برچسب تصاویر :Persian Gulf-خلیج فارس


Keyword: Persian Gulf at Parseed

"

یک دلفین درآکواریوم کیش همراه مربی خود هنرهای بازی بسکتبال را به نمایش می گذارد. جزیره کیش با 5 کیلومتر مساحت در استان هرمزگان با ارائه جاذبه های متنوع تاریخی، فرهنگی تفریحی و به عنوان منطقه آزاد یکی از مراکز مهم گردشگری ایران است.
برچسب ها :خلیج فارس , جزیره کیش , دلفین , بسکتبال , توپ , 2011


Check Glossary Definition Of : Persian Gulf


پلاک استیل"

یکی از قدیمی ترین نقشه های جهان باستان متعلق به اراتوستنس که در 1883م بازسازی شده و در آن خلیج فارس، آریانا، سغد، باختر، کرمان و ... به وضوح مشخص است.
برچسب ها :ایران , نقشه , آریانا , خلیج فارس , کرمان بزرگ , سغد , باختر , عربستان , هند , لیبی


"

یک فروند هواپیمای لاکهید هرکولس سی-130 متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران حوالی تنگه هرمز بر فراز خلیج فارس در دسامبر سال 1988م عکس از نیروی دریایی امریکا
برچسب ها :خلیج فارس , تنگه هرمز , هرکول , سی 130 , 1988 , سی-۱۳۰ هرکولس


"

میدان مشترک گازی پارس جنوبی در خلیج فارس که بزرگترین ذخیره میدان گازی جهان را دارا میباشد.
برچسب ها :خلیج فارس , پارس جنوبی , شب , پالایشگاه , گاز


"

چشم اندازی زیبا از بندرعباس مشرف به خلیج فارس. بنرعباس در قدیم نزد تاجران انگلیسی به گامبرون شهرت داشت و این نام چینی خاص سفیدرنگی بود که از اینجا به اروپا صادر میشد ولی اکنون به یک بندر تجاری تبدیل شده است.
برچسب ها :بندر عباس , خلیج فارس , دریا , ساحل , لنگرگاه , کِشتی , جمهوری اسلامی ایران


"

بندرعباس و خلیج فارس تحت حجومکشتی دزدان دریایی انگلیسی. از قرن 16م اروپایی ها مهارتشان را در دریانوردی برای غارت کامل قاره هایی چون افریقا و امریکا بکاربردند و برای آنان بدبختی و ذلت به جای گذاشتند. البته خلیج فارس از این قاعده مستسنا نبود
برچسب ها :بندر عباس , خلیج فارس , انگلیسی , راهزن دریایی , ناوجنگی


"

بانوی هندی در لباس سنتی ساری به رنگ قرمز پارسی.: رنگی که اروپایی ها به نام قرمزپرشین میشناسند نوعی سرخ خاکی رنگ شبیه خاک رس است که طیفی از نارنجی نیز هست. این رنگ با تاریخ خلیج فارس عجین است چون دریانوردان غربی آن را اولین بار در سواحل نیلگون ایران دیدند.
برچسب ها :فارسي , قرمز ایرانی , خلیج فارس , لباس , بانو


"

نقشه ای قدیمی از ایران بزرگ در سال 1867 م از کتاب هفت پادشاهی دنیای شرق باستان نوشته جورج راولینسون دقت شود کشور پاکستان هنور به وجود نیامده بود
برچسب ها :ایران , نقشه , 1867 , خلیج فارس


"

مدال ملی جانبازان جنگ خلیج فارس متعلق به ارتش آمریکا: جنگ خلیج فارس با تائید سازمان ملل و به فرماندهی ایلات متحده امریکا در جواب به اشغال و ضمیمه کردن کویت از سوی عراق در سال 1369ش انجام شد
برچسب ها :خلیج فارس , ایالات متحده , ارتش , مدال


"

بقایای قلعه پرتقالی در جزیره قشم امروز یک جاذبه توریستی است. در 1515م آلبرکورکی با 27 کشتی جنگی به خلیج فارس برگشت و این آغاز یک اشغال 100 ساله بود تازمان شاه عباس کبیر که آنها را بیرون انداخت.
برچسب ها :قشم , جزیره , پرتقالی , قلعه , چادر , زنان , توریست , حجاب , نخل , خلیج فارس


"

سکوی نفتی ایرانی در حلیج فارس در آتش میسوزد. هرچند این حمله نیروی دریایی امریکا با ادعای حمله موشکی ایران به کشتی کویتی صورت می گرفت ولی دلیل اصلی آن برتری ایران در جنگ با عراق بود که باعث ناراحتی غربی ها شده بود
برچسب ها :خلیج فارس , نفت , سکو , ایالات متحده , حمله , 1987 , جمهوری اسلامی ایران


"

پرنده ها در حال پرواز با منظره ای زیبا از درختان جنگل حرا در اطراف جزیره قشم نزدیک تنگه هرمز در خلیج فارس
برچسب ها :خلیج فارس , قشم , جزیره , حرا , جنگل , پرنده , تنگه خوران


"

دختر خانمی در لباسهای محلی در دره ستارگان جزیره قشم در تنگه هرمز حد فاصل بین دریای عمان و خلیج فارس واقع است. طول آن 130 کیلومتر بوده و شکلی شبیه به دلفین دارد.
برچسب ها :قشم , جزیره , دره ستارگان , دختر , سنتی , لباس , خلیج فارس


"

نقشه ایران بزرگ در 1814م قبل از بازی بزرگ بین روس و انگلیس استعمارگر که همواره درتلاش برای پاره پاره کردن کشورعزیزمان بوده و هستند.
برچسب ها :ایران , نقشه , قاجار , بازی بزرگ , خلیج فارس , 1814 , گیلان , مازندران , خراسان , خوزستان , سیستان , مکران , آذربایجان , گرجستان , کرمان , فارس , هرات


"

قسمتی از نقشه اکتشاف اولیه دنیا مربوط به 1502م که در آن دریای سرخ و خلیج فارس مشاهده میشود. نقشه به آلبرتو کانتینو دیپلمات ایتالیای در لیسبون نسبت داده شده که برای دوک فررا آن را تهیه کرد.
برچسب ها :دنیا , نقشه , خلیج فارس , دریای سرخ , 1502


"

جزیرهٔ هرمز جزیرهٔ بیضی شکل هرمز که طول محیط آن حدود ۶۰۰۰ متر می‌باشد در مدخل خلیج فارس و در فاصلهٔ ۸ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.
برچسب ها :خلیج فارس , جزیره هرمز , 2008


"

نقشه دوران ساسانی همراه خلیج فارس که در آن زمان دریای پارس نیز خوانده میشد
برچسب ها :ساسانی , نقشه , خلیج فارس , دریا , مرو باستانی , سغد , خوارزم , هیرکانیا , آراکوزیا , سکستان , کرمان


"

اجساد قربانیان پرواز 655 ایران ایر که که خلیج فارس بیرون آورده شدند. این جنایتی آشکار از کشتار همگانی هموطنان ماست وقتی یک ناو جنگی امریکایی در 12 تیر 67 به یک هواپیمای مسافربری 2 بار به قصد کشت شلیک کرد
برچسب ها :خلیج فارس , پرواز 655 هما , جسد , شهید , ایران ایر , قربانیپلاک اسم"

«تای کن دروگا» نخستین کشتی جنگی آمریکایی بود که در دسامبر ۱۸۷۹ از تنگه هرمز گذشت.با شروع جنگ جهانی دوم و اشغال ایران توسط متفقین امریکا بهانه ای سافت تا حضور خود را در خلیج فارس دائمی کند
برچسب ها :خلیج فارس , ایالات متحده , نيروى دريايى , کِشتی , لنگرگاه , ناوجنگی


"

نقشه حمله قوای انگلیس به ایران 1856
برچسب ها :فارسي , چنگ , نقشه , 1856 , خلیج فارس


"

نقشه ای که طبق آن انگلیس و روس ایران را به دوقسمت مستعمره ای تقسیم کردند 1907 م
برچسب ها :بريتانيا , روسیه , موافقت , 1907 , نقشه , خلیج فارس


"

نقشه قدیمی از ایران سال 1595م نشانگر ساتراپهای آریانا، ماد،پارت،باختر،کرمان و غیره
برچسب ها :ایران , نقشه , 1595 , آریانا , درانگیانا , سرزمین ماد , سغد , پارت , باختر , مرو باستانی , هیرکانیا , کرمان , بین النهرین , عربستان , خلیج فارس


"

عکس ماهواره ای از خلیج فارس
برچسب ها :خلیج فارس , هوایی


"

پس ازملی شدن صنعت نفت در1951م واخراج راهزنان انگلیسی، نیروی دریایی بریتانیا آبادان را محاصره کرده ایران را تهدید به حمله نظامی کرد. علی رغم اینکه ایرانیان که به رهبری مصدق مصمم به پایداری بودند سرویسهای جاسوسی سیا و ام آی-6 کودتای 28 مرداد را ترتیب دادند.
برچسب ها :آبادان , لنگرگاه , کِشتی , 1951 , نفت , خوزستان , خلیج فارس , پالایشگاه نفت آبادان


"

آزمایش شلیک موشک سطح به سطح از ناوشکن جماران-ایران تنها کشور دارای ناوگان دریایی مستقل در خلیج فارس است.
برچسب ها :جمهوری اسلامی ایران , نيروى دريايى , چمکران , ناوشکن , موشک , 2010 , خلیج فارس


"

نمایی از بندر آبادان از تانکری در خلیج فارس
برچسب ها :آبادان , بندر , خلیج فارس , خوزستان , پالایشگاه نفت آبادان


"

گاگول واژه ای است که اخیرا در ایران به علت طرف گیری غیر عادلانه و حدف واژه خلیج فارس مترادف با موتور جستجوی گوگل قرارگرفته است. حال علی رغم کاستی ها و مانع تراشی انیرانیان باید شاهد شگفتی های جدیدی از اتحاد ایرانیان وطن پرست درعرصه رقابت اینترنتی باشیم.
برچسب ها :ایران , خلیج فارس , نقشه , گاگول , گوگل , همیشه خلیج فارس


"

غروب زیبای بندر عباس شهری تاریخی در کنار خلیج فارس که به خاطر موقعیت استراتزیکی آن در تنگه هرمز مقر اصلی نیروی دریایی میباشد.
برچسب ها :بندر عباس , غروب , خلیج فارس ,


"

مرغان دریای وگردشگران از سواحل زیبای بندرعباس لذت میبرند. تصاویرزیبا و دلپسند از سواحل نیلگون خلیج فارس و جاذبه های طبیعی ایران موجب شگفت زدگی جهانیان شده است.
برچسب ها :بندر عباس , ساحل , خلیج فارس , ساحل , دریا


"

کماندوهای کلاه سبز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در حین ورود به ناو جنگی در خلیج عمان که از طریق تنگه هرمز به خلیج فارس متصل میشود. اینجا خط اول دفاعی کشور و شریان عمده اقتصادی خاورمیانه است
برچسب ها :خلیج فارس , ناوجنگی , نيروى دريايى , ناوجنگی , تنگه هرمز , سرباز , جمهوری اسلامی ایران


"

غروب زیبای خورشید در میدان گازی پارس جنوبی خلیج فارس
برچسب ها :خلیج فارس , پارس جنوبی , غروب , 2009


"

نقشه سرچشمه های رودخانه های دجله و فرات که از میان ترکیه، سوریه و عراق عبور کرده به خلیج فارس منتهی میشوند. در طول تاریخ باستان رود فرات مرز بین ایران و غرب بود
برچسب ها :ایران , فرات , دجله , رود , نقشه , ترکیه , عراق , سوریه , خلیج فارس


"

نمایی از خانه ها در جزیره ایرانی قشم در تنگه هرمز در امتداد خلیج فارس. مناره ها و درختان نخل خود به تنهایی گویای ویژگی های این جزیره زیبا هستند. جزیره قشم از عهد کیانیان اهمیت زیادی از لحاظ استراتژیک داشته است.
برچسب ها :قشم , جزیره , خانه , مناره , نخل , دریا , خلیج فارس


"

عکس فوق العاده ای از غروبی سحرآمیز!عکسهای فراوانی از کشتی یونانی در غروب زیبای خلیج فارس گرفته شده و این کشتی به گل نشسته به صورت نمادی از جزیره کیش در آمده است.
برچسب ها :جزیره کیش , کشتی یونانی , کشتی یونانی , خلیج فارس , غروب


"

اسب سواری در غروب زیبا در جزیره کیش که به خاطر جاذبه های طبیعی، تاریخی، رستورانها، هتلها ،تفریحات و تجارت آزاد از مناطق گردشگری مهم در خلیج فارس میباشد.
برچسب ها :جزیره کیش , اسب , غروب , خلیج فارسگردنبند به این قشنگی"

نیمه شناورهای ایرانی سازه عظیمی را میدان پارس جنوبی در خلیج فارس تشکیل می دهند و به رغم تحریم های غیر قانونی اعمال شده از طرف امریکا، ایران به عنوان یک کشور مستقل شاخ کارتلهای نفتی را شکست.
برچسب ها :خلیج فارس , پارس جنوبی , میعانات گازی , نیمه شناور


"

جزیره نگین در بندر بوشهر با مساحت تقریبی 30 هکتار امکان رشد و گسترش بنادر را به سمت خلیج فارس فراهم کرده با الگو گرفتن از جزایر مصنوعی میتوان آن را به عنوان منطقه مناسبی ویژه تبادلات آزاد تجاری در حوضه خلیج فارس نظر گرفت
برچسب ها :خلیج فارس , بوشهر , جزیره نگین


"

عکسی از بندر بوشهر در 1973 میلادی. بوشهر با تاریخ 4000 ساله که روزگاری خاستگاه تمدنی به نام ری شهر بود از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و گردشگری جایگاه ویژه ای در اقتصاد ایران داراست.
برچسب ها :خلیج فارس , بوشهر , 1973


"

تصویر زیبای از شب خلیج فارس. یک کشتی باربری پهلو گرفته در بندر بوشهر، یک نقطه استراتژیک و حیاتی برای اقتصاد ایران که از زمان نادرشاه افشار به عنوان پایگاه نیروی دریایی انتخاب شد. یک جاده ساحلی بوشهر را به بندر عباس وصل میکند.
برچسب ها :خلیج فارس , بوشهر , شب , کِشتی


"

بندر ماهشهر در کنار خلیج فارس به نام تاریخی ریشهر و ماچوله یکی از نقاط مهم برای صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران است
برچسب ها :خلیج فارس , بندرماهشهر , خوزستان , پتزون


"

خانمی در لباس بندری از لباس های زیبا و پوشش محجوب بندری که جزئی از تنوع میراث فرهنگی سنتی ایرانی بین زنان هرمزگاني است و بدون شك يكي از بي نظير ترين و ماندگار ترين پوشش هاي بومي ايران زمين است
برچسب ها :خلیج فارس , بندری , دختر , هرمزگان


"

دره چاهکوه در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است و با احجام و تندیس‌های بی نظیر و پوشیده از صدها حفره و کاسه و طاقچه، این دره در ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد.
برچسب ها :جزیره قشم , دره چاه‌کوه , هرمزگان , شهرستان قشم , خلیج فارس , بخش شهاب


"

در شمال روستای برکه خلف در فاصله پنج کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم یکی از زیباترین جلوه‌های فرسایش در جزیره قابل مشاهده‌است. اهالی منطقه به این روستا استاله کفته می‌گویند. اما، نام دره ستاره‌ها برای این پدیده کم‌نظیر زمین‌شناسی جاافتاده‌است.
برچسب ها :قشم , دره ستاره افتاده , دره ستارگان , جزیره قشم , خلیج فارس


"

ایسکی بریتون قهرمان ۲۶ ساله موج سواری ایرلند که مروج این ورزش آبی بین زنان در سراسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی است با مایوی پوشیده اسلامی در سواحل چابهار موج سواری کرد
برچسب ها :خلیج فارس , ایسکی بریتون , حجاب , موج سواری


"

غروب زیبای خورشید یک درخت نخل در جزیرهٔ مینو: این جزیره در گذشته نام صلبوخ داشته و بین آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا می‌گیرد وتفریح گاهی برای مردم آبادان و خرمشهر به حساب می‌آید.
برچسب ها :خلیج فارس , جزیره مینو , درخت نخل , غروب


"

خارک (خارگ) یا جزیره خارک، جزیره‌ای دارای اهمیت اقتصادی با اسکان شهری و در ۳۸ کیلومتری ساحل ایران (بندر گناوه) در خلیج فارس از توابع استان بوشهر ایران است. کتیبه‌ای از دوران باستان در خارک سنگ‌نوشته‌ای به خط میخی از نام خلیج فارس یاد می کند.
برچسب ها :خلیج فارس , جزیره خارک , 1973ابر برچسب های عکسهای تاریخی ایران


نمايش تمامي برچسبها


1941 . 1953 . 1979 . 20058 . 2007 . 2008 . 2009 . 2010 . 2011 . 2012 . آب . آبادان . آتش . آتشکده . آجر . آذربایجان . آرامگاه . آمريكائي‌ . آناهیتا . آیت الله . آیت الله خامنه ای . احمد شاه . احمدی نژاد . ارتش . ارتش . ارگ . ارگ . اسب . استخر . اسلامی . اسکندر . اصفهان . اعتراض . اعدام . افشار . البرز . امام خمینی . امیر کبیر . انتخابات . انقلاب . انگلیسی . اوایل 1900 . ايراني‌ . ایالات متحده . ایران . ایران . ایران ایر . ایستگاه . ایلامی . ایلخان . بازار . باغ . بانو . بانوی ایرانی . برج . برج میلاد . برف . برچسته . بیستون . تاج . تبریز . تخت جمشید . ترابرى . ترافیک . ترکیه . تظاهرات . تمبر . تهران . توپخانه . جزیره . جلفا . جمهوری اسلامی ایران . جنگ ایران و عراق . جوان . جواهر . حجاب . حرم . خامنه ای . خانه . خراسان . خرمشهر . خلیج فارس . خمینی . خودرو . خودروهای قدیمی . خوزستان . خیابان . داریوش . دانشگاه . دختر . درخت . درهم . دروازه . دروازه . دریاچه . دفاع مقدس . دین . رئيس جمهور . رضا . رضا شاه . رقص . رود . روستا . روسیه . رِی . زرتشت . زمستان . زن . زنان . زند . ساخت . ساختمان . ساسانی . سبز . سد . سرباز . سفارت‌ خانه‌ . سفیر . سقف . سلجوقي . سلسله صفویان . سلطنت مشروطه . سلطنتی . سنتی . سکه . سی و سه پل . سیاستمدار . شاعر . شاه . شاه . شاه اسماعیل . شاه عباس . شاهزاده . شاهنامه . شب . شمشیر . شهر . شهید . شوش . شیر . شیراز . صفوی . ضربت . طلایی . عالی قاپو . عبدالعظیم . عراق . غروب . فارسي . فرانسه . فرح دیبا . فردوسی . فرودگاه . فعال . فوتبال . فومن . فیلم . قاجار . قبر . قزوین . قصر . قلعه . قم . لاهیجان . لباس . لوور . مازندران . ماسوله . مجسمه . مجلس . محصل . محمدرضا شاه . مدرسه . مراسم . مسجد . مشهد . مصدق . مصر . مظفرالدین‌شاه . معبد . مغازه . ملکه . ملی شدن نفت . مناره . موزه . موزه ایران باستان . موزه مقدم . موسیقی . موسیقی ایرانی . میدان . میرزا . نادر شاه . ناصرالدین شاه . نخست وزیر . نفت . نقاشی . نقره . نقش . نقش جهان . نقش رستم . نقشه . نما . نهضت آزادی . نوروز . نيم تنه . هخامنشی . همدان . همسر . هنر . هواپیما . هواپیما . هوایی . ورزش . ورودی . وزیر . وزیر . پارسه . پارلمان . پارک . پاسارگاد . پانوراما . پرسپولیس . پرچم . پرچم ایران . پل . پلکان . پلیس . پهلوی . پوستر . پيامبر . پیکان . چادر . چشمه . چنگ . کاروانسرا . کاشان . کبیر . کتيبه . کرمان . کرمانشاه . کریمخان . کلیسا . کلیسای وانک . کودکان . کورش . کوروش بزرگ . کوه . کِشتی . کیانی . گل . گنبد . گیلان . یزد . یونیفورم .
Happy Summer Sale

خانه درباره / تماس    محصولات    خدمات    غزليات حافظ    لینکهای برتر ایران    قرآن کریم    فرهنگ تاريخ
کليه حقوق @ 1394 fouman.com متعلق به ایرانیان