 12.نمایی از رودخانه جاجرود در جلوی سد لتیان در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تهران در لواسان. کف دریاچه سد لتیان در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. لتیان نام یکی از روستاهای زیر آب رفته است که نزدیک ترین آنها به دیواره سد لتیان بوده است. نمایی از رودخانه جاجرود در جلوی سد لتیان در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تهران در لواسان. کف دریاچه سد لتیان در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. لتیان نام یکی از روستاهای زیر آب رفته است که نزدیک ترین آنها به دیواره سد لتیان بوده است.
13.دریاچه زیبای اوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد. دریاچه زیبای اوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد. 14.ماسه و صدف در سواحل زیبای انزلی در کرانه دریای خزر. 20 کیلومتر ساحل عمومی با آلاچیق ، محوطه های شنا، زمین والیبال و فوتبال ساحلی، پارکینگ، سرویس بهداشتی، گروه امداد و نجات و سایر امکانات رفاهی سالیانه میلونها گردشگر را یه خود جذب میکن. ماسه و صدف در سواحل زیبای انزلی در کرانه دریای خزر. 20 کیلومتر ساحل عمومی با آلاچیق ، محوطه های شنا، زمین والیبال و فوتبال ساحلی، پارکینگ، سرویس بهداشتی، گروه امداد و نجات و سایر امکانات رفاهی سالیانه میلونها گردشگر را یه خود جذب میکن. 15.چراغهای خانه های روستای پلنگان روشنایی بخش شب کوهستان نمادی از بسیاری از شهرکهای روستایی ایران بر پایه فرهنگ اصیل توسعه پایدار، دوستدار طبیعت، آپارتمانهای سنتی که در آن سقف خانه حیات ساختمان همسایه بالایی است. چراغهای خانه های روستای پلنگان روشنایی بخش شب کوهستان نمادی از بسیاری از شهرکهای روستایی ایران بر پایه فرهنگ اصیل توسعه پایدار، دوستدار طبیعت، آپارتمانهای سنتی که در آن سقف خانه حیات ساختمان همسایه بالایی است. 16.کوه قلاقیران از کوه‌های استان ایلام در غرب ایران در ۳ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.قلاقیران را نماد ایلام و به لحاظ شباهت به برج آزادی تهران یکی از بهترین جلوه‌ای طبیعی کشور به شمار می آید و دارای زیبایی‌ها و جذابیت‌های کم نظیر نقاط کوهستانی ایران است.. کوه قلاقیران از کوه‌های استان ایلام در غرب ایران در ۳ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.قلاقیران را نماد ایلام و به لحاظ شباهت به برج آزادی تهران یکی از بهترین جلوه‌ای طبیعی کشور به شمار می آید و دارای زیبایی‌ها و جذابیت‌های کم نظیر نقاط کوهستانی ایران است..
17.آخرین برف زمستانی در رودخانهٔ تجریش در تهران نام دگر رودخانهٔ دربند مهمترین و دومین رود پرآب تهران است. تهران قدیم با آب این رود تشکیل شد. بلندترین نقطهٔ رشته کوه توچال یا رشته کوه البرز مرکزی جنوبی، یعنی توچال در حوزهٔ آبخیز این رودخانه قرار دارد. آخرین برف زمستانی در رودخانهٔ تجریش در تهران نام دگر رودخانهٔ دربند مهمترین و دومین رود پرآب تهران است. تهران قدیم با آب این رود تشکیل شد. بلندترین نقطهٔ رشته کوه توچال یا رشته کوه البرز مرکزی جنوبی، یعنی توچال در حوزهٔ آبخیز این رودخانه قرار دارد. 18.شهر زیبای ماسال در استان گیلان در کنار رودخانه خالکایی واقع است،  رودی که از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد و پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر گذر می‌نماید. شهر زیبای ماسال در استان گیلان در کنار رودخانه خالکایی واقع است، رودی که از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد و پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر گذر می‌نماید. 19.شهر رویایی اسالم گیلان . یکی از بهترین و دیدنی ترین جاده های کشور جاده توریستی اسالم – خلخال می باشد که همه ساله هزاران نفر از دوستداران طبیعت را بخود جذب می کند. شهر رویایی اسالم گیلان . یکی از بهترین و دیدنی ترین جاده های کشور جاده توریستی اسالم – خلخال می باشد که همه ساله هزاران نفر از دوستداران طبیعت را بخود جذب می کند. 20.برف زمستانی در اَسالِم،  یکی از شهرهای استان گیلان. این شهر با جمعیت ۳۹٬۵۷۵ نفر در بخش اسالم شهرستان تالش قرار دارد. صنایع دستی (گلیم و سفال)، فراورده‌های دامی، چوب و کاغذ این ناحیه شهرت فرامنطقه‌ای دارد. برف زمستانی در اَسالِم، یکی از شهرهای استان گیلان. این شهر با جمعیت ۳۹٬۵۷۵ نفر در بخش اسالم شهرستان تالش قرار دارد. صنایع دستی (گلیم و سفال)، فراورده‌های دامی، چوب و کاغذ این ناحیه شهرت فرامنطقه‌ای دارد.
21.چرای اسبان در آبکنار، نزدیکی مرداب انزلی از مناظری است که در صورت عدم پیشگیری از توسعه بی محابای شهری ممکن است جزئی از تاریخ شود. چرای اسبان در آبکنار، نزدیکی مرداب انزلی از مناظری است که در صورت عدم پیشگیری از توسعه بی محابای شهری ممکن است جزئی از تاریخ شود. 22.اسب سواری در غروب زیبا در جزیره کیش که به خاطر جاذبه های طبیعی، تاریخی، رستورانها، هتلها ،تفریحات و تجارت آزاد از مناطق گردشگری مهم در خلیج فارس میباشد. اسب سواری در غروب زیبا در جزیره کیش که به خاطر جاذبه های طبیعی، تاریخی، رستورانها، هتلها ،تفریحات و تجارت آزاد از مناطق گردشگری مهم در خلیج فارس میباشد. 23.یک عکس فوق العاده زیبا از سد امیرکبیر که سد کرج هم نامیده می‌شود و در شمال شهر کرج و در ۲۵ کیلومتری جادهٔ کرج به چالوس قرار دارد. این سد، اولین سد چندمنظورهٔ کشور ایران و یکی از منابع تأمین آب شهر تهران می‌باشد. یک عکس فوق العاده زیبا از سد امیرکبیر که سد کرج هم نامیده می‌شود و در شمال شهر کرج و در ۲۵ کیلومتری جادهٔ کرج به چالوس قرار دارد. این سد، اولین سد چندمنظورهٔ کشور ایران و یکی از منابع تأمین آب شهر تهران می‌باشد. 24.زیبایی خیره کننده یک جزیره واقع در تالاب بین المللی بندر انزلی در مجاورت جاده کنار گذر تالاب. شبه جزيره انزلی حدود پانزده هزار سال پیش ، از سطح آب دریای خزر بیرون آمد و به عنوان مهمترین بندر سواحل جنوبی خزر معروف گردید. زیبایی خیره کننده یک جزیره واقع در تالاب بین المللی بندر انزلی در مجاورت جاده کنار گذر تالاب. شبه جزيره انزلی حدود پانزده هزار سال پیش ، از سطح آب دریای خزر بیرون آمد و به عنوان مهمترین بندر سواحل جنوبی خزر معروف گردید.
25.غروب زیبای بندر عباس شهری تاریخی در کنار خلیج فارس که به خاطر موقعیت استراتزیکی آن در تنگه هرمز مقر اصلی نیروی دریایی میباشد. غروب زیبای بندر عباس شهری تاریخی در کنار خلیج فارس که به خاطر موقعیت استراتزیکی آن در تنگه هرمز مقر اصلی نیروی دریایی میباشد. 26.زیبایی شگفت انگیز فروریختن آب درزمینه سفید رنگ ایجاد شده از سفیدی برف همراه با قندیلهای یخی آبشار شیخ علی خان در شهرستان کوهرنگ در دامنه ی زردکوه در 9 کیلومتری شمال غرب چلگرد واقع در ۹۲ کیلومتری شهرکرد در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. زیبایی شگفت انگیز فروریختن آب درزمینه سفید رنگ ایجاد شده از سفیدی برف همراه با قندیلهای یخی آبشار شیخ علی خان در شهرستان کوهرنگ در دامنه ی زردکوه در 9 کیلومتری شمال غرب چلگرد واقع در ۹۲ کیلومتری شهرکرد در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. 27.دشت لاله‌های واژگون در استان چهارمحال و بختیاری مشهورترین دشت لاله ایران است که در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت به گل می‌نشیند. گونه‌ای از لاله واژگون که در این دشت می‌روید بسیار نادر است و در یک اثر طبیعی ملی به شمار می‌آید. دشت لاله‌های واژگون در استان چهارمحال و بختیاری مشهورترین دشت لاله ایران است که در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت به گل می‌نشیند. گونه‌ای از لاله واژگون که در این دشت می‌روید بسیار نادر است و در یک اثر طبیعی ملی به شمار می‌آید. 28.رودخانه بازفت، جاذبه سحرانگیز طبیعت استان چهارمحال و بختیاری. رودخانه بازفت که پس از طی سراسر باختر منطقه به رودخانه کارون می پيوندد، يکی از بکرترين و بديع ترين امکانات گردشگری منطقه است. رودخانه بازفت، جاذبه سحرانگیز طبیعت استان چهارمحال و بختیاری. رودخانه بازفت که پس از طی سراسر باختر منطقه به رودخانه کارون می پيوندد، يکی از بکرترين و بديع ترين امکانات گردشگری منطقه است.
29.شالیکاری(بیجار در زبان محلی) در منطقه دیلمان نزدیک سیاهکل استان گیلان که تا قرن پنجم هجری دیلم نامیده می‌شد. بعد سقوط پادشاهی ساسانیان، دیلمیان  بامقاومت قهرمانانه‌ای تا قرنها از ورود تازیان به سرزمنیهای خود جلوگیری کردند. شالیکاری(بیجار در زبان محلی) در منطقه دیلمان نزدیک سیاهکل استان گیلان که تا قرن پنجم هجری دیلم نامیده می‌شد. بعد سقوط پادشاهی ساسانیان، دیلمیان بامقاومت قهرمانانه‌ای تا قرنها از ورود تازیان به سرزمنیهای خود جلوگیری کردند. 30.نمایی زیبا از کوه دَماوَند پوشیده از برفها زیر ابرهای زمستان 1383. دماوند در شمال ایران و درمیان رشته کوههای البرز بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است. نمایی زیبا از کوه دَماوَند پوشیده از برفها زیر ابرهای زمستان 1383. دماوند در شمال ایران و درمیان رشته کوههای البرز بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است. 31.سَهَنْدْ نام قله و رشته‌کوهی آتش‌فشانی در جنوب تبریز، شمال مراغه، شرق آذرشهر و غرب بستان‌آباد در مرکز استان آذربایجان شرقی است. این رشته‌کوه دارای ۱۷ قله با ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر است که بلندترین آن‌ها (قوچ‌گلی داغی) ۳۷۰۷ متر بلندی دارد سَهَنْدْ نام قله و رشته‌کوهی آتش‌فشانی در جنوب تبریز، شمال مراغه، شرق آذرشهر و غرب بستان‌آباد در مرکز استان آذربایجان شرقی است. این رشته‌کوه دارای ۱۷ قله با ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر است که بلندترین آن‌ها (قوچ‌گلی داغی) ۳۷۰۷ متر بلندی دارد 32.نمای شمالی کوه دنا - عکس در جاده سمیرم گرفته شده است - فروردین 1391 دِنا بلندترین قله رشته‌کوه‌های زاگرس در باختر ایران و در باختر مرکز فلات ایران است.بلندای این قله ٤٤٠٩ متر است و در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج در شهر سیسخت جای گرفته‌است. نمای شمالی کوه دنا - عکس در جاده سمیرم گرفته شده است - فروردین 1391 دِنا بلندترین قله رشته‌کوه‌های زاگرس در باختر ایران و در باختر مرکز فلات ایران است.بلندای این قله ٤٤٠٩ متر است و در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج در شهر سیسخت جای گرفته‌است.
33.زرد کوه بختیاری با حداکثر ارتفاع بیش از ۴۲۰۰ متر دومین کوه زاگرس از نظر ارتفاع (پس از دنا) است.این کوه در نزدیکی کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری در ایران قرار دارد. زرد کوه بختیاری با حداکثر ارتفاع بیش از ۴۲۰۰ متر دومین کوه زاگرس از نظر ارتفاع (پس از دنا) است.این کوه در نزدیکی کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری در ایران قرار دارد. 34.مشهورترین کوه استان خراسان به بلندی ۳۲۱۱ متر که در چند کیلومتری شمال شهر نیشابور قرار دارد. این کوه بخشی از رشته‌کوه البرز است و به بام خراسان شهرت دارد. مشهورترین کوه استان خراسان به بلندی ۳۲۱۱ متر که در چند کیلومتری شمال شهر نیشابور قرار دارد. این کوه بخشی از رشته‌کوه البرز است و به بام خراسان شهرت دارد. 35.عکسی فوق العاده از منظره ای شگفت انگیز از روستای باستانی ماسوله از توابع شهرستان فومن در استان گیلان. عکسی فوق العاده از منظره ای شگفت انگیز از روستای باستانی ماسوله از توابع شهرستان فومن در استان گیلان. 36.یک منظره بدیع از پارک کنار دریاچه لاهیجان در نوروز 1391 که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران در طول سال میباشد. یک منظره بدیع از پارک کنار دریاچه لاهیجان در نوروز 1391 که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران در طول سال میباشد.
37.خرابه قلعه تاریخی صفوی دردریاچه عباس آباد نزدیک بهشهردراستان مازندران. این مکان یکی از جاذبه های مهم توریستی استان برای علاقه مندان به تاریخ و طبیغت است خرابه قلعه تاریخی صفوی دردریاچه عباس آباد نزدیک بهشهردراستان مازندران. این مکان یکی از جاذبه های مهم توریستی استان برای علاقه مندان به تاریخ و طبیغت است 38.پس از گذشتن از جاده مارپیچ از درون جنگلهای انبوه نزدیک فومن قلعه باشکوه رودخان نمایان میشود پس از گذشتن از جاده مارپیچ از درون جنگلهای انبوه نزدیک فومن قلعه باشکوه رودخان نمایان میشود 39.میزبانی طبیعت بی نظیر گیلان با سفره ای از رنگها و بوی جنگل در حوالی قلعه رودخان شهرستان فومن میزبانی طبیعت بی نظیر گیلان با سفره ای از رنگها و بوی جنگل در حوالی قلعه رودخان شهرستان فومن 40.گذر باریکی ازمیان طبیعت دوست داشتنی جنگلهای اطراف فومن مشتاقان آثار باستانی را به سوی قلعه باستانی رودخان هدایت میکند گذر باریکی ازمیان طبیعت دوست داشتنی جنگلهای اطراف فومن مشتاقان آثار باستانی را به سوی قلعه باستانی رودخان هدایت میکند
41.گذر باریکی ازمیان درختان و جویبارها در جنگلهای اطراف فومن مشتاقان آثار باستانی را به سوی قلعه باستانی رودخان هدایت میکند گذر باریکی ازمیان درختان و جویبارها در جنگلهای اطراف فومن مشتاقان آثار باستانی را به سوی قلعه باستانی رودخان هدایت میکند 42.درختان کهنسال پارک تاریخی شهردر اواخر پاییز همراه با فواره هایی که نشانگر یکی از آخرین پناهگاههای گونه های نادر گیاهی و جانوری موجود در تهران هستند که در مقابل جنون شهرنشینی به سختی مقاومت میکنند درختان کهنسال پارک تاریخی شهردر اواخر پاییز همراه با فواره هایی که نشانگر یکی از آخرین پناهگاههای گونه های نادر گیاهی و جانوری موجود در تهران هستند که در مقابل جنون شهرنشینی به سختی مقاومت میکنند 43.غار اسپهبد خورشید یا کرکیل دژ بر سر راه تهران به فیروزکوه در ناحیه دوآب شهرستان سواد کوه استان مازندران قرار دارد. این غار بر سینه خطیرکوه قرار داشته در قسمت چپ آن قلعه 4 طبقه ساسانی ازآخرین نقاط مقاومت در مقابل حمله اعراب در برابر گذر زمان پایداری میکند. غار اسپهبد خورشید یا کرکیل دژ بر سر راه تهران به فیروزکوه در ناحیه دوآب شهرستان سواد کوه استان مازندران قرار دارد. این غار بر سینه خطیرکوه قرار داشته در قسمت چپ آن قلعه 4 طبقه ساسانی ازآخرین نقاط مقاومت در مقابل حمله اعراب در برابر گذر زمان پایداری میکند. 44.کرانه های رودزاب بزرگ در کردستان عراق شاهد جنگ های بساری بوده است که یکی از آنها پیروزی ابومسلم خراسانی بر سپاهیان مروان و پایان خلافت عموی در بغداد بود کرانه های رودزاب بزرگ در کردستان عراق شاهد جنگ های بساری بوده است که یکی از آنها پیروزی ابومسلم خراسانی بر سپاهیان مروان و پایان خلافت عموی در بغداد بود
45.یک آلاچیق ساده و زیبا در باغ گلها در تهران. ایرانیان ید تاریخی در تبدیل بیابان به باغهای زیبا دارند که به آن پردیس میگفتند، این کلمه ریشه کلمه بهشت در زباهای لاتین است. یک آلاچیق ساده و زیبا در باغ گلها در تهران. ایرانیان ید تاریخی در تبدیل بیابان به باغهای زیبا دارند که به آن پردیس میگفتند، این کلمه ریشه کلمه بهشت در زباهای لاتین است. 46.برف زودرس در آبان 89 ارتفاعات کوه البرز تهران را سفیدپوش کرد. تغییرات اقلیمی به سبب گرمایش زمین ایران را نیز تحت تاثیر قرارداد. پس از تابستانی طولانی و سالها خشکشالی باز امید در آسمان نمایان شد. برف زودرس در آبان 89 ارتفاعات کوه البرز تهران را سفیدپوش کرد. تغییرات اقلیمی به سبب گرمایش زمین ایران را نیز تحت تاثیر قرارداد. پس از تابستانی طولانی و سالها خشکشالی باز امید در آسمان نمایان شد. 47.ایل بختیاری در حال کوچ در دهه 50. عشایر قسمتی از میراث فرهنگی ایران هستند که برای بقا سخت میکوشند. امروزه به سبب مشکلات زیاد زنان، کودکان و بارسنگین توسط وانت حمل میشوند. ایل بختیاری در حال کوچ در دهه 50. عشایر قسمتی از میراث فرهنگی ایران هستند که برای بقا سخت میکوشند. امروزه به سبب مشکلات زیاد زنان، کودکان و بارسنگین توسط وانت حمل میشوند. 48.در روز ملي خليج فارس شد جمعي از مردم خوش ذوق جزيره هرمز طرحي از خليج فارس بر روی يكی از زيباترين سواحل جزيره هرمز به وسیله ماسه های رنگی پرداختند در روز ملي خليج فارس شد جمعي از مردم خوش ذوق جزيره هرمز طرحي از خليج فارس بر روی يكی از زيباترين سواحل جزيره هرمز به وسیله ماسه های رنگی پرداختند
49.پرنده ها در حال پرواز با منظره ای زیبا از درختان جنگل حرا در اطراف جزیره قشم نزدیک تنگه هرمز در خلیج فارس پرنده ها در حال پرواز با منظره ای زیبا از درختان جنگل حرا در اطراف جزیره قشم نزدیک تنگه هرمز در خلیج فارس 50.منظره زیبا از گلهای وحشی پراکنده و کاظم داشی در دریاچه ارومیه کاظم‌داشی صخره‌ای جزیره‌وار در دریاچه ارومیه است. منظره زیبا از گلهای وحشی پراکنده و کاظم داشی در دریاچه ارومیه کاظم‌داشی صخره‌ای جزیره‌وار در دریاچه ارومیه است. 51.کول فرح تنگه‌ای در هفت کیلومتری شهرایذه، در استان خوزستان دارای شش نقش برجسته خیلی مهم متعلق به دوره ایلامیان است این محل پرستشگاه نارسینا، اله/شاه ایلامی بوده است. کول فرح تنگه‌ای در هفت کیلومتری شهرایذه، در استان خوزستان دارای شش نقش برجسته خیلی مهم متعلق به دوره ایلامیان است این محل پرستشگاه نارسینا، اله/شاه ایلامی بوده است. 52.غروبی زیبا در سواحل خلیج فارس بندر امام خمینی جایی که حرثقیلهای مخصوص کانتینر مشغول تخلیه و یا بارگیری از کشتی ها هستند غروبی زیبا در سواحل خلیج فارس بندر امام خمینی جایی که حرثقیلهای مخصوص کانتینر مشغول تخلیه و یا بارگیری از کشتی ها هستند
53.زنان زحمتکش تالشی در حال تلاش در شالیزارها که در زبان محلی به آن بیجار میگویند. برای تولید برنج مرغوب گیلانی کوشش بسیار لازم است و تولید کننده داخلی فداکاریهای بسیاری برای حفظ ارزش های ملی مقابله با سیاست های اشتباه دولتی و شهرسازی بی رویه میکند. زنان زحمتکش تالشی در حال تلاش در شالیزارها که در زبان محلی به آن بیجار میگویند. برای تولید برنج مرغوب گیلانی کوشش بسیار لازم است و تولید کننده داخلی فداکاریهای بسیاری برای حفظ ارزش های ملی مقابله با سیاست های اشتباه دولتی و شهرسازی بی رویه میکند. 54.مرد تالشی در حال لذت بردن از نوای نی که بانویش مینوازد. مردم با فرهنگ تالش از قدیمی ترین اقوام ایرانی هستند که 3000 سال پیش از آریایی ها در کناره دریای گیلان و آذربایجان ساکن شدند مرد تالشی در حال لذت بردن از نوای نی که بانویش مینوازد. مردم با فرهنگ تالش از قدیمی ترین اقوام ایرانی هستند که 3000 سال پیش از آریایی ها در کناره دریای گیلان و آذربایجان ساکن شدند 55.پیرمرد تالشی در حال نواختن فلوت در حالیکه گوسفند خوشبختش به آرامی مشغول چراست. تالشی ها از اولین ساکنان اطراف دریای گیلان در ایران باستان تا کنون بودند که قدمت سکنی آنها در محل به 3000 قبل از مهاجرت آریایی ها برمی گردد پیرمرد تالشی در حال نواختن فلوت در حالیکه گوسفند خوشبختش به آرامی مشغول چراست. تالشی ها از اولین ساکنان اطراف دریای گیلان در ایران باستان تا کنون بودند که قدمت سکنی آنها در محل به 3000 قبل از مهاجرت آریایی ها برمی گردد 56.اَلَنگ‌دَره نقطه‌ای جنگلی در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران است. استان گلستان به خاطر طبیعت زیبایش لقب نگارستان طبیعت ایران را به خود اختصاص داده است اَلَنگ‌دَره نقطه‌ای جنگلی در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران است. استان گلستان به خاطر طبیعت زیبایش لقب نگارستان طبیعت ایران را به خود اختصاص داده است
57.تنگه واشی در فیروزکوه دارای نقش برجسته‌ای بجا مانده از دورهٔ قاجار است که به خاظر هوای ییلاقی مردم از تهران و شهرهای اطراف برای تفریح به آنجا میروند تنگه واشی در فیروزکوه دارای نقش برجسته‌ای بجا مانده از دورهٔ قاجار است که به خاظر هوای ییلاقی مردم از تهران و شهرهای اطراف برای تفریح به آنجا میروند 58.ابرها چتری برفراز قله دماوند تشکیل داده اند. کوه دماوند، بلندترین قله سمبلیک ایران در رشته کوههای البرز واقع شده است که از مرز ارمنستان در غرب تا مرز ترکمنستان و افغانستان در شرق امتداد دارد ابرها چتری برفراز قله دماوند تشکیل داده اند. کوه دماوند، بلندترین قله سمبلیک ایران در رشته کوههای البرز واقع شده است که از مرز ارمنستان در غرب تا مرز ترکمنستان و افغانستان در شرق امتداد دارد 59.سد سفیدرود، یا سد منجیل، سدی است که در محل پیوستن دو رود قزل‌اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل ساخته شده است و برای تنظیم آب این دو رود برای کشاورزی در دشت گیلان و نیز تولید برق به کار می‌رود. سد سفیدرود، یا سد منجیل، سدی است که در محل پیوستن دو رود قزل‌اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل ساخته شده است و برای تنظیم آب این دو رود برای کشاورزی در دشت گیلان و نیز تولید برق به کار می‌رود. 60.منظره ای زیبا از لاهیجان : دریاچه در روزی بارانی آیینه ایست برای انعکاس تصویر شیطان کوه. امید است ساخت و ساز بی رویه طبیعت گیلان را بیش از این آزرده نسازد منظره ای زیبا از لاهیجان : دریاچه در روزی بارانی آیینه ایست برای انعکاس تصویر شیطان کوه. امید است ساخت و ساز بی رویه طبیعت گیلان را بیش از این آزرده نسازدسایر بخشها: -زمان -حیوانات -طبیعت -اشخاص -سازه -چاپ -مکان -هنر -واقعه -ارتش -فناوری -ورزش -حمل و نقل -آموزش


Happy Summer Sale

خانه درباره / تماس    محصولات    خدمات    غزليات حافظ    لینکهای برتر ایران    قرآن کریم    فرهنگ تاريخ
کليه حقوق @ 1394 fouman.com متعلق به ایرانیان